Pogoń zamknęła Górnika na jego połowie! Trwa napór Portowców.

7
6
18
81'

Strata Rapy i kontra Górnika. Podpalił się jednak Łukasz Wolsztyński i wyprowadzając piłkę z własnej połowy zbyt mocno ją sobie wypuścił.

7
8
4
8
11
80'

Spas Delew trafia wprosto w mur.

16
11
7
11
19
79'
ZMIANA
78'

Będzie okazja! Bochniewicz przewrócił Zwolińskiego co skutkuje rzutem wolnym w odległości 23 metrów od bramki Górnika.

12
8
4
3
8
komentarz

6 254 ludzi ogląda na żywo mecz w Zabrzu.

15
7
5
4
4
75'

"Główka" Frączczaka, ale piłka spada na górną siatkę.

10
4
7
2
8
74'

Kapitalne podanie Matyni na wolne pole do Frączczaka, ale ten źle dogrywa przed bramkę. Był tam Delew, ale byli też obrońcy Górnika.

9
6
6
3
6
72'

Mocny strzał z powietrza oddał Spas Delew, ale piłka trafiła w klatkę piersiową Bochniewicza. Oj, przy takim mrozie musiało boleć.

10
6
4
4
4
71'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Michał Koj. Trafiony łokciem Rapa.

Górnik Zabrze
9
4
2
2
9
70'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Frączczak. Niesportowe zachowanie.

Pogoń Szczecin
6
3
4
4
7
66'

Delew wstrzelił piłkę na 3. metr, ale tam Wieteska świetnie przyblokował Zwolińskiego. Przez moment nikt nie wiedział gdzie jest futbolówka, ale ta ostatecznie spoczęła w rękach Loski.

11
5
4
4
8
65'

Kurzawa oszukał sędziego, symulując faul i będzie dobra okazja do centry. Dośrodkowanie przed bramkę zgarnia jednak Jarosław Fojut.

13
5
3
3
6
63'
ZMIANA

Pogoń. Schodzi: Adam Buksa. Wchodzi: Spas Delew.

13
7
3
3
4
60'

Żółtą kartkę otrzymał Hubert Matynia.

8
6
2
1
10
59'

Dzieje się w Zabrzu! Gospodarze odpowiadają "setką". Łukasz Wolsztyński strzela jednak obok bramki. Aż prosiło się o podanie do biegnącego obok Angulo.

8
3
3
2
11
58'

Tomasz Loska ratuje Górnika! Bramkarz kapitalnie obronił strzał Buksy. Dobitka Frączczaka trafia w leżącego Bochniewicza.

10
10
6
4
10
56'

Zakotłowało się w zabrzańskiej "szesnastce". Olbrzymie zamieszanie i strzał Frączczaka. Grę przerywa jednak sędzia... faulowany był Kądzior.

8
5
4
4
5
54'

Szybki wypad Górnika, ale pospieszył się z podaniem Kurzawa. W pole karne wbiegali Kądzior i Angulo, ale piłkę przechwycił imponujący dziś spokojem Lasza Dwali.

4
4
1
1
3
52'

Adam Frączczak płasko z 16 metrów, ale prosto w bramkarza.

9
2
1
2
51'

Koj traci piłkę przed własnym polem karnym, co otwiera szansę przed Zwolińskim. Strzał z ostrego kąta zablokował jednak Bochniewicz. Dobra asekuracja w obronie Górnika.

7
2
1
1
49'

Podobnej jakości strzałem odpowiada Frączczak i piłka w rękach Loski.

7
3
1
2
48'

Koj zagrał na głowę Angulo, ale Załuska był dobrze ustawiony i bezproblemowo zatrzymał piłkę.

3
4
2
4
4
47'

Hołota zahaczył Wolsztyńskiego we własnym polu karnym, powodując upadek rywala. Gwizdek jednak milczy.

7
1
1
3
5
46'
ZMIANA
46'

1
44'

Kądzior odebrał piłkę obrońcy na lewej stronie boiska na wysokości szczecińskiej "szesnastki". Podanie do Angulo, a ten bez namysłu uderza po długim rogu... niecelnie.

10
14
6
5
6
41'

Zamieszanie w polu karnym Pogoni. Piłka pod nogą Angulo, ale Hiszpan uderzył bardzo wysoko nad poprzeczką.

4
9
7
5
7
40'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Zwoliński. Zahaczony Koj.

4
1
4
11
36'

Strzał Buksy z 17 metrów, ale w sam środek bramki i Loska pewnie broni.

12
7
7
2
7
35'

Kilka minut przewagi gospodarzy, ale trzeba obiektywnie ocenić, że w pierwszej połowie lepiej wygląda Pogoń.

6
4
3
7
4
32'

Kądzior widział rękę jednego z Portowców i domaga się podyktowania rzutu karnego. Sędzia jednak tylko się uśmiecha, gramy dalej.

8
5
2
1
3
30'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Piotrowski. Podcięcie Żurkowskiego.

12
3
1
3
9
29'

Piotrowski podjął decyzję o strzale z daleka. Piłka zmierzała w światło bramki, ale Loska odbił ją do boku.

7
2
1
1
2
26'

Najlepszy na boisku Hubert Matynia kropnął w długi róg, ale świetną paradą popisał się Loska.

12
7
3
2
2
25'

Matynia do Buksy, a ten płasko podaje wzdłuż linii bramkowej. Było groźnie, ale Suarez uprzedził Zwolińskiego.

9
3
2
2
5
23'

Celny strzał Wolsztyńskiego, ale dobrze ustawiony Łukasz Załuska pewnie obronił.

6
2
2
4
3
22'

Loska zbyt lekko podaje do Bochniewicza, ale obrońca zachował spokój i poradził sobie z atakujacym go Zwolińskim. Odetchnęło chyba całe Zabrze.

5
2
3
2
3
20'

Pomoc medyczna dla Piotrowskiego, ale już wszystko w porządku.

14
4
4
3
5
18'

Arbiter upomina Suareza, który przed momentem ostro potraktował rywala, a ma już na koncie żółtą kartkę. Hiszpan musi się opamiętać bo jeszcze sporo minut przed nami.

8
3
2
2
8
16'

Podanie za plecy obrońców Pogoni. Angulo chytrze popchnął Rapę i przejął futbolówkę. Sędzia to jednak doskonale widział i gra przerwana.

7
4
2
2
4
15'

Atak nakładką i faul dla Górnika. Rafał Kurzawa dośrodkował na 6. metr, ale walczący w powietrzu z rywalami Wieteska nie skierował piłki w światło bramki.

3
2
4
2
6
12'

Głęboka centra Koja z lewej strony boiska... zbyt głęboka i piłka u Załuski.

7
4
2
2
6
10'

Ponownie Matynia robi szum na lewej flance. Podanie na wolne pole do Nunesa, ale centrę piłkarza z RPA zablokował Suarez.

7
2
1
2
3
9'

Hubert Matynia ograł czterech rywali i podał na lewą stronę pola karnego do Zwolińskiego. Atomowy strzał w krótki róg, ale piłka trafia tylko w boczną siatkę.

6
2
4
4
4
7'

Gromkie "100 lat" niesie się na trybunach. Urodziny obchodzi dzisiaj Włodzimierz Lubański! Oczywiście, przyłączamy się do życzeń.

22
6
1
1
3
5'

Żółtą kartkę otrzymał Dani Suarez. Faul taktyczny na Piotrowskim.

10
3
1
4
7
4'

Matynia w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Kurzawy. Król asyst przyjął piłkę na pierś i szykował się do uderzenia z 12 metrów.

2
1
1
3
2'

Wolsztyński ładnie poradził sobie z przeciwnikiem na lewym skrzydle. Wrzutka na 17. metr i strzał z powietrza Ambrosiewicza... piłka mija cel w bezpiecznej odległości.

2
1
3
17:16

Od pierwszego gwizdka na boisku zobaczymy aż 17 Polaków. Popieramy stawianie na "naszych".