Paris Saint-Germain
10' Julian Draxler 21' Neymar 23' Angel Di Maria 24' Dani Alves 68' Thiago Silva 73' Edinson Cavani 79' Edinson Cavani
RC Strasbourg Alsace
6' Jean-Eudes Aholou 45' Nuno Da Costa 57' Dimitri Foulquier 67' Stephane Bahoken 74' Kenny Lala
5:2

Punkty zostały w Paryżu!

Doliczone 2 minuty.

Przyjezdni już myślami w autokarze. Do Strasburga zabiorą bagaż pięciu goli, a może nawet większy, jeżeli nie skoncentrują się w obronie.

Jeszcze jeden atak Edinsona Cavaniego. Akcja autora dubletu zakończona płaskim uderzeniem w dłoń bramkarza. Publiczność zadowolona z wyniku, ale chętnie zobaczy również szóstego gola gospodarzy.

PSG. Schodzi: Julian Draxler. Wchodzi: Christopher Nkunku.

Gol! Strzelił Edinson Cavani. Asystował mu Neymar.

Po podaniu od Brazylijczyka napastnik Paris Saint-Germain przytomnie przelobował bramkarza w sytuacji sam na sam. Kredki posprzątane. Faworyt ponownie odpowiedział na gola gości ze zdwojoną siłą!

Żółtą kartkę za faul w centrum boiska otrzymał Kenny Lala.

Gol! Strzelił Edinson Cavani. Asystował mu Javier Pastore.

Urugwajczyk szybszy od interweniującego na przedpolu bramkarza i delikatnie dziobnął piłkę ponad nim do siatki. Paris Saint-Germain odzyskało w takich okolicznościach dwubramkowe prowadzenie.

Posypali się gospodarze w ostatnich minutach. Po dośrodkowaniu z głębi pola uratował ich sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego.

Żółtą kartkę za przewinienie przed własnym polem karnym otrzymał Thiago Silva.

Gol! Strzelił Stephane Bahoken. Asystował mu Nuno Da Costa.

Dość niespodziewane te trafienie, ale może być korzystne dla widowiska. Stephane Bahoken dostawił stopę do piłki po podaniu od partnera i płaskim uderzeniem ominął golkipera!

Paris Saint-Germain gra dojrzalej, ciekawiej, przez co wydaje się wykluczone, by pozwoliło sobie na stratę jeszcze dwóch bramek w tym spotkaniu.

Dwóch paryżan przeciwko jednemu bramkarzowi po podaniu Daniego Alvesa. Angel Di Maria powinien albo strzelić do siatki, albo zostawić piłkę Edinsonowi Cavaniemu, tymczasem oddał beznadziejne uderzenie.

PSG. Schodzi: Giovani Lo Celso. Wchodzi: Javier Pastore.

PSG. Schodzi: Lassana Diarra. Wchodzi: Thiago Motta.

Żółtą kartkę za faul na Neymarze otrzymał Dimitri Foulquier.

Pozamykali skrzydła gospodarze i RC Strasbourg Alsace musiał ponownie przegrać piłkę przez stoperów. Cała akcja została zakończona przez Presnela Kimpembe, który klatką piersiową odegrał futbolówkę do własnego bramkarza.

Alphonse Areola wykopał piłkę prosto pod nogi przeciwnika, jednak drużyna ze Strasburga nie potrafiła w pośpiechu skonstruować akcji zakończonej strzałem. Przyjezdni potrzebują gola kontaktowego, żeby jeszcze podgrzać atmosferę w Paryżu.

Sędzia przerwał grę po przewinieniu. Paris Saint-Germain spokojnie wznowiło grę od rzutu wolnego krótkim podaniem.

Druga połowa rozpoczęła się tak samo jak pierwsza od strzału Neymara, po którym musiał interweniować bramkarz. Próbował jeszcze skierować futbolówkę do siatki Edinson Cavani, jednak zaasekurował się Alexandre Oukidja.

Piłka ponownie w grze.

Czy PSG strzeli gola również po przerwie?

Paris Saint-Germain prowadzi 3:1 po nieco ponad 45 minutach.

Doliczona minuta.

Żółtą kartkę za faul na Danim Alvesie otrzymał Nuno Da Costa.

Alphonse Areola ma piłkę pod nogami po nieudanym podaniu prostopadłym. Nikt nie dobiegł do bramkarza Paris Saint-Germain i ten mógł się trzy razy zastanowić, w jaki sposób zainicjować atak.

Od kilku minut publiczność nie mogła natomiast oklaskiwać żadnego ataku lidera Ligue 1. Trochę się rozleniwił po zdobyciu trzeciego gola.

Zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Sprytniejsi paryżanie od zawodników w białych koszulkach. Alphonse Areola nagradza swoich obrońców brawami.

Dwa kwadranse za kibicami. W ostatnich minutach szansę na gola miał Layvin Kurzawa, jednak po crossowym podaniu nie złożył się do soczystego strzału z powietrza.

Paryżanie w posiadaniu piłki, a ich przeciwnicy muszą tłumić wściekłość w sobie. Może i chcieliby odpowiedzieć faworytowi, ale nie mają do tego okazji.

Żółtą kartkę za przewinienie na własnej połowie otrzymał Dani Alves.

Gol! Strzelił Angel di Maria.

Futbolówka w bramce Strasbourga po raz trzeci. Angel Di Maria miał przed oczami jedynie bramkarza i ominął go precyzyjnym, płaskim uderzeniem na 3:1. Przyjezdni są liczeni!

Gol! Strzelił Neymar.

W pierwszym tempie jeszcze bez gola, ale pogubił się bramkarz gości i Brazylijczyk sam dobił swoje uderzenie na 2:1.

Angel di Maria nie zabrał się z piłką na prawym skrzydle i przeciwnicy wznowili grę wrzutem z autu. Paris Saint-Germain nie zamierza w tej sytuacji opuszczać ich połowy.

Kolejna szansa na zaskoczenie Paris Saint-Germain ze stałego fragmentu. Tym razem dośrodkowanie z rzutu wolnego i futbolówka prześlizgnęła się po głowach przyjezdnych.

Presnel Kimpembe interweniował po płaskim dośrodkowaniu. RC Strasbourg Alsace miał jeszcze korner, z którego niewiele wynikło.

Gorący początek spotkania. Trzy stuprocentowe sytuacje podbramkowe, z których dwie zostały wykorzystane i po szybkiej wymianie ciosów sytuacja wróciła do punktu wyjścia.

Gol! Strzelił Julian Draxler.

Nieudana interwencja defensora gości i Julian Draxler skorzystał z prezentu! Płaskie uderzenie Niemca na 1:1 i RC Strasbourg Alsace musi zapomnieć o swoim prowadzeniu.

Gol! Strzelił Jean-Eudes Aholou. Asystował mu Kenny Lala.

Po stracie Neymara przyjezdni rozegrali sprawnie kontrakcję bramkową. Zakończył ją strzałem z półdystansu Jean-Eudes Aholou. Uderzenie na 1:0 było tak dokładne, że Alphonse Areola tylko obserwował lot piłki.

Paryżanie w natarciu, jednak ostatnia akcja Angela Di Marii była niewypałem i grę wznowił wykopem z własnego pola bramkowego Alexandre Oukidja.

Minęła ledwie minuta i Neymar miał szansę na zdobycie gola. Przed Brazylijczykiem był jedynie bramkarz przyjezdnych, który nie dał się złapać na wykroku i nogami odbił futbolówkę po płaskim uderzeniu.

Pierwszy gwizdek w Paryżu.

Kto wygra mecz?

Sędzia: Thomas Leonard

W grudniu Strasbourg przerwał impas w meczach z Paris Saint-Germain. Jego wygrana 2:1 była zaskoczeniem dla potentata i jego kibiców. To był jeden z zaledwie czterech meczów w tym sezonie, w których lider Ligue 1 stracił punkty.

Sobotnie granie w Ligue 1 rozpocznie się meczem lidera. Paris Saint-Germain podejmie RC Strasbourg Alsace. Po pierwszej batalii o ćwierćfinał Ligi Mistrzów z Realem Madryt nastroje w stolicy Francji nie są najlepsze. Można je poprawić tylko zwycięstwem.