Manchester City
42' Kyle Walker 44' Kyle Walker 78' Vincent Kompany 82' Raheem Sterling
Everton
7' Morgan Schneiderlin 24' Tom Davies 35' Wayne Rooney 88' Morgan Schneiderlin
1:1

Koniec meczu.

Sterling wpadł w pole karne, ale dograł niedokładnie.

Cztery minuty doliczone.

Everton. Schodzi: Wayne Rooney. Wchodzi: Muhamed Besić.

Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Morgan Schneiderlin. Francuz wyciął Aguero.

Man City nadal atakuje, chce zdobyć komplet punktów.

Gol! Strzelił Raheem Sterling. 1:1! Anglik idealnie trafił w piłkę z 15 metrów, która została wybita przez Holgate'a.

Guardiola żywo gestykuluje przy linii bocznej, wciąż wierzy w powodzenie swojej drużyny.

Celne uderzenie głową Rooneya - wprost w bramkarza Man City.

Żółtą kartkę otrzymał Vincent Kompany. Taktyczny faul Belga.

Bardzo dobra interwencja Pickforda, który sparował kąśliwy strzał Danilo z bocznego sektora pola karnego.

63 procent posiadania piłki ma Manchester - to dane z drugiej połowy, a przecież to Everton gra w przewadze.

Rooney chciał przelobował Edersona spod linii bocznej, ale Anglik spudłował bardzo wyraźnie.

Raheem Sterling przymierzył sprzed pola karnego. Anglik nie był jednak w stanie trafić w światło bramki.

Okazja przed Bernardo Silvą, który uderzył z woleja, ale piłka odbiła się od boiska i wyszła poza plac gry.

Man City. Schodzi: Leroy Sane. Wchodzi: Bernardo Silva.

Zmiana ustawienia Evertonu poskutkowała - Man City rzadziej jest przy piłce.

Man City. Schodzi: John Stones. Wchodzi: Danilo.

Kontra gości, jednak podanie nie trafiło do Rooneya.

Ederson wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Sigurdssona z rzutu wolnego.

Everton. Schodzi: Tom Davies. Wchodzi: Gylfi Sigurdsson.

Everton. Schodzi: Ashley Williams. Wchodzi: Davy Klaassen.

Kevin De Bruyne miał niezłą okazję do strzelenia gola z rzutu wolnego. Odległość to około 19 metrów, jednak trafił w mur piłkarzy.

64 procent posiadania piłki ma Man City.

Korner nie przyniósł żadnej korzyści Man City.

Augero był przed polem karnym. Zdecydował się na strzał, lecz trafił w rywala.

Sane najwyraźniej nie wyciąga wniosków - tak jak w pierwszej połowie tak i przed chwilą źle wyrzucił piłkę z autu.

Początek drugiej połowy.

Man City. Schodzi: Gabriel Jesus. Wchodzi: Raheem Sterling.

Przerwa. Everton prowadzi, a na dodatek gra w przewadze jednego zawodnika.

Dwie minuty doliczone.

Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Kyle Walker. Kontrowersyjna sytuacja - czy faktycznie należała się druga kartka dla Walkera?

Miękkie dośrodkowanie Aguero, piłkę na klatkę piersiową przyjął Jesus i oddał strzał wprost w Pickforda.

Żółtą kartkę otrzymał Kyle Walker. Odnalazł się Walker, zupełnie niewidoczny - sfaulował Bainesa.

Kiepsko gra dzisiaj Sane, a na dodatek właśnie źle wyrzucił piłkę z autu.

Niecelny strzał głową Kompany'ego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Gol! Strzelił Wayne Rooney. Asystował mu Dominic Calvert-Lewin. 1:0 dla Evertonu! Błąd Sane i później już kilka podań i gol. Calvert-Lewin płasko zagrał przed bramkę, gdzie Rooney dołożył tylko nogę. To jego gol numer 200 w rozgrywkach Premier League.

SŁUPEK! Ale pech Silvy, który skleił piłkę w polu karnym i huknął z lewej nogi. Nie miał szczęścia.

Jagielka potknął się we własnym polu karnym. Wydawało się, że Aguero będzie miał otwartą drogę do bramki, ale ostatecznie wpadł w... Jagielkę.

Rooney cofa się coraz głębiej. Zaczął na środku ataku, a teraz operuje głównie w pomocy.

Otamendi ma dzisiaj chrapkę na gola z dystansu. Tym razem strzelił groźniej niż na początku meczu, ale Pickford dobrze sparował piłkę do boku.

Żółtą kartkę otrzymał Tom Davies. Gracz Evertonu próbował wymusić rzut wolny.

Minuta braw na Etihad Stadium - to hołd ofiarom ataków w Manchesterze oraz Barcelonie.

Kolejne prostopadłe podanie do Sane. Niedokładne, ale widać, że Man City chce w ten sposób zaskoczyć rywali.

Korner dla Evertonu. Piłkę dorzucił Rooney, jednak gospodarze poradzili sobie.

Zbyt mocne podanie do Sane, ale Niemiec bije brawo koledze z drużyny.

Tom Davies otrzymał podanie przed polem karnym. Oddał natychmiastowy strzał, ale piłka przeleciała obok słupka.

Na trybunach pojawił się m.in. Jose Mourinho, menedżer Manchesteru United.

Gabriel Jesus szarżował na lewym skrzydle, lecz został ostatecznie zablokowany.

Sergio Aguero nie wyszedł strzał lewą nogą. Nieudana próba Argentyńczyka.

Żółtą kartkę otrzymał Morgan Schneiderlin. Brzydki faul na rozpędzonym Aguero.

Groźnie w polu karnym Evertonu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka ostatecznie w rękach Pickforda.

Odpowiedź Evertonu. Dominic Calvert-Lewin oddał płaski strzał sprzed pola karnego. On w przeciwieństwie do Otamendiego nie trafił w światło bramki.

Celny strzał Otamendiego, jednak odległość była znaczna i uderzenie nie sprawiło problemów bramkarzowi.