2
3
2
88'

Trochę się zadymiło. Tomasz Musiał gwizdnął i nakazuje zawodnikom poczekać na wznowienie gry.

3
3
1
1
86'
7
1
3
3
4
85'

Ostatnie szanse na zmianę wyniku w tym spotkaniu. Najpierw interweniował Tomasz Loska, następnie futbolówka zatrzymała się na poprzeczce bramki Górnika Zabrze. Nakręcona jest Wisła Płock.

3
1
2
4
5
82'

Gol! Strzelił Jose Kante. Asystował mu Giorgi Merebaszwili.

Jeszcze jedno składne rozegranie Nafciarzy! Jose Kante strzelił płasko na 4:2 z półdystansu po podaniu z lewego skrzydła i Wisła Płock ma już komplet punktów prawie w garści.

55
22
9
17
21
81'
79'
77'

Giorgi Merebaszwili huknął z dystansu w światło bramki. Tomasz Loska nie pozwolił, by tak samo jak po próbie Damiana Szymańskiego, piłka wpadła do siatki.

6
1
3
75'

4369 kibicow na stadionie. Większość trzymająca kciuki za Wisłę Płock jest odpowiednio rozgrzana i zadowolona z wyniku.

9
2
4
2
4
73'

Górnik Zabrze organizuje się do ataku, ale idzie mu jak po wertepach. Do końca spotkania pozostało kilkanaście minut.

9
4
1
5
2
70'

Tym razem zablokowane niebezpieczne uderzenie z linii pola karnego. Tomasz Loska ma prawo denerwować się na swoich stoperów i defensywnych pomocników.

1
4
1
68'

Żółtą kartkę za staranowanie w powietrzu Dominika Furmana otrzymał Igor Angulo.

Górnik Zabrze
10
4
1
4
3
66'

Gol! Strzelił Damian Szymański. Asystował mu Semir Stilić.

Wisła Płock goniła, goniła i wyszła na prowadzenie! Akcja Nafciarzy została rozegrana na obrzeżach pola karnego Górnika Zabrze. Na uderzenie stamtąd zdecydował się Damian Szymański i bez przyjęcia ominął Tomasza Loskę.

45
15
9
11
29
65'

Nie brakuje w tym spotkaniu fauli w centrum boiska. W ostrej grze przoduje Dominik Furman i prowokuje sędziego do pokazania drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki.

2
3
3
3
3
63'

Tomasz Musiał porozmawiał krótko z trenerem Jerzym Brzęczkiem. Obaj panowie mieli sobie coś do powiedzenia przed końcówką widowiska.

2
1
60'

Zamieszanie po dośrodkowaniu Damiana Kądziora z rzutu wolnego. Miał szczęście Thomas Daehne, że nie musiał tym razem interweniować.

6
1
3
57'

Ponownie wymiana ciosów i klincz. Górnik Zabrze ma tę przewagę nad przeciwnikiem, że jego bramkarz broni pewnie, co potwierdził w ostatnich minutach.

6
1
1
1
55'
52'

Gol! Strzelił Jose Kante.

Tym razem pomyłka Adama Wolniewicza. Obrońca Górnika Zabrze asystował przy trafieniu na 2:2 Jose Kante. Niewidoczny w pierwszej połowie napastnik skorzystał z prezentu i doprowadził do remisu!

Wisła Płock
45
19
10
11
29
51'

Gol! Strzelił Łukasz Wolsztyński.

To się w głowie nie mieści! Thomas Daehne nie wie co się wokół niego dzieje. Bramkarz wypuścił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego prosto pod nogi Łukasza Wolsztyńskiego, który wymierzył karę za beznadziejne zachowanie. Górnik Zabrze znów na prowadzeniu.

48
31
8
9
29
47'

Nie po raz pierwszy w tym pojedynku Tomasz Loska musiał zatrzymać uderzenie zza pola karnego. Czujność młodego bramkarza sprawdził tym razem Semir Stilić.

1
3
3
2
3
46'

Gra wznowiona po przerwie.

2
3
3
2
17:24

Piłkarze sposobią się do powrotu na boisko. Trenerzy mieli pierwszą możliwość zobaczenia swoich podopiecznych w akcji po okresie przygotowań i zapewnie mieli im sporo do powiedzenia w szatniach.

3
1
1
17:24

Drużyny rozpoczęły zdobywanie goli w rundzie wiosennej. Po przerwie postarają się o drugie trafienie.

3
45'

Doliczona minuta.

3
1
1
3
45'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Dominika Furmana i Semira Stilicia. Zabrakło Nafciarzom ostatniego podania po stałym fragmencie.

2
2
1
3
3
39'

Żółtą kartkę za przewinienie taktyczne otrzymał Dominik Furman.

Wisła Płock
7
4
1
2
3
40'

Jeszcze kilka minut do końca pierwszej połowy. Jej poziom mógłby być lepszy, choć trzeba przyznać, że mógłby być również gorszy.

1
2
2
37'

Tomasz Loska wyszedł w odpowiednim momencie na przedpole i zatrzymał przeciwnika. Górnik Zabrze chciał zorganizować się do kontrataku po interwencji swojego bramkarza, jednak Dominik Furman przerwał to w zarodku faulem.

3
2
35'

Wisła Płock nęka ustawionych w obronie Szymona Matuszka oraz Adriana Gryszkiewicza. Właśnie zakontraktowany niedawno młodzian musi pojedynkować się z nakręconym Konradem Michalakiem.

4
1
1
1
2
33'

Pokazał się wreszcie Igor Angulo. Bask pokazał się na spalonym w momencie podania z drugiej linii i nie może stoczyć pojedynku sam na sam z Thomasem Daehne.

4
3
1
1
31'

Żółtą kartkę za nadepnięcie na stopę Semira Stilicia otrzymał Szymon Żurkowski.

2
1
2
1
2
30'

Adrian Gryszkiewicz kontra Konrad Michalak. Nie ma faulu młodego defensora we własnym polu karnym. Tym razem wzorowo zatrzymał autora dotychczas ostatniego gola.

3
1
1
29'

Przewagę w posiadaniu piłki wypracowuje sobie wyżej notowana drużyna z Zabrza. Z kolei Wisła próbowała skontrować z wykorzystaniem Giorgiego Merebaszwiliego.

3
1
1
26'

Trudno powiedzieć, że piłkarze kontrolują wydarzenia na murawie. Zdobyli na początku spotkania po golu, starają się ponownie zaatakować, ale futbolówka zostaje w centrum pola.

1
1
1
24'

Thomas Daehne poprawił sobie częściowo humor po straconym golu. Bramkarz płocczan zatrzymał piłkę sunącą po murawie po uderzeniu z dystansu.

2
2
1
22'

Łukasz Wolsztyński ucierpiał w starciu blisko chorągiewki boiska. Ofensywny piłkarz Górnika Zabrze nie potrzebuje pomocy medycznej, postanowił rozbiegać ból.

3
6
4
2
1
20'

Po wyrównaniu Nafciarze pozostali na połowie przeciwnika. Po ich stałym fragmencie interweniował skutecznie Tomasz Loska.

4
2
5
2
3
18'

Gol! Strzelił Konrad Michalak. Asystował mu Damian Szymański.

Nie trzeba było długo czekać na wyrównanie! Konrad Michalak był jak pociąg ekspresowy. Po podaniu prostopadłym z głębi pola dynamicznie wyprzedził Szymona Matuszka i poradził sobie w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wisła Płock zareagowała świetnie na gola!

51
23
13
14
28
14'

Gol! Strzelił Damian Kądzior.

A jednak Górnik Zabrze na prowadzeniu! Po wykorzystaniu technologii VAR sędzia zdecydował się wskazać na środek boiska. Thomas Daehne przywitał się z Lotto Ekstraklasą fatalnym błędem!

66
31
11
13
33
12'

Dwa dośrodkowania w pole karne Nafciarzy. Poradzili sobie z nimi zabrzanie. Poprawiał z rzutu wolnego Damian Kądzior i wpakował piłkę za kołnierz bramkarza gospodarzy do siatki. Sędziowie początkowo nie uznali gola!

6
4
3
3
6
9'

Sędzia prześladuje zawodników i przerywa gwizdkiem ich ostatnie ataki. Górnik Zabrze jeszcze nie odpowiedział na celne uderzenie Merebaszwiliego.

5
2
2
3
4
7'

Zbyt agresywny na połowie przeciwnika był Jose Kante. Tomasz Musiał przyznał piłkę zabrzanom po faulu napastnika.

6
2
2
3
4
4'

Po akcji Konrada Michalaka gospodarze mieli korner. Zbyt krótko wybita po dośrodkowaniu piłka spadła pod nogi Giorgiego Merebaszwiliego, który oddał pierwsze celne uderzenie w rundzie wiosennej. Na wysokości zadania stanął w bramce gości Tomasz Loska!

6
3
2
2
4
3'

Bramkarze nie muszą się dodatkowo rozgrzewać, od początku są aktywni w grze. Thomas Daehne i Tomasz Loska wykazali się już na przedpolu. Nie były to trudne interwencje, ale były.

3
3
2
4
2
17:24

Piłkarze na murawie. Wisła Płock w biało-niebieskich pasiakach, przyjezdni w czerwonych strojach z białymi akcentami.