12 gru 2017 20:30
90+3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Damian Zbozień.

W ostatniej doliczonej minucie Arka Gdynia wyszła na prowadzenie! Ruben Jurado wygrał pojedynek z Danim Suarezem, a Damian Zbozień był we właściwym miejscu oraz czasie i wpakował piłkę do bramki po interwencji Tomasza Loski!

217
101
33
54
81
90+1'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul w centrum boiska otrzymał Damian Kądzior.

Górnik Zabrze
21
9
6
15
36
90'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

11
7
7
10
9
89'

Żółtą kartkę za brzydki atak w przeciwnika otrzymał David Ledecky.

17
4
8
7
27
87'

Starają się rozstrzygnąć spotkanie zmiennicy. Widać Damiana Kądziora, widać Rubena Jurado, jednak czas ucieka, a przełomowego gola nie ma.

6
3
4
4
5
84'
ZMIANA
14
8
12
8
9
83'

Pavels Steinbors zatrzymał mocne uderzenie. Po interwencji bramkarza Arki Gdynia szansę na dobicie piłki do bramki miał Igor Angulo, jednak nie trafił czysto w piłke.

6
5
6
6
17
81'

Po wrzutce Damiana Zbozienia strzał z powietrza oddał obok bramki Rafał Siemaszko. Na dodatek napastnik Arki Gdynia był na spalonym, więc jego późniejszy brak precyzji był mniejszym grzechem.

6
4
5
5
4
80'
ZMIANA
78'

Czas na jakieś przyspieszenie. Następne spotkanie ligowe w Gdyni dopiero za kilkanaście tygodni, więc warto zostawić po sobie pozytywne wrażenie.

13
7
4
2
5
76'

Żółtą kartkę za faul na Michale Nalepie otrzymał Michał Koj.

15
4
3
7
18
73'

Blisko 7 tysięcy kibiców na stadionie czeka na gola.

10
4
4
1
2
71'
ZMIANA

Arka Gdynia. Schodzi: Luka Zarandia. Wchodzi: Patryk Kun.

12
8
5
6
4
68'

Tradycyjnie dokładne dośrodkowanie Rafała Kurzawy z rzutu wolnego. Tym razem futbolówka spadła na głowę Mateusza Wieteski, którego uderzenie było niecelne.

18
9
5
8
8
66'

Damian Zbozień nie dogonił piłki zanim ta opuściła boisko. Skrajny obrońca ma wypisane rozczarowanie na twarzy, ponieważ musi teraz wracać 70 metrów na własną połowę.

11
7
3
2
3
63'
ZMIANA
60'

Jakby mniej sytuacji podbramkowych, jakby bardziej ostrożni piłkarze obu jedenastek, ale trzeba pamiętać, że w Zabrzu zmienili wynik dopiero w ostatnim kwadransie.

2
5
1
1
2
57'

Faul Szymona Matuszka na Grzegorzu Piesiu. Tymczasem obok boiska coraz żwawiej poruszają się rezerwowi.

7
5
4
4
8
55'

Górnik Zabrze próbował trafić przeciwnika jego bronią. Rafał Kurzawa wrzucił piłkę w pole karne z autu w stylu Marcina Warcholaka, jednak radzi sobie Arka Gdynia.

10
6
1
3
4
52'

Marcin Warcholak z dystansu prosto w dobrze ustawionego Tomasza Loskę. To pierwsza celna próba Arki Gdynia i jednocześnie odpowiedź na kilka minut ze wskazaniem na Górnika.

12
7
5
5
4
50'

Żółtą kartkę za faul na Szymonie Żurkowskim otrzymał Michał Marcjanik.

15
7
3
5
7
48'

Futbolówka przed polem karnym Arki Gdynia. Pojedynek w powietrzu wygrał Damian Zbozień i nie pozwolił przyjezdnym na oddanie strzału po wrzutce Rafała Kurzawy z rzutu wolnego.

11
4
2
3
6
46'

4
45'

Doliczona minuta.

7
5
2
1
2
43'

Słupek! Rafał Kurzawa ma pecha. Kolejne w tym sezonie uderzenie pomocnika Górnika Zabrze z rzutu wolnego wylądowało na obramowaniu.

19
6
13
11
13
42'

Jeszcze kilka minut zostało piłkarzom w pierwszej połowie. Arka Gdynia wykazywała ostatnio większą aktywność w ofensywie, Górnik Zabrze postara się odpowiedzieć.

4
2
1
1
39'

W ostatnich minutach dwa zablokowane uderzenia Arkowców. Grzegorz Piesio i Marcin Warcholak trafili w przeciwnika. Gospodarze muszą zacząć budowę ataku od nowa.

6
2
2
3
1
37'

Bardzo niebezpieczne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole bramkowe Górnika Zabrze. Moment zawahania i któryś z zawodników w żółtej koszulce mógł wpakować futbolówkę z bliska do siatki.

4
4
1
4
4
34'

Luka Zarandia w akcji po raz trzeci, może czwarty. Pomocnik Arki Gdynia ma do siebie pretensje, że ponownie nie oddał celnego uderzenia. Nie może się wstrzelić.

7
2
1
2
1
32'

Ponownie Tomasz Loska w pojedynku na przedpolu. Luka Zarandia opanował piłkę elegancko i zamierzał stoczyć pojedynek sam na sam z bramkarzem. W ostatnim momencie interweniował młody golkiper.

13
1
3
31'

Tomasz Loska musiał podjąć duże ryzyko, żeby utrudnić oddanie strzału Rafałowi Siemaszce. Do napastnika Arki Gdynia trafiła futbolówka po zagraniu z głębi pola.

7
3
1
1
1
27'

Siergieja Kriwca zablokował na prawym skrzydle Michał Koj i jedyne, co wywalczyła Arka Gdynia wskutek rajdu byłego pomocnika Lecha Poznań, to rzut rożny.

4
2
1
4
25'

Chorągiewka sędziego asystenta w górze. Dopatrzył się spalonego w momencie crossowego podania Mateusza Wieteski za linię obrońców Arki Gdynia.

7
2
1
2
2
22'

Wyrównane spotkanie w Gdyni. Na początku aktywniejsza Arka, jednak premierowe, celne i soczyste uderzenie oddał Górnik Zabrze.

3
2
5
3
19'

Kapitalna interwencja Pavelsa Steinborsa po mocnym uderzeniu Łukasza Wolsztyńskiego! Do sytuacji podbramkowej doszło po przebitce przed polem karnym Arki Gdynia. Sforsowali tam murek gospodarzy Szymon Żurkowski oraz Maciej Ambrosiewicz.

9
1
3
1
16'

Po wrzucie z autu Marcina Warcholaka główkował Grzegorz Piesio. Dali się zaskoczyć zabrzanie i mieli szczęście, że były pomocnik Dolcanu Ząbki nie przymierzył w światło bramki.

3
2
1
4
2
15'

Kolejny stały fragment. Po wrzutce Rafała Kurzawy z rzutu wolnego od obrońców Arki Gdynia oderwał się Igor Angulo i główkował obok bramki gospodarzy.

6
5
2
3
5
12'

Arka Gdynia zorganizowała się do szybkiego kontrataku. Marcin Warcholak strzelił z kilkunastu metrów obok bramki. Odpowiedział podobnym uderzeniem Łukasz Wolsztyński.

3
2
2
1
1
11'

Nie przebierają piłkarze w środkach, przez co dużo jest stałych fragmentów.

4
1
1
8'

Ostatecznie dwa rzuty rożne i całe zamieszanie zostało zakończone strzałem Luki Zarandii z 15. metra nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką. Tomasz Loska nie był pewny, czy piłka ominie jego bramkę.

10
4
2
2
1
6'

Luka Zarandia wpadł na Michała Koja i został nieprzepisowo zatrzymany na skrzydle. Po wznowieniu gry z rzutu wolnego szybka akcja Arkowców i wywalczyli korner.

2
6
1
1
2
4'

Tomasz Loska interweniował po dośrodkowaniu Grzegorza Piesia. Na możliwość oddania strzału liczyli w polu karnym Górnika Zabrze dwaj gdynianie.

6
3
1
2
1
2'

Piłka była w centrum boiska. Akcja Górnika Zabrze została przerwana faulem, a po długim podaniu Daniego Suareza z rzutu wolnego nie wydarzyło się nic niebezpiecznego.

5
1
1
2
1
19:53

Na trybunie Kosta Runjaić, trener Pogoni Szczecin, której ostatnim przeciwnikiem w tym roku będzie Arka Gdynia. Zobaczymy, czy drużyna znad morza wystraszy czymś Niemca.

19:53

Drużyna Marcina Brosza walczy o pozostanie na szczycie tabeli Lotto Ekstraklasy. Będąca ostatnio nieźle dysponowana Arka chce zimować w górnej połowie tabeli.

4
3
4
2
3
19:53

Górnik Zabrze zdobył trzy z możliwych dziewięciu punktów w dotychczasowych meczach z klubami z Trójmiasta. Szansę na poprawienie bilansu będzie mieć na stadionie Arki Gdynia.