Aaron Ramsey wbiegł w pole karne Fabiańskiego, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i "po ptakach".

10
1
2
83'

Centra Bellerina z prawego skrzydła, ale Giroud przegrywa powietrzną walkę z obrońcami.

2
1
83'

Swansea. Schodzi: Nathan Dyer. Wchodzi: Tom Carroll.

79'

Duża przewaga gości. Swansea stawia już na obronę wyniku.

4
4
3
3
3
76'

Arsenal. Schodzi: Alex Iwobi. Wchodzi: Olivier Giroud.

3
2
4
4
4
75'

Centra Oezila i strzał głową Mchitarjana. Piłkę na linii bramkowej zatrzymał Fabiański, a do tego był spalony.

7
6
2
2
71'

Nathan Dyer nie może odżałować zmarnowanej szansy! Mustafi zagrał głową prosto pod nogi pomocnika, ale ten fatalnie spudłował z 10 metrów.

1
3
2
70'

Dośrodkowanie z lewej flanki i niepewne zachowanie Cecha, który piąstkował bardzo nerwowo.

1
1
1
4
69'

Żółtą kartkę otrzymał Hector Bellerin. Faul na lewym skrzydle.

3
4
1
3
3
67'

Wyjątkowo czysto grają dziś piłkarze. Do tej pory tylko osiem fauli.

3
4
2
1
1
64'

Rzucił się do ataku Arsenal. Alex Iwobi decyduje się na uderzenie z 18 metrów, ale wysoko nad bramką.

6
6
1
2
2
61'

Gol! Strzelił Jordan Ayew.

Zabawa gości na własnej połowie kończy się stratą gola! Monreal wyrzucił piłkę z autu do Mustafiego, a ten podał do Cecha. Doświadczony golkiper koszmarnie skiksował lekko podając pod nogi rywala i Ayew skorzystał z prezentu.

49
36
13
10
9
60'

Arsenal. Schodzi: Mohamed Elneny. Wchodzi: Henrich Mchitarjan. To debiut Ormianina w Arsenalu.

58'

Dyer jest dzisiaj poza zasięgiem obrony gości. Przed momentem na dużej dynamice ogrywa Monreala, ale mocne wstrzelenie przed bramkę zatrzymał Petr Cech.

4
3
3
5
1
57'

Płaski strzał Oezila z linii 16. metra, ale Fabiański jest na posterunku.

9
9
2
2
2
54'

Żółtą kartkę otrzymał Mohamed Elneny. Celowe zagranie ręką.

3
6
4
3
1
53'

Lekkie zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Próbował strzelać Xhaka, ale został zablokowany.

3
2
3
2
1
50'

Centra z prawego skrzydła w pole karne Arsenalu. Sam Clucas uderza głową, ale zdecydowanie zbyt lekko i do tego niecelnie.

2
1
4
4
2
48'

Dobrze zapowiadajacą się akcję gości zaprzepaścił Alexandre Lacazette, któremu łatwo piłkę wyłuskał Mawson.

2
1
2
3
1
46'

Zaczynamy II połowę.

4
4
1
2
1
45'

Sędzia doliczył do pierwszej połowy minutę.

3
1
3
1
2
43'

Potwornie mocny strzał Xhaki z 18 metrów przelatuje metr nad poprzeczką.

2
1
1
40'

Leroy Fer poszedł na przebój między Mustafiego i Monreala i udało mu się przebić. Do ogrania został już tylko Laurent Koscielny, ale piłkarz gospodarzy nie zdecydował się na ten pojedynek. Lekki strzał z 17 metrów łatwo obronił Cech.

2
2
3
4
3
38'

Bardzo długo gra piłką Arsenal, często zmieniając stronę rozgrywania akcji. Trudno jednak o lukę w defensywie Swansea, bowiem ta świetnie się przesuwa.

8
9
3
3
3
34'

Gol! Strzelił Sam Clucas. Asystował mu Alfie Mawson.

Ależ riposta gospodarzy! Oezil źle wyprowadzał piłkę z własnej połowy i stracił ją na rzecz Mawsona. Podanie w tempo do Clucasa, a ten w pełnym biegu wpadł w pole karne i celnie strzelił przy bliższym słupku.

56
29
10
9
9
33'

Gol! Strzelił Nacho Monreal. Asystował mu Mesut Oezil.

I stało się! Uśpiona defensywa gospodarzy traci gola. Oezil świetnie dogrywa na dalszy słupek, a zza pleców obrońców wyskoczył Monreal i na wślizgu pokonał Fabiańskiego.

19
10
7
25
39
31'

Jordan Ayew biegł z piłką kilkadziesiąt metrów, łatwo ograł Mustafiego, ale zamiast soczystego strzału z 18 metrów zobaczyliśmy koszmarny kiks.

2
30'

Pierwsza poważna okazja Kanonierów. Chytre podanie do Iwobiego, a ten strzela mocno z lewej strony pola karnego. Świetnie broni Łukasz Fabiański!

11
4
2
1
2
26'

Kontra Swansea! Uruchomiony na prawym skrzydle został Jordan Ayew. Podanie na wolne pole do van Hoorna, a ten błyskawicznie do Clucasa. Ofiarny wślizg wracającego Elneny'ego ratuje Arsenal!

2
3
23'

Iwobi wymienił z Oezilem kilka krótkich podań. Wszystko działo się już w "szesnastce" Swansea, ale finalne zagranie przeciął Mike van der Hoorn.

3
4
20'

Kolejne prostopadłe podanie w pole karne Cecha, ale tym razem bramkarz uprzedził rywali.

3
2
2
3
2
17'

Kwadrans za nami. Zaskakująco odważna gra Łabędzi. Arsenal jeśli chce dziś wygrać musi grać zdecydowanie szybciej.

6
3
4
1
2
15'

Prostopadłe podanie do Clucasa dociera do adresata, wślizg Elneny'ego i upadek w polu karnym. Protestują gospodarze, ale Lee Mason nie dyktuje rzutu karnego.

1
3
4
12'

Widowiskowy rajd Clucasa środkiem boiska, ale radzi sobie obrona Kanonierów.

2
1
1
3
4
8'

W pierwszych minutach groźniejsi są gospodarze. Nathan Dyer wstrzelił piłkę wzdług linii bramkowej, a akcję na dalszym słupku zamykał Mawson. Wydawało się, że Swansea obejmie prowadzenie, ale po strzale futbolówka utknęła w nogach Ramsey'a.

5
3
3
2
1
6'

Długie podanie do Dyera, a ten nadspodziewanie łatwo przepchnął Mustafiego i przechwycił piłkę. Podanie przed pole karne, ale strzał Jordana Ayew odbija się rykoszetem od obrońcy i piłka mija bramkę.

2
1
1
3'

Prostopadłe podanie do Jordana Ayew przecinają obrońcy Arsenalu. Po chwili jednak piłka wraca do gospodarzy. Sam Clucas z lewej strony pola karnego mocno zagrywa przed bramkę, ale tam nie ma jego kolegów.

3
2
2
2
20:06

Za faworyta uchodzi Arsenal, który zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli. Swansea City zamyka stawkę, ale ostatnio niespodziewanie pokonała Liverpool (1:0).

5
1
1
20:06

Henrich Mchitarjan (przyszedł do Arsenalu z Manchesteru United w wyniku wymiany za Alexisa Sancheza) rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.