Ligue 1: 29. kolejka
10 mar 2018 17:00
89'

Timothy Weah nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Eiji Kawashimą! To mógł być jego pierwszy gol w barwach PSG.

2
1
2
4
89'

Świetny strzał Riviere'a. Alphonse Areola miał niemałe problemy z tym strzałem z woleja.

2
2
1
2
3
88'

Mecz powoli dobiega końca, PSG w posiadaniu piłki.

2
1
1
1
2
86'

Emmanuel Riviere nie trafił w piłkę w polu karnym. To była bardzo dobra szansa dla gości.

1
2
1
2
85'

Metz. Schodzi: Danjel Milicević. Wchodzi: Ibrahima Niane.

3
82'

Gol! Strzelił Thiago Silva. Asystował mu Giovani Lo Celso. Zero krycia przy stałym fragmencie gry. Kapitan PSG ograł defensywę Metz niczym junior.

Paris Saint-Germain
17
7
1
80'

PSG wciąż naciera i chce zdobyć piątego gola.

1
1
1
75'

Potężny strzał Adriena Rabiot z dystansu broni Eiji Kawashima.

1
1
2
75'

Gdyby Kylian Mbappe wykorzystał dziś wszystkie sytuacje stworzone przez Thomasa Meunier, Belg miałby co najmniej 5 asyst.

1
1
2
74'

Lo Celso idealnie dograł na głowę Presnela Kimpembe , ale Francuz fatalnie przestrzelił.

2
1
1
2
70'

PSG. Schodzi: Julian Draxler. Wchodzi: Adrien Rabiot.

70'

PSG. Schodzi: Angel di Maria. Wchodzi: Timothy Weah. Długo oczekiwana zmiana. Zobaczymy co pokaże młodzieżowy reprezentant USA.

69'

Di Maria nieczysto kopnął piłkę i znów zmarnował dobrą okazję na podwyższenie rezultatu.

2
2
1
2
66'

Dossevi nieźle zakręcił rywalami i dograł piłkę na głowę świeżo wprowadzonego Emmanuela Riviere.

3
2
1
1
2
65'

Kylian Mbappe znów strzela w Kawashimę.

2
1
1
1
65'

Metz. Schodzi: Fallou Diagne. Wchodzi: Emmanuel Riviere.

Fallou Diagne #3
2
1
1
64'

PSG. Schodzi: Marco Verratti. Wchodzi: Giovani Lo Celso.

60'

Coraz więcej swobody i technicznych popisów ze strony piłkarzy PSG, ale przy prowadzeniu 4:0 można sobie na to pozwolić.

1
1
1
59'

Thomas Menieur minął aż trzech rywali, dograł piłkę po ziemi na pole bramkowe, a Kawashima praktycznie z linii bramkowej wybił futbolówkę uderzoną przez Nkunku.

2
2
1
1
2
58'

Kolejna koronkowa akcja PSG kończy się tym razem dośrodkowaniem w ręce Kawashimy.

2
1
1
1
1
56'

Metz pierwszy raz od dłuższego czasu wymieniło więcej niz trzy podania na połowie rywala. Milcević zwieńczył tą akcję niecelnym uderzeniem.

1
1
1
53'

Di Maria zagrywa z rzutu rożnego na bliższy słupek - wybijają goście.

1
1
1
1
51'

Nieprawdopodobne! Kylian Mbappe miał przed sobą tylko bramkarza, a mimo to przestrzelił.

1
1
1
1
50'

Rozgrzewa się zaś Timothy Weah, syn wybitnego piłkarza PSG przed laty, a aktualnie prezydenta Liberii - George'a Weah.

1
1
1
49'

PSG zaczyna tym razem nieco spokojniej. Metz broni całym zespołem na swojej połowie.

1
1
1
47'

Kawashima wyprzedził Di Marię w polu karnym.

2
1
1
czas Druga połowa
45+1'

Gol! Strzelił Kylian Mbappe Lottin. Asystował mu Marco Verratti. Ile goli strzelą dziś wicemistrzowie Francji? Dominacja PSG jest absolutnie niepodważalna. Verratti dogrywa w punkt do Mbappe, a ten w końcu przełamuje się i w ostatniej akcji pierwszej połowy trafia do siatki.

17
5
1
1
45+1'

Co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej części gry.

3
2
1
1
45'

Chorągiewka w górze - nie ma kolejnego gola Christophera Nkunku. Powtórka pokazuje, że arbiter Amaury Deleure popełnił błąd.

3
1
1
43'

Mbappe nie ma dzisiaj szczęścia. Kawashima świetnie interweniuje.

3
1
1
41'

Angel di Maria strzela nieznacznie nad poprzeczką.

2
1
2
40'

Żółtą kartkę otrzymał Fallou Diagne. To pierwszy kartonik w tym meczu.

FC Metz
1
1
2
39'

Pierwsza od dawna sytuacja Metz. Rzut rożny w wykonaniu drużyny gości niestety bardzo nieudany.

1
1
1
1
2
36'

PSG dominuje również pod względem skuteczności procentowej podań - aż 91% do 62.

1
1
1
33'

Mbappe próbował sięgnąć piłkę w trudnej sytuacji.

1
1
1
28'

Gol! Strzelił Christopher Nkunku. Asystował mu Angel di Maria. Futbolówka odbija się od nogi Argentyńczyka w sposób nieco kuriozalny, trafia wprost do Nkunku, który ponownie pokonuje Kawashimę.

17
9
2
1
2
27'

Di Maria nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Yuriego Berchiche.

4
5
1
1
2
25'

Paryżanie bawią się coraz lepiej. Tym razem piętą zagrywał Mbappe.

5
4
1
1
2
23'

Yuri Berchiche traci piłkę po kiepskiej próbie dryblingu.

4
4
1
2
2
22'

Angel di Maria bez problemu wjechał z piłką w pole karne, ale odegranie do Verrattiego było nieudane.

3
3
1
20'

Gol! Strzelił Christopher Nkunku. Asystował mu Marco Verratti. Metz gra, a PSG strzela bramki. Nkunku balansował na granicy spalonego i wykorzystał błąd Eiji Kawashimy . Kwestia zwycięstwa wydaje się być rozstrzygnięta - teraz możemy zadawać sobie pytanie ile goli zaaplikują dziś paryżanie.

25
10
1
1
16'

Metz sprawia świetne wrażenie! Alphonse Areola zmuszony do interwencji na raty po strzale z pierwszej piłki Matthieu Dosseviego.

3
3
1
15'

Mbappe ponownie na spalonym.

3
3
1
14'

Nieudane dośrdokowanie Thomasa Meunier.

3
3
1
1
12'

W odpowiedzi świetną okazję marnuje Angel di Maria. Argentyńczyk uderzył piszczelem z ostrego kąta i skiksował.

5
5
2
2
3
11'

Poprzeczka ratuje PSG! Coś niewiarygodnego. Dossevi może pluć sobie w brodę, bowiem lepszej okazji chyba nie będzie już miał.

5
5
1
2
3
10'

PSG nie radzi sobie w wyprowadzeniu piłki z własnej strefy obronnej. Gdyby piłkarze ostatniej drużyny w tabeli byli bardziej wyrachowani, mieliby już co najmniej dwie okazje na wyrównanie.

4
4
1
1
2
8'

Zadziwia lekceważąca postawa PSG w okolicach własnej szesnastki. Blisko kolejnego błędu Yuri Berchiche. FC Metz sprawia sporo problemów paryżanom.

5
4
1
1
3
6'

Gol! Strzelił Thomas Meunier. Niewiele ponad 5 minut zajęło gospodarzom strzelenie pierwszego gola w tym meczu. Kylian Mbappe zablokowany w polu karnym, ale Meunier perfekcyjnie odnalazł się na piątym metrze i pokonał Kawashimę.

22
12
4
1
3
5'

Marco Verratti mocno przesadził z zabawą w polu karnym! To mogła być bramka dla gości.

5
4
1
1
3
3'

Na razie dzieje się to, czego należało się spodziewać - gospodarze kontrolują piłkę, a przyjezdni ograniczają się wyłącznie do obrony.