Lotto Ekstraklasa: 22. kolejka
12 lut 2018 18:00
90+1'

Dejan Lazarević mógł przywitać sie z Lotto Ekstraklasą golem. Indywidualny rajd zakończył jednak niecelnym uderzeniem zza pola karnego.

14
6
1
1
1
90'

Doliczone minimum 3 minuty.

7
4
3
3
2
89'

Niebezpieczne zderzenie blisko pola karnego Jagiellonii. Na murawę upadli Karol Angielski i Nemanja Mitrović.

3
1
3
1
84'

Drobne nieporozumienie przeszkodziło Jagiellonii zdobyć trzeciego gola. Przemysław Frankowski nie zabrał się z futbolówką po podaniu z drugiej linii.

1
3
2
8
83'

Żółtą kartkę za uderzenie w twarz przeciwnika otrzymał Gerard Badia.

Piast Gliwice
11
4
3
3
3
81'
79'

Celna próba Piasta! Doczekali się gliwiczanie. Karol Angielski zatrudnił Mariusza Pawełka płaskim strzałem w środek bramki.

2
2
4
4
78'

Nie zanosi się na przełom w ostatnim kwadransie meczu. Dużo biega Joel Valencia, rozpychają się w polu karnym Mateusz Szczepaniak i Karol Angielski, ale ostatnia akcja zakończyła się fatalnym uderzeniem Tomasza Jodłowca z dystansu.

4
2
2
75'

3174 kibiców na stadionie w Gliwicach. Większość trzymająca kciuki za Piasta nie może być zadowolona z wyniku.

7
4
4
1
3
72'
71'

Ivan Runje interweniował po niebezpiecznym dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego z prawego skrzydła. Sytuacja środkowego defensora Jagiellonii nie była łatwa.

5
3
1
1
67'

Przesuwają się piłkarze Jagiellonii i nie pozwalają Piastowi na stwarzanie sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach. Ireneusz Mamrot nie dokonuje zmian w nieźle funkcjonującym mechaniźmie.

6
4
65'

Martin Pospisil autorem dotychczas ostatniego gola!

4
3
64'

Także uderzenie po przeciwnej stronie boiska. Martin Pospisil zatrudnił płaskim strzałem Jakuba Szmatułę. Bramkarz Piasta interweniował bez zarzutu.

4
6
1
63'

Karol Angielski zameldował się na boisku strzałem z ostrego kąta w boczną siatkę. To był pierwszy kontrakt z futbolówką byłego napastnika Olimpii Grudziądz. Mariusz Pawełek dostał ostrzeżenie.

4
1
1
62'
61'

Efektownie pograli piłką przyjezdni. Zabrakło precyzji dopiero w momencie podania na skrzydło do Arvydasa Novikovasa.

4
3
2
1
58'

Wzmacnia ofensywę trener Piasta Gliwice. Nic innego mu nie pozostało. Niebawem na boisko wbiegnie kolejny napastnik Karol Angielski.

5
2
1
1
55'

Gol! Strzelił Martin Pospisil. Asystował mu Karol Świderski.

Podanie między dwóch obrońców Piasta do osamotnionego Martina Pospisila. Kompletnie zapomnieli o nim gospodarze, a ten uderzył na 2:0 z półdystansu od słupka do siatki!

Jagiellonia Białystok
37
25
11
12
11
54'

Tak samo jak w pierwszej połowie Piast Gliwice nie kończy swoich ataków celnymi uderzeniami. Czas pracuje na korzyść podopiecznych Ireneusza Mamrota.

2
1
1
51'

Arvydas Novikovas na spalonym. Sędzia asystent nie miał wątpliwości, że skrzydłowy Jagiellonii wbiegł za szybko za linię obrońców Piasta.

2
2
4
2
4
49'

Konstantin Vassiljev dośrodkował na dłoń Mariusza Pawełka. Po chwilii poprawka pomocnika Piasta Gliwice w nogi defensora. Z całego zamieszania tylko korner.

3
3
47'

Jagiellonia ma czego bronić w drugiej połowie, ale nie ogranicza się do murowania własnej bramki. Pierwsza akcja białostoczan zakończona niecelnym strzałem Karola Świderskiego.

2
2
2
1
1
46'

9
41'

Zagranie ręką Mariusza Pawełka poza własnym polem karnym. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakub Czerwiński i Tomasz Jodłowiec przeszkodzili sobie przy oddaniu strzału.

5
6
5
6
6
39'

Gol! Strzelił Przemysław Frankowski. Asystował mu Bartosz Kwiecień.

Piękne rozegranie ataku i fenomenalne uderzenie na 1:0! Piłka trafiła w okolicę narożnika pola karnego Piasta, skąd Przemysław Frankowski huknął w okienko. Idealna precyzja, kosmiczna moc i Jagiellonia na prowadzeniu.

70
42
19
15
18
38'

Martin Konczkowski trafił w tym meczu w spojenie słupka z poprzeczką. Przed momentem starał się poprawić, jednak wyraźniej przestrzelił. Mariusz Pawełek odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

1
2
3
2
3
37'

Po przechwycie Jakuba Czerwińskiego atakował Konstantin Vassiljev. Nie podawał, a próbował przelobować Mariusza Pawełka z ponad 30 metrów. Futbolówka wylądowała za bramką Jagiellonii.

3
3
3
3
2
36'

Dobra gra na wyprzedzenie Jakuba Czerwińskiego. Na razie stoper spisuje się bez zarzutu w swoim debiucie w Piaście.

2
3
2
2
1
34'

Arvydas Novikovas ponownie szukał miejsca do oddania strzału zza pola karnego, ale gliwiczanie wyciągnęli wnioski. Akcję kończył więc tym razem Przemysław Frankowski. Pudło!

3
2
3
2
3
32'

Ostre wejście Łukasza Burligi w nogi Joela Valencii. Nie ma konsekwencji w postaci kartki.

8
6
6
6
7
30'

Jakub Szmatuła interweniował popisowo tuż przed linią bramkową! Robinsonada golkipera Piasta Gliwice po uderzeniu Arvydasa Novikovasa, który przebiegł się swobodnie przed polem karnym.

9
6
5
4
3
28'

Ponownie Piast na połowie Jagiellonii. Drużyna Waldemara Fornalika chciałaby udokumentować przewagę optyczną golem przed przerwą, ale jednocześnie musi uważać na kontrataki gości.

2
3
3
4
4
24'

Spotkanie ze wskazaniem na Piasta. Przez kwadrans jego ataki nie kończyły się żadnymi konkretami, później niebezpiecznie strzelił Martin Konczkowski i podgrzał atmosferę w polu karnym Jagiellonii.

8
6
5
5
6
22'

Konstantin Vassiljev wstrzelił futbolówkę z rzutu wolnego na nogę przeciwnika. Dotychczas dośrodkowania byłego gwiazdora Jagiellonii trafiają częściej do byłych kompanów z zespołu niż do obecnych.

8
7
5
4
4
20'

Do kompletu publiczności daleko.

1
2
1
3
3
19'

Nie rezygnują z atakowania gospodarze. Gerard Badia namawia ich do kolejnego szturmu na bramkę wyżej notowanego przeciwnika.

3
2
2
1
1
17'

Wywołani do tablicy gliwiczanie oddali celne uderzenie. Zza pola karnego huknął Martin Konczkowski i futbolówka wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką!

1
2
3
1
13'

Zahamowane uderzenie Gerarda Badii zza pola karnego i futbolówka poturlała się powoli w rękawice Mariusza Pawełka. Od bramki Jagiellonia.

7
4
2
2
1
10'

Pierwsze uderzenie w Gliwicach. Do piłki dopadł Karol Świderski i nie zastanawiał się długo, co z nią zrobić. Strzał młodego zawodnika Jagiellonii wyraźnie ponad bramką gospodarzy.

4
2
2
1
1
9'

Konstantin Vassiljev wstrzelił piłkę z rzutu wolnego w pole karne Jagiellonii. Nie ma uderzenia, sprytniejsi w chaosie obrońcy w białych koszulkach.

4
6
1
3
1
8'

Odgryzła się jednym atakiem drużyna Ireneusza Mamrota, ale nie wbiegła w pole karne przeciwnika i futbolówka wróciła w posiadanie Piasta Gliwice.

3
4
2
1
1
6'

Tym razem indywidualna szarża Toma Hateleya. Za dużo biegania, za mało myślenia, tak samo jak w poprzedniej akcji Joela Valencii.

3
3
3'

Na lewym skrzydle rozpędził się Joel Valencia. Wymanewrował pierwszego przeciwnika, po czym wpadł na drugiego. Szymon Marciniak obserwował sytuację z bliska i nie widział żadnego faulu.

3
2
2
2
2'

Piast Gliwice w czerwono-niebieskich strojach, a Jagiellonia w białych z żółto-czerwonym pasem.

3
4
2
2
1
17:47

Mecz poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca Ryszarda Wittmana, byłego działacza Piasta.