Lotto Ekstraklasa: 20. kolejka
13 gru 2017 20:30
90+3'

Szymański schował twarz w dłoniach! Zmarnował sytuację po akcji, której nie powstrzydziłaby się Barcelona. Furman do Stilicia, Bośniak no-look pass piętą, Szymański sam na sam z Gliwą i... strzelił obok. Ekstraklasa.

5
10
3
5
8
90+2'

Furman zepsuł akcję Wisły. Zdecydowanie za mocne podanie do Stefańczyka i od bramki Gliwa.

3
4
2
2
90'

Doliczone cztery minuty.

4
2
1
1
90'
89'

Nieźle pomyślane. Wyrzut z autu, przedłużenie głową, ale zabrakło trzeciego elementu tej układanki. Akcja Wisły bez powodzenia.

1
1
1
87'

I znowu analogiczna sytuacja. Zamieszanie, piłka spadła pod nogi Stilicia i Bośniak mocno uderzył. Ale Gliwa znowu ma piłkę.

6
2
4
85'

Sandecja może mówić o ogromnym szczęściu. Pogubiła się we własnej szesnastce, piłkę zgarnął Szymański, mocno uderzył, ale Gliwa z pomocą kolegów odbił strzał.

5
2
1
1
2
83'
komentarz

A jednak nie, Reca zostaje.

3
2
1
82'

Świetnie Reca. Nie dał się ograć Piszczkowi. W nagrodę opuści murawę i pójdzie się ogrzać.

1
1
1
78'

Mraz tym razem z rzutu rożnego. Najwyżej wyskoczył Szufryn, ale chyba za bardzo się tym zadowolił. Strzał anemiczny.

1
1
77'

Instynktownie Kolewa przedłużył dośrodkowanie Mraza. Przy odrobinie szczęścia mógł wepchnąć piłkę do siatki.

1
1
2
77'
76'
74'

Do wejścia szykuje się prawa ręka trenera Brzęczka, Dominik Furman. Na pewno poustawia kolegów w końcówce.

1
1
73'

Dośrodkowanie Stilicia jeszcze lepsze niż Vareli przed chwilą. Kante złożył się do strzału, ale w jego pozycji trafiłby to chyba tylko stary, dobry "Pippo" Inzaghi.

1
1
1
1
70'
70'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Dośrodkowywał Varela, pozostawiony sam sobie był Dźwigała. "Adam, jak mogłeś spudłować z takiej odległośc?" - pytają koledzy.

1
1
1
3
69'

Odważnie przedzierał się Merebaszwili. Gruzin wywalczył korner.

2
2
1
68'

Do wejścia szykuje się Michalak, supersprinter wypożyczony z Legii.

3
2
66'

Stały obrazek w naszej kochanej Ekstraklasie. Daleki wyrzut z autu, tym razem nikt nie przeciął piłki. Na korepetycję do Damiana Zbozienia / Marcina Warcholaka z Arki.

2
1
65'

Dudzic wrócił się we własną szesnastkę i zastopował Recę.

1
1
64'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Małkowski. Zdecydowanie spóźniona interwencja.

Sandecja Nowy Sącz
1
3
2
62'
62'

Żółtą kartkę otrzymał Jose Kante. Niezbyt rozsądne zachowanie w pojedynku powietrznym z Baranem.

Wisła Płock
1
2
1
61'

Piłka krążyła wokół pola karnego Wisły. Basta w końcu postawanowił zacentrować, główka Trochima jednak nieudana.

1
1
60'

Trochim domagał się autu po walce z Dźwigałą i miał rację. Zaczyna Sandecja na wysokości pola karnego.

1
1
1
59'

Kante wzięty w kleszcze. Gliwa wygarnął mu piłkę.

2
1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Nico Varela. Pocierpiał, pojęczał, a kartkę i tak musiał dostać.

Wisła Płock
1
1
1
3
1
56'

Zderzenie Szufryna i Vareli. Obaj leżą, cierpią.

1
2
1
55'

Hektary wolnego miejsca wokół siebie miał Trochim. Nic, tylko uderzać z dystansu. Kiełpin pewnie.

3
1
2
53'

Sandecja zamknięta na własnej połowie. Próbowali Varela, Rasak, bezskutecznie.

1
2
51'

Szacunek dla Dźwigały, przyjął uderzenie na głowę, nawet się nie zachwiał.

2
1
50'

Legenda głosi, że Tomasz Brzyski strzelił kiedyś bramkę z wolnego. Fatalne uderzenie, wprost w mur.

2
1
1
49'

Rzut wolny dla Sandecji z 30 metrów.

2
47'

Kolew, tyłem do bramki, zdołał odegrać do wychodzącego w tempo Danka. Jego kolega zmarnował jednak jego wysiłek.

1
1
46'

Piłkarze wrócili do gry.

2
1
43'

Czemu Reca tego nie wykorzystał? Zawieszone dośrodkowanie, nikt z piłkarzy Sandecji nie zauważył, że Reca jest sam. Gdyby w ogóle trafił w piłkę, to nawet człowiek-pająk Michał Gliwa nic by nie zdziałał.

3
6
3
2
42'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Danek. Za pociąganie za koszulkę.

3
3
1
3
42'

Sandecja wybroniła się przed dośrodkowaniami Rasaka.

3
2
1
40'

Piłkarze Sandecji domagają się karnego! Po wolnym piłka odbiła się od ręki Kante. Wydaje się, że sędzia popełnił błąd.

6
3
3
2
2
40'

Danek ostro potraktowany, ale chyba zaraz się otrzepie i po sprawie.

2
3
2
1
1
36'

Gol! Strzelił Adrian Danek.

Co tam się dzieje?! Strzał z dystansu zablokowany, ale tak niefortunnie, że piłka spadła pod nogi Danka. Mógł zapytać Kiełpina, czy chce w lewy dolny czy górny. Musiał to trafić, nawet jak na standardy Ekstraklasy.

13
5
5
5
12
34'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Sandecji. Ratunkowe wybicie kapitana, Dawida Szufryna.

1
33'

Kante w dobrej sytuacji, ale sędzia nakazał powtórzenie rzutu wolnego. Merebaszwili się pospieszył.

1
1
30'

Niezła próba Sandecji. Odpowiedzią na gol Szymańskiego miał byś strzał Danka głową. Minimalnie nad poprzeczką.

2
2
1
2
29'

Gol! Strzelił Damian Szymański. Asystował mu Alan Uryga.

Co za tempo! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka odbiła się bodajże od pleców Urygi i z pięciu metrów Szymański wymierzył karę. Znakomity strzał z woleja.

14
7
6
4
7
28'

Wisła ruszyła. Faul przed polem karnym Sandecji.

2
3
1
27'

Gol! Strzelił Giorgi Merebaszwili. Asystował mu Semir Stilić.

Wstrzelenie Stilicia w pole karne, zdezorientowani stoperzy Sandecji i Mraz pozwolili, by piłka ich minęła, nabiegł na nią Merebaszwili i soczyście uderzył z pierwszej piłki!

17
10
4
3
5
24'

Niezły strzał Recy. Nawinął obrońcę na granicy pola karnego, postanowił uderzyć prawą nogą na dalszy słupek. Brakło nawet niewiele.

1
1
2
23'

Rajd Recy lewą stroną. Kante nie odczytał jednak jego zamiarów.

1
2
22'

Wystrzelenie piłki na uwolnienie i Wisła znowu buduje akcje. Nieudana próba Merebaszwiliego.

1
22'

Baran nie pozwala Kante wypracować sytuacji. Udany wślizg i rożny dla Wisły.

1
1
1
1
19'

Wielkie zamieszanie pod bramką Wisły. Nikt nie zdołał oddać groźnego strzału, piłką zgarnął Kiełpin.

1
19'

Dośrodkowanie na rozgrzanie zmarzniętego Gliwy. Spacerowe tempo w Płocku.

1
18'

Kante starł się z Baranem. Wolny dla Wisły.

1
16'

Do akcji podłączył się Stefańczyk. Zablokowany przy prawej chorągiewce.

1
14'

Tempo meczu znów siadło. Wisła rozgrywa piłkę na własnej połowie.

2
1
12'

Szansa dla Wisły z wolnego. Dośrodkowanie Vareli baaaaardzo złe.

2
3
2
2
3
10'

Danek powalczył o piłkę, zdołał dośrodkować, ale nie najlepiej. Zaczyna Kiełpin.

1
8'

Pierwsza dobra akcja Wisły. Varela uruchomił Szymańskiego, ten szukał kolegów w środku pola karnego. Zabrakło posiłków.

1
2
2
1
6'

Dopiero po pięciu minutach Wisła na dłużej utrzymała się przy piłce.

2
1
1
1
2
4'

Przed niezłą okazją mógł stanąć Trochim. Powstrzymany przez stoperów Wisły.

2
1
2
4'

Sandecja zupełnie zdominowała wydarzenia na murawie. Wisła tylko biega za piłką.

3
2
2
2
1
2'

Gol! Strzelił Aleksandar Kolew. Asystował mu Patrik Mraz.

Pół bramki dla Mraza. Najpierw wywalczył piłkę po stracie Vareli, potem dostał idealne podanie w tempo i dograł na nogę Bułgara. Kolew trafił z bliska. Co za początek!