10
11
16
90+3'

Łyszczarz byle dalej od własnej bramki. Po chwili Wasiluk faulował w powietrzu i Śląsk ma chwilę wytchnienia.

23
11
4
5
7
90+2'

Podanie za plecy obrońców Śląska. Pewne wyjście Słowika.

22
14
6
6
11
90+1'

Łyszczarz spróbował strzału z dystansu. I na tym zakończmy ten wpis.

7
11
3
2
7
90'

Doliczone cztery minuty.

12
6
6
7
16
90'
89'

Śląsk igra z ogniem. Dobre piąstkowanie Słowika, ale po chwili Jaga strzelała z dystansu. Uderzenie na klatę przyjął Robak.

13
8
8
6
13
88'
88'

Madej nieprzepisowo zastopował Tomasika. Wolny spod linii bocznej.

7
6
4
4
11
87'

Novikovas chyba się pospieszył. Mógł spokojnie przyjąć piłkę i rozejrzeć się, wybrał strzał z powietrza. Bardzo nieudana próba.

14
9
2
4
7
85'

Bardzo dobra interwencja Robaka we własnej szesnastce. Jaga naciska coraz mocniej. przed chwilą Celeban uratował Śląsk wślizgiem.

19
6
2
3
8
84'

Pawelec faulował Tomasika. Wolny z 40 metrów dla Jagi.

4
2
2
5
12
81'

W pole karne wpadł Cernych, szykował się do strzału, ale cały czas naciskał go Celeban. Po rożnym strzelał jeden z piłkarzy Jagi, Słowik pofrunął w powietrzu, ale chyba bardziej profilaktycznie.

8
6
1
3
5
80'
79'

Świderskiego podaniem obsłużył Guilherme. Gdyby pomocnik Jagi lepiej opanował piłkę, to strzelałby Słowikowi z pięciu metrów.

8
3
3
8
6
77'

W pole karne wdarł się Riera. Dobry pomysł na rozwiązanie akcji, gorsze wykonanie. Podanie Hiszpana przejął Pawełek.

4
4
3
3
5
77'

Kotłowało się pod bramką Jagiellonii. W dobrej sytuacji znalazł się Tarasovs, strzelił za słabo.

6
3
2
4
5
76'

Runje nie zgadza się z decyzją sędziego. Jego zdaniem wygarnął piłkę Chrapkowi.

4
3
2
1
3
74'
73'

Miękkie, ale za wysokie dośrodkowanie Madeja. Piech i Robak nie doczekali się na piłkę.

3
4
1
4
10
71'

Chrapek walczył z dwoma piłkarzami, dał się sfaulować. Tempo meczu wyraźnie siadło.

8
4
1
1
3
69'

Sekulski dostał podanie w pole karne i szukał Novikovasa. Litwin jednak spóźniony.

6
4
1
1
2
66'

Tym razem Tarasovs nie odpuścił Novikovasowi. Słowik pewnie interweniował przy rożnym.

8
7
1
7
65'

Świetny powrót Pawelca. Obrońca Śląska wybił groźne dośrodkowanie Novikovasa, na które czekał Sekulski.

11
3
1
7
64'

Ładna wymiana Picha z Piechem. Ten drugi wstrzelił piłkę, ale jego podanie zatrzymało się na drugim obrońcy.

3
4
1
1
6
62'

Runje wybił dośrodkowanie Madeja. Niezbyt pewnie, ale skutecznie.

6
3
2
1
6
60'

Zażegnane niebezpieczeństwo przez Śląsk, bodaj Sekulski jeszcze faulował przy pojedynku powietrznym.

4
4
2
1
5
59'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Vacek. Novikovas wycięty w kontrze. Chwilę wcześniej Śląsk miał świetną okazję.

10
2
1
6
5
59'

Ależ się teraz zadziało. Dobitka z woleja wybita z linii bramkowej, a po chwili Świderski w poprzeczkę!

26
19
10
5
13
59'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Arvydas Novikovas! Broni Słowik!

Jagiellonia Białystok
61
34
12
9
27
57'

Piłkę ręką zagrywał Robak. Śląska nie uratował VAR.

15
6
3
1
16
56'

Karny dla Jagiellonii!

23
8
6
7
30
55'

Novikovas uderzał z wolnego, skończyło się na rożnym po odbiciu od muru.

3
2
2
2
53'

Gol! Strzelił Arkadiusz Piech. Asystował mu Michał Chrapek. '

Fenomenalne, naprawdę wyśmienite prostopadłe podanie od Chrapka. W tempo wybiegł Piech i pokazał, jak należy kończyć takie akcje. Z ostrego kąta, pod ręką Pawełka.

68
41
14
13
29
50'

Dośrodkowanie z wolnego doszło do Celebana, ale strzał zbyt słaby, by zagrozić Pawełkowi.

7
6
3
3
7
48'

Sekulski uruchomił na skrzydle Novikovasa. Litwin szukał dogrania, ale na miejscu był Celeban.

7
4
1
3
6
47'

Na spalonym złapany Robak.

6
2
1
4
4
46'

Czas na drugą połowę.

10
5
1
1
1
45+1'

Nieudane dośrodkowanie Pawelca będzie chyba ostatnim akordem połowy.

12
8
7
6
9
45'

Arbiter doliczył minutę.

9
5
3
4
4
45'

Świderski do końca naciskał Słowika. Golkiper Śląska zachował jednak zimną krew.

6
5
3
2
6
43'

Blisko zamknięcia wrzutki Novikovasa był Mitrović.

6
3
4
7
5
42'

Riera biegł za Novikovasem tylko po to, by go wyciąć. Wolny i ostatnie ostrzeżenie dla Hiszpana.

5
4
2
5
7
40'

I mamy zwycięzcę! Po dalekim wyrzucie prawym skrzydłem ruszył Śląsk. Dośrodkowania nie przeciał Runje, za jego pleców wyskoczył Piech, nieco zaskoczony zaistniają sytuacją. Nic go jednak nie usprawiedliwi, powinno być 1:0.

12
12
5
9
12
37'

Piłkarze urządzili sobie rywalizację na zmarnowane okazje. Po świetnym dośrodkowaniu Pawelca z piłką minął się Celeban. A mógł (powinien!) wepchnąć ją do siatki z trzech metrów.

18
14
6
13
14
37'

Pawełek nie uratował Jagi przed rożnym. Dośrodkowywał Chrapek, zabrakło tylko strzału.

7
4
4
3
5
35'

Wraca stary, niedobry Tarasovs. Łotysz tylko podziwiał, gdy Świderski wdzierał się w pole karne. Jaga spróbowała poprawić akcję, bezskutecznie, Słowik pozwolił piłce wyjść na aut bramkowy.

6
1
3
8
5
34'

Co tu się właśnie stało.. Pawełek jak rasowy napastnik nawinął zwodem Robaka. W przyrodzie musi być jednak równowaga, po chwili wyekspediował piłkę w aut.

8
7
6
2
2
31'

Tak aktywny Novikovas zmarnował sytuację nie do zmarnowania! Sam na sam ze Słowikiem, a nawet nie trafiłw światło bramki. Katastrofa. Strzał w boczną siatkę.

18
11
5
11
11
30'

Bardzo ważna interwencja Runje. Jednego rywala nawinął Robak, szykował się do strzału, zablokowany w ostatniej chwili.

4
5
5
6
29'

Sekulski uwolnił się od opiekunów, ale taki napastnik powinien przynajmniej trafić w światło bramki, a nie ledwo trącić piłkę.

10
6
3
4
8
27'

Piech ostro potraktował w powietrzu Burligę. Piłkarz Jagi powoli podnosi się z murawy.

11
6
4
8
9
26'

Znowu Runje po rożnym. Niecelnie, w dodatku Jaga na spalonym.

8
7
3
9
4
25'

Robak wypracował akcję Śląska. Zastawił się w środku, dojrzał wybiegającego skrzydłem Picha. Słowak dośrodkował, ale Robak nie zdołał wygrać pojedynku w powietrzu. W odpowiedzi rajd Cernycha zatrzymał Pich.

5
4
6
5
5
24'

Po kornerze głową strzelał Runje, bez żadnego zagrożenia.

8
3
4
6
7
22'

Ta akcja miała wszystko, co Śląsk potrzebował. Niezłe podania i fura szczęścia. Do piłki dopadł Piech, przepychał się z Runje, zdołał oddać ją Robakowi, po chwili otrzymał zwrotkę, ale trafił w słupek! Riera pokazywał, że powinien mu zagrać, był zupełnie nieobstawiony.

12
6
5
9
7
20'

Piechowi przypomniał się mecz z Piastem, gdy strzelił z 20 metrów w okienko. Tym razem bliżej mu było do ustrzelania kibiców na młynie.

6
11
3
4
4
19'

Żółtą kartkę otrzymał Fiodor Cernych. Vacek tylko zawył z bólu.

8
7
4
8
16
18'

Piłkarze Śląska domagają się interwencji VAR-u. Ich zdaniem jeden z piłkarzy Jagi po wślizgu dotknął piłki ręką. Sędzia Daniel Stefański nawet nie zawracał sobie tym głowy.

14
10
4
3
9
16'

Ciekawy pomysł Chrapka. Podanie do wychodzącego na pozycję Robaka jednak zdecydowanie za mocne.

9
6
2
4
7
15'

Jeden z kolegów wyręczył Pawełka i ściągnął z jego rąk dośrodkowanie Chrapka. Mógł przy tym sprokurować groźną okazję dla Śląska.

3
5
4
3
6
14'

Zalążek przyzwoitej próby. Do dośrodkowania Madeja doszedł Robaka. Nieźle się złożył, ale strzał daleki od ideału (i od bramki).

5
5
5
3
4
13'

Piech tak długo zwlekał z podaniem, że w końcu właściwie oddał piłkę Wlaźle. I taki to jest mecz, trzy udane zagrania, dwa fatalne.

5
5
4
5
9
11'

Riera ma szczęście, że Cernych faulował Vacka. Hiszpan zanotował dwie proste straty w odstępie może 3 sekund.

5
1
5
4
8
10'

Robak, podirytowany niezdecydowaniem kolegów i brakiem wsparcia, postanowił strzelać z 35 metrów. Pawełek nawet nie musiał się ruszać.

8
5
3
6
9
9'

Akcja tria Novikovas-Cernych-Sekulski. Celeban jednak bardzo czujny. Po chwili odpowiedź Śląska, Pawełek wygarnął piłkę spod nóg Piecha.

8
9
2
2
7
7'

Niesamowity jest ostatnio Novikovas. Na kilku metrach został Madeja, dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Cernych. Jego rodaka zatrzymali jednak stoperzy Śląska. Coraz groźniejsza są akcje "Jagi".

13
4
4
5
6
5'

Niezła próba Chrapka z wolnego. Pawełek raczej kontrolował piłkę, ale w jego wypadku (nauczeni doświadczeniami ze Śląska) niczego byśmy nie przesądzali.

6
6
3
1
4
5'

Nieudany rzut rożny "Jagi" i Śląsk ruszył z kontrą. Madej dostrzeł Chrapka, ten uruchomił Picha. Słowak faulowany 30 metrów przed bramką.

3
1
1
4
3'

Obrońcy Śląska - o zgrozo - narobili sobie kłopotów. Pogubili się przed szesnastką i w pole karne wbiegł Novikovas. Litwin kręcił, kręcił, aż zdecydował się na strzał. Po rykoszecie tylko boczna siatka.

10
4
2
4
8
2'

Pawełek zatrudniony po raz pierwszy. Riera łatwo oszukał Wlazłę na lewej stronie, wstrzelił piłkę, po bilardzie w polu karnym trafiła do Picha. Słowak strzelał po ziemi. Zdecydowanie za lekko.

3
4
1
2'

Jeszcze raz Piech, tym razem zabrakło mniej. W tempo uciekał Riera.

1
2
1
1
4
1'

Nieudane zagranie Piecha do Robaka. Za wysoko, za mocno, generalnie, wszystko źle.