Ligue 1: 1. kolejka
05 sie 2017 17:00
90+3'

To samo pod przeciwległą bramką. Piłkarze czekają już na gwizdek kończący spotkanie.

4
1
1
4
90+2'

Jeszcze na zakończenie korner dla przyjezdnych, ale bez zagrożenia.

3
1
1
1
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

2
1
1
86'
ZMIANA

PSG. Schodzi: Edinson Cavani. Wchodzi: Goncalo Guedes.

83'

Pastore chciał się odwdzięczyć Cavaniemu, ale jego podanie dalekim wyjściem z bramki przechwycił bramkarz.

6
2
80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Javier Pastore. Asystował mu Edinson Cavani.

Świetne, prostopadłe podanie do Cavaniego, wykorzystujące wysoko ustawioną obronę Amiens. Urugwajczyk poczekał na bramkarza, a następnie zagrał na lewo. Formalności dopełnił Pastore.

Paris Saint-Germain
15
6
4
6
4
77'
ZMIANA

Amiens SC. Schodzi: Bachibou Kolta. Wchodzi: Brighton Labeau.

2
75'

Jednobramkowe prowadzenie, pomimo olbrzymiej przewagi jest niebezpieczne. Amiens nadal wierzy w zdobycz punktową w jaskini lwa.

2
4
1
74'

Płaski strzał Cavaniego z 17 metrów, ale dobrze w bramce zachował się Regis Gurtner.

3
3
2
2
2
70'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Guessouma Fofana.

Guessouma Fofana #8
Amiens SC
3
4
69'
ZMIANA

Amiens SC. Schodzi: Harisson Manzala Tusumgama. Wchodzi: Emmanuel Bourgaud.

1
67'
ZMIANA

PSG. Schodzi: Thiago Motta. Wchodzi: Blaise Matuidi.

3
2
2
1
1
65'

Ilość rzutów rożnych wybijanych przez di Marię powoli zbliża się do 10. Żaden jednak nie przyniósł realnego zagrożenia.

1
1
63'

Dużo nerwowości w defensywie Amiens SC. Obrona beniaminka momentami kopie piłkę na oślep.

1
3
59'

I jeszcze raz Angel di Maria. W tej akcji prawie wszystko było dobre. Dobre ustawienie, przechytrzenie przeciwnika, tylko strzał niecelny.

2
3
1
1
1
57'
ZMIANA

Amiens SC. Schodzi: Alvaro Ndombele. Wchodzi: Charly Charrier.

Charly Charrier #21
Alvaro Ndombele #22
1
1
55'

Groźnie! Verratti obsłużył podaniem di Marię. Natychmiastowy strzał, ale intuicyjnie piłkę odbił bramkarz gości.

1
1
53'

Edinson Cavani idealnie wbiegł na piłkę po dograniu w pole karne ze skrzydła. Ofiarny wślizg jednego z obrońców zatrzymał jednak urugwajskiego snajpera.

1
1
50'

Bardzo spokojne pierwsze minuty po przerwie.

3
2
1
1
1
46'

Początek II połowy.

1
2
46'
ZMIANA

PSG. Schodzi: Thiago Silva. Wchodzi: Presnel Kimpembe.

42'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Edinson Cavani. Asystował mu Dani Alves.

Gol był kwestią czasu. Dośrodkowanie z prawego skrzydła. Urugwajczyk przyjął piłkę, ograł Adenona i pewnym strzałem otworzył wynik.

17
8
3
7
7
38'

Wreszcie piłka odnalazła adresata. Layvin Kurzawa wyskoczył wyżej od obrońców, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

3
1
36'

Seryjnie egzekwowane kornery PSG. Angel di Maria raz zagrywa krótko, raz szuka wbiegających przed bramkę kolegów. Jak dotychczas bez powodzenia.

2
2
1
1
1
33'

Dużo było w tej akcji przypadku, ale ostatecznie piłka spadła w polu karnym Amiens pod nogi Rabiota. Natychmiastowa decyzja o strzale, ale broni Regis Gurtner.

2
1
29'

Postraszyli goście. Harisson Manzala Tusumgama dośrodkował z prawego skrzydła, a powietrzną walkę z obrońcami wygrał Cissokho. Piłka przeleciała tuż obok lewego słupka.

1
2
26'

Próba Cavaniego również nieskuteczna. Gęsto jest przed polem karnym Amiens i trudno się przebić.

2
1
2
24'

"Klepka" Alvesa z di Marią. Widowiskowa gra na małej przestrzeni, ale bez konkretnej korzyści.

2
1
2
1
21'

Ponownie Angel di Maria. Tym razem bez kombinowania, mocno z 20 metrów w kierunku górnego rogu. Bramkarz jednak nie dostał szansy do wykazania się, bo piłkę zablokował Oualid El Hajjam.

1
1
1
1
20'

Przeciągnięta centra di Marii, ale akcję zamykał jeszcze Marquinhos. Zgranie wzdłuż bramki nie trafiło jednak do jego kolegów.

2
1
1
17'

Dani Alves wypatrzył w polu karnym Rabiota. To powinien być gol, ale pomocnik gospodarzy z kilku metrów główkował nad poprzeczką.

2
2
15'

Za nami pierwszy kwadrans. Zgodnie z oczekiwaniami obraz gry jednostronny. Ataki Paris Saint-Germain, a goście ciężko pracują w defensywie.

3
1
13'

Prostopadłe podanie do Cavaniego, ale ten pospieszył się z wyjściem na pozycję.

1
1
1
1
1
10'

Jest pierwsza ofensywna akcja przyjezdnych. Guessouma Fofana uderzył z narożnika pola karnego, ale pomylił się dość znacznie.

1
2
1
8'

Ponownie di Maria. Argentyńczyk urwał się prawym skrzydłem, ale jego podanie do Cavaniego przeciął Bodmer.

2
1
1
2
6'

Angel di Maria przedarł się w pole karne rywali, ale uderzył obok lewego słupka.

2
1
3'

Ładną, zespołową akcję gospodarzy wykończył Marco Verratti. Siła strzału właściwa, ale gorzej z celnością.