2
1
1
86'

Strzał Łuczaka nogami obronił Hrdlicka! Otwarta końcówka. Ruch atakuje, Zagłębie kontruje.

2
2
2
1
85'

Ruch rzucił się do ataku, kontrę wyprowadziło Zagłębie. Wrzesiński uderzył mocno, ale niecelnie z ok. 20 metrów.

3
1
1
1
83'

Gol! Strzelił Żarko Udovicić. Z rzutu wolnego z narożnika pola karnego uderzył Udovicić. Piłki uderzonej w kierunku bliższego słupka nie zdołał wybić Hrdlicka. 2:1!

Zagłębie Sosnowiec
21
16
3
8
12
82'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mateusz Hołownia.

4
1
3
80'

Kontra Ruchu zakończona strzałem nad bramką Przybeckiego oddanym z ok. 19 metrów.

2
4
1
4
78'

Gra ponownie pod polem karnym Ruchu. Zagłębie szuka zwycięskiej bramki.

3
1
2
74'

Po rogu głową z ok. 10 metrów niecelnie uderzył Kowalczyk.

2
2
2
73'

Teraz to Ruch zaatakował, goście złapali drugi oddech.

5
2
2
4
72'

Płaska wrzutka Nowaka, Kudła nie zdołał wybić piłki, ale nie było tam żadnego z zawodników Ruchu.

3
2
1
70'

Sprzed pola karnego mocno uderzył Mello, piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką!

4
5
4
5
70'

Zagłębie zaatakowało, piłkarze Ruchu zaczynają sprawiać wrażenie zmęczonych.

4
5
1
64'

Marković w walce o piłkę kopnął w twarz Lewickiego. Piłkarz Zagłębia ma problemy ze szczeką. Upiekło się zawodnikowi gości, że nie wyleciał z boiska z drugą żółtą kartką.

3
3
62'

A po kornerze z linii pola karnego płasko uderzył Mello, Kudła był czujny.

3
2
3
62'

Z woleja sprzed pola karnego strzelał Urbańczyk, piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na róg.

2
61'

Kontra Ruchu zakończona płaskim, słabym i niecelnym strzałem Posinkovicia z ok. 20 metrów.

1
1
1
59'

Marcin Kowalczyk dwukrotnie zatrzymał groźne akcje Zagłębia, a po chwili... dał sobie odebrać piłkę.

2
1
1
1
57'

Z pięciu metrów głową uderzał Sanogo, ale źle przymierzył i Hrdlicka zdołał złapać piłkę.

2
2
1
56'

Żółtą kartkę za tzw. pyskówki otrzymał Miłosz Przybecki.

4
3
1
2
4
54'

Odpowiedź Zagłębia. Strzał Nawotki końcami palców na róg wybił Hrdlicka!

5
2
1
1
1
53'

Gol! Strzelił Giacomo Mello. Asystował mu Santiago Villafane. Szybka odpowiedź Ruchu! Z prawej strony dośrodkował Villafane, z woleja kapitalnie z ok. 15 metrów uderzył Mello. 1:1!

18
14
5
7
11
50'

Ruch stara się zepchnąć Zagłębie do defensywy, ale goście nie zamierzają cofać się.

2
2
1
1
1
47'

Gol! Strzelił Tomasz Nawotka. Kapitalny początek gospodarzy! Dośrodkowanie z prawej strony Udovicicia wybił przed pole karne Hrdlicka, do piłki dopadł Nawotka, który mocny strzałem lewą nogą tuż przy słupku wyprowadził Zagłębie na prowadzenie!

20
14
6
7
13
46'

Gramy po przerwie!

3
1
1
1
1
45'

Sędzia doliczył minutę.

1
1
43'

Akcja już po drugiej stronie. Dogranie z prawej strony, Lewicki głową uderzył niecelnie.

2
1
2
1
42'

Po płaskim dograniu z prawej strony z sześciu metrów przestrzelił Mello! Powinno być 0:1!

2
3
2
2
7
41'

Z ok. 19 metrów niespodziewanie uderzył Przybecki, piłka odbiła się od zewnętrzenej części słupka i wyszła na aut.

1
3
3
2
3
40'

Jędrych ryzykownie dogrywał do Kudły, który ostatecznie uprzedził nadbiegającego Walskiego.

2
1
38'

Giacomo Mello... uderzył z rzutu rożnego. Piłka omal nie wpadła za plecy Kudły. Futbolówka o metr minęła słupek.

2
1
36'

Z woleja z ok. 20 metrów huknął Milewski, Libor Hrdlicka kapitalnie sparował piłkę na róg!

3
1
1
1
36'

Sanogo uderzal z siedmiu metrów, ale został zablokowany i tylko róg dla Zagłębia.

1
2
1
33'

Niewiele potrafią zdziałać w ofensywie piłkarze Ruchu. To Zagłębie dużo lepiej prezentuje się w ataku. Brakuje jednak dokładnego, ostatniego podania.

2
1
1
1
29'

Kolejny strzał w meczu Banasiaka, ale tym razem kilka metrów ponad bramką.

28'

Strata Zagłębia na własnej połowie, po chwili piłkę w polu karnym otrzymał Posinković, ale zwlekał z uderzeniem i futbolówkę wybił obrońca.

27'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bojan Marković. Dla stopera to 4. kartka w sezonie.

5
1
1
3
25'

Z dystansu mocno, ale kilka metrów ponad bramką uderzył Tomasz Nowak.

1
24'

Ponownie gra przeniosła się w okolice pola karnego gości. Zagłębie jednak wciąż z tylko jedną dogodną okazją bramkową.

1
21'

Strata Mello na własnej połowie, gospodarze wyprowadzili szybką akcję. Sprzed pola karnego uderzył Vamara Sanogo, Hrdlicka miał problemy, ale ostatecznie złapał piłkę.

2
20'

Ruchowi w końcu na dłużej udało się wyjść z piłką z własnej połowy. Z przodu Niebiescy wciąż bez większego zagrożenia.

4
1
2
17'

Groźnie z rzutu wolnego z ok. 25 metrów uderzył Sulewski. Zabrakło pół metra do pełni szczęścia gracza Zagłębia.

3
1
2
2
15'

Gospodarze wykonywali już kilka rogów, ale niewiele z tego wynika. Przed momentem Hrdlicka wybił piłkę.

1
12'

Z dystansu słabo i niecelnie uderzył Sulewski. Ruch wciąż schowany, w ataku Zagłębie.

1
1
1
10'

Zagłębie naciera! Płaski strzał sprzed pola karnego oddał Banasiak. Hrdlicka pewnie obronił.

3
1
1
1
8'

Hrdlicka uratował Ruch! Po dośrodkowaniu z lewej strony głową uderzał Lewicki, bramkarz odbił strzał z kilku metrów.

1
7'

Zagłębie próbuje ataków głównie prawą stroną, to tam gubią się goście.

1
5'

Walski uciekł prawą stroną, płasko dograł. Do piłki doszedł Posinković, ale nie wyszedł mu strzał piętą.

3'

Dość anemiczne pierwsze minuty. Nikt nie chce ruszyć na rywala.

1
1
20:40

W ostatnim czasie zarówno Zagłębie jak i Ruch notują zwyżkę formy. Niebiescy wciąż zajmują ostatnie miejsce w lidze, ale gdyby nie karne 5 punktów w lidze byliby dużo wyżej.