Liga Mistrzów: II runda eliminacyjna, pierwsze mecze
12 lip 2017 20:00
90+1'

Maciej Dąbrowski huknął z rzutu wolnego i choć nie pomylił się zdecydowanie, to jednak pomylił się. Od bramki Andreas Vaikla.

24
12
12
10
9
90'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

13
10
6
5
6
87'

8
87'

IFK Mariehamn. Schodzi: Robbin Sellin. Wchodzi: Tommy Wirtanen.

3
86'

14. niecelne uderzenie i znów Łukasz Moneta. Zmiennicy Legii Warszawa aktywni, ale nie mogą wstrzelić się w światło bramki Andreasa Vaikli.

8
12
7
8
10
84'

Mateusz Szwoch uruchomił Łukasza Monetę, po którego bombie piłka wylądowała w bocznej siatce. Było to pechowe 13. niecelne uderzenie Legii Warszawa w tym pojedynku.

11
14
14
6
7
82'

Thibault Moulin strzelił z dystansu daleko od spojenia słupka z poprzeczką. Nie było to tak dobre uderzenie jak w poprzednim meczu z Arką Gdynia.

5
4
11
5
4
79'

IFK Mariehamn. Schodzi: Gabriel Petrović. Wchodzi: Robin Sid.

Gabriel Petrović #14
11
10
7
10
6
78'

Akcja zmienników! Sebastian Szymański nie dostawił dobrze stopy do piłki po podaniu Łukasza Monety. Szansa na zdobycie czwartego gola była świetna.

9
10
12
11
20
77'

Chyba najdłuższe rozegranie IFK Mariehamn w tym spotkaniu. Pressing mistrza Polski aktualnie na słowo honoru, więc gospodarze wymienili kilkanaście podań.

8
6
7
3
17
75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu. W ostatnich minutach najbliżej gola był Mateusz Szwoch, ale nie wygrał pojedynku fizycznego z defensorem po płaskim dośrodkowaniu.

9
5
7
5
2
74'

Najwięcej goli w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów strzelił dotychczas Karabach Agdam, czyli nowy klub Jakuba Rzeźniczaka. Legii Warszawa brakuje jeszcze trochę do wyniku 5:0 mistrza Azerbejdżanu.

16
3
4
3
3
72'

IFK Mariehamn. Schodzi: Aapo Maenpaa. Wchodzi: Albin Granlund .

3
70'

Rozkręcił się Andreas Vaikla. Bramkarz IFK Mariehamn poradził sobie z mocnym strzałem Mateusza Szwocha. Cała akcja zakończona beznadziejnym dośrodkowaniem Krzysztofa Mączyńskiego.

11
5
3
4
7
70'

Jacek Magiera wykorzystał komplet zmian, natomiast trener gospodarzy nie miesza w swojej jedenastce, a w zasadzie dziesiątce.

13
5
3
3
2
67'

Nie zrozumiał się z partnerami właśnie Krzysztof Mączyński i piłka uciekła Legionistom za bramkę gospodarzy.

11
4
7
3
4
65'

Krzysztof Mączyński sprowokował przeciwnika do faulu na czerwoną kartkę. Pomocnik debiutuje w oficjalnym spotkaniu Legii Warszawa.

28
15
5
7
11
64'

Legia. Schodzi: Guilherme. Wchodzi: Sebastian Szymański.

64'

Łukasz Broź strzelił technicznie w kierunku okienka bramki IFK Mariehamn. Pokazał bramkarz gospodarzy, że stać go na widowiskową i skuteczną interwencję!

15
6
5
4
3
63'

Legia. Schodzi: Dominik Nagy. Wchodzi: Łukasz Moneta.

20
5
4
3
7
61'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Anthony Dafaa za brutalny wślizg w nogi Krzysztofa Mączyńskiego.

Anthony Dafaa #20
50
15
12
10
13
59'

Gwarno zrobiło się na trybunach po strzale do bramki Legii Warszawa, tyle że wcześniej sędzia zatrzymał grę, więc nie ma mowy o zmianie wyniku.

10
2
2
4
16
57'

Po centrze z rzutu wolnego zapolował na piłkę Maciej Dąbrowski. Niewiele zabrakło byłemu zawodnikowi Pogoni Szczecin i KGHM Zagłębia Lubin, żeby zatrudnić bramkarza.

11
2
4
1
2
56'
56'

Żółtą kartkę otrzymał Anthony Dafaa.

4
3
2
3
8
55'

Seria wrzutek w pole karne Legionistów. Drużyna ze stolicy Polski wyekspediowała piłkę dopiero po nieudanym zgraniu klatką piersiową Briana Spana.

1
3
5
1
2
54'

12
50'

Kasper Hamalainen powiedział dotychczas ostatnie słowo w sprawie wyniku.

13
4
2
6
4
48'

IFK Mariehamn w polu karnym przeciwnika na początku drugiej części. Legia Warszawa opanowała sytuację po nieudanym dośrodkowaniu z narożnika boiska.

7
2
3
3
5
46'

Aleksei Kangaskolkka pokazał się krótko po przerwie. Po wymianie podań próbował zaskoczyć Arkadiusza Malarza strzałem zza pola karnego. Pudło!

11
8
7
7
5
46'

Gra wznowiona po przerwie.

14
2
3
3
2
Czy Legia Warszawa strzeli minimum gola po przerwie?
35
19
12
8
13
45'

Doliczona minuta do regulaminowego czasu.

20
8
9
7
7
44'

Gol! Strzelił Kasper Hamalainen. Asystował mu Guilherme.

Trzecie trafienie Legii Warszawa! Po prostopadłym podaniu Guilherme w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kasper Hamalainen i pokonał go podcinką.

186
69
19
19
25
43'

Dominik Nagy autorem drugiego gola, po którym sytuacja Legii Warszawa jest coraz wygodniejsza.

29
19
8
2
5
42'

Krótkie rozegranie rzutu wolnego, po którym Krzysztof Mączyński strzelił obok bramki. Nabytek Legii Warszawa domagał się kornera, ale sędzia nie podzielał jego stanowiska.

14
6
7
9
6
40'

Gol! Strzelił Dominik Nagy.

Świetna riposta Legii Warszawa na sytuacje podbramkowe IFK MariehamnDominik Nagy znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i dobił piłkę do bramki po interwencji Andreasa Vaikli. 2:0!

156
55
21
12
15
37'

Brian Span przedarł się między obrońcami Legii Warszawa. Mocne uderzenie i dopiero Arkadiusz Malarz uratował przyjezdnych przed wyrównaniem!

7
13
7
5
4
35'

Jeszcze 10 minut do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Początek spotkania zdecydowanie dla Legii Warszawa, ale później obraz wyrównał się.

11
8
3
3
2
34'

Aleksei Kangaskolkka miał być największym zagrożeniem dla Legii Warszawa. Ten zawodnik strzelił w trwającym sezonie najwięcej goli dla IFK Mariehamn. Na razie szuka swojego miejsca między obrońcami.

8
4
3
2
2
32'

Pokazał się Krzysztof Mączyński. Na razie w defensywie, ponieważ wybił dośrodkowanie z rzutu wolnego. IFK Mariehamn mógł się poprawić po rzucie rożnym, ale się nie poprawił.

10
8
6
5
6
31'

Guilherme zatańczył z defensorem. Znalazł odrobinę miejsca do oddania strzału, ale był zbyt lekki, żeby Andreas Vaikla mógł przepuścić piłkę do bramki.

18
11
7
7
6
29'

Sędzia porozmawiał z piłkarzami przed wrzutem z autu Łukasza Brozia. Dotychczas Szkot nie musiał rozstrzygać gorących spięć, więc chciał o sobie przypomnieć.

11
5
7
5
4
27'

Odgryzła się drużyna ze stolicy Polski. Finowie musieli wrócić we własne pole karne, by uniemożliwił strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

16
10
8
8
10
25'

Nabierają pewności siebie gospodarze. Od kilku minut więcej dzieje się na połowie mistrza Polski niż w okolicy pola karnego IFK Mariehamn. Musi mobilizować swoich obrońców Arkadiusz Malarz.

8
8
6
4
8
22'

Po strzale Janiego Lyyskiego gospodarze mieli jeszcze korner. Zagotowało się w polu karnym i Arkadiusz Malarz miał szczęście, że Kristian Kojola nie trafił z bliska do jego siatki! To była dotychczas najlepsza sytuacja podbramkowa IFK Mariehamn.

6
4
9
5
11
20'

Jani Lyyski dopadł do piłki wybitej zbyt krótko z pola karnego. Strzał po nodze Legionisty blisko bramki Arkadiusza Malarza.

3
2
7
2
5
19'

Tak cieszył się z dotychczas jedynego gola w tym spotkaniu Guilherme.

20
11
4
6
8
17'

Seria podań Legii Warszawa w polu karnym przeciwnika zakończona strzałem Kaspera Hamalainena i IFK Mariehamn ma dużo szczęścia. Futbolówka zatrzymała się na poprzeczce!

14
7
7
9
11
15'

Pachnie drugim golem dla stołecznego zespołu. W ostatnim momencie zaplątali się piłkarze ofensywni i bramkarz IFK Mariehamn mógł odetchnąć.

11
9
5
6
9
13'

Guilherme próbował zdobyć drugiego gola ze stałego fragmentu. Tym razem strzał z rzutu wolnego nad poprzeczką bramki Andreasa Vaikli. Golkiper nie musiał interweniować.

12
8
8
11
13
12'

W posiadaniu piłki Legia Warszawa. Za moment Maciej Dąbrowski może ponownie uruchomić crossem Łukasza Brozia.

11
7
7
4
7
10'

Guilherme wyprowadził mistrza Polski na prowadzenie. Od tego momentu Legia Warszawa ma czego bronić w Finlandii.

29
11
7
4
10
8'

Guilherme wyprowadził Legią Warszawa na prowadzenie 1:0! Mocne uderzenie z rzutu karnego po dłoniach bramkarza do siatki.

182
85
28
24
41
7'

Rzut karny dla Legii Warszawa! Aapo Maenpaa staranował w narożniku pola karnego Łukasza Brozia.

49
22
9
11
22
5'

Rozgrywa Legia Warszawa i spycha przeciwnika na własną połowę. Wymieniają podania Łukasz Broź, Maciej Dąbrowski oraz Artur Jędrzejczyk.

17
10
4
3
9
2'

Niewiele wynikło ze stałego fragmentu dla mistrza Finlandii. Podobnie jak Legia Warszawa gospodarze chcą być aktywni na początku dwumeczu.

13
7
6
5
5
1'

Po nieudanym wybiciu bramkarza pierwsze uderzenie Thibaulta Moulina z dystansu. Szybka odpowiedź po pudle Francuza i IFK Mariehamn ma korner.

7
3
5
8
4
18:56

Piłkarze zameldowali się na boisku. Gospodarze w białych koszulkach i czarnych spodenkach, natomiast Legia Warszawa w ciemnych strojach.

11
2
2
2
6
18:56

Dariusz Mioduski zobaczy mecz Legii Warszawa z trybun. Liczy na lepszy wynik niż w starciu o Superpuchar Polski z Arką Gdynia.