Everton
63' Yannick Bolasie
Manchester City
4' Leroy Sane 12' Gabriel Jesus 37' Raheem Sterling
1:3

Koniec. Pewna wygrana City 3:1.

Sędzia doliczył 3 minuty, a na boisku niewiele się dzieje.

Man City. Schodzi: Aymeric Laporte. Wchodzi: Danilo.

Posiadanie piłki 83 do 17 procent na korzyść City!

Everton. Schodzi: Cenk Tosun. Wchodzi: Oumar Niasse.

Man City. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Ilkay Gundogan.

Mocno, ale niecelnie sprzed pola karnego uderzył Fernandinho.

Goście już nie pozwalają gospodarzom na zbyt wiele. City kontroluje mecz.

City nie chce prosić się o emocje i oddaliło grę od własnej bramki.

Everton uwierzył w siebie. Przed momentem głową obok słupka uderzał Tosun.

Man City. Schodzi: Raheem Sterling. Wchodzi: Bernardo Silva.

Gol! Strzelił Yannick Bolasie. Asystował mu Dominic Calvert-Lewin. Pilkę przed polem karntm otrzymał Bolasie, jego strzał odbił się od obu słupków i piłka wpadła do bramki! 1:3!

Podanie w pole karne do Jesusa, ale ten na spalonym.

Everton. Schodzi: Wayne Rooney. Wchodzi: Tom Davies.

Uderzenie Ferdnandinho bardzo dobrze obronił bramkarz. City cały czas przeważa.

City odzyskało inicjatywę, goście szanują piłkę i chcą uśpić rywala.

Starają się coś zdziałać pod bramką gości miejscowi. Jednak póki co niewiele im się udaje.

Wracamy do meczu!

Przerwa. City demoluje Everton na jego boisko 3:0.

Sędzia doliczył minutę.

City cały czas na połowie Evertonu. Gospodarze są bezradni i... czekają na kolejne gole.

Z pola karnego uderzał Kevin De Bruyne, piłka po nodze obrońcy wyszła na korner.

Gol! Strzelił Raheem Sterling. Asystował mu David Silva. Silva otrzymał piłkę po lewej stronie, dograł do Sterlinga, a ten trafił na 0:3!

Strzał Silvy mocny, ale niecelny. Piłka uderzona z ok. 17 metrów przeszła obok słupka.

Strzał Sterlinga po nodze obrońcy wyszedł na róg.

Piłka niemal nie opuszcza połowy Evertonu. City wysoko atakuje rywala i nie pozwala mu na zbyt wiele.

Goście cały czas przy piłce, obraz meczu nie ulega większym zmianom. Akcje Evertonu kończą się w okolicach... środka pola.

Manchester City rozgrywa piłkę, Everton biega za rywalem i niewiele potrafi zdziałać.

Kolejna próba City, uderzał niecelnie Nicolas Otamendi.

Walker mógł trafić na 0:3, ale skiksował uderzając z ok. dziesięciu metrów.

Leighton Baines minimalnie niecelnie uderzył z rzutu wolnego.

Będzie rzut wolny dla Evertonu z ok. 20 metrów.

Z ostrego kąta w boczną siatkę uderzył David Silva. Będzie korner dla gości.

Posiadanie piłki: 74 do 26 procent na korzyść gości.

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. Asystował mu Kevin De Bruyne. Już chyba po meczu! Kapitalna kontra City, w środku pola świetnie rozegrał Sane, De Bruyne dośrodkował, a Jesus z bliska głową na 0:2!

Dośrodkowanie z prawej strony, z kilku metrów ponad bramką główkował Yannick Bolasie!

W końcu aktywniejszy Everton, jednak miejscowi wciąż bez okazji bramkowej.

Goście wciąż przy piłce, gospodarze od początku meczu mają niewiele do powiedzenia.

Gol! Strzelił Leroy Sane. Asystował mu David Silva. Laporte do Silvy, ten do Sane, który z woleja z ok. 8 metrów na 0:1!

Gracze City starają się zamknąć rywala pod jego bramką. Póki co bez okazji strzeleckich.

Zagranie na lewą stronę do Sane, ale ten na spalonym.

Gramy!

Manchester City kroczy po mistrzostwo Anglii, Everton plasuje się aktualnie na 9. pozycji.