Nice I liga: 33. kolejka
27 maj 2018 12:45
12:13

Dziękujemy na dziś. Przypomnijmy więc informację dnia. Zagłębie Sosnowiec i Miedź Legnica awansowały do Lotto Ekstraklasy. Ruch Chorzów spada do II ligi. Pozostałe drużyny walczące o utrzymanie zgodnie wygrały swoje mecze.

16
5
2
2
12:13

Prawdziwa euforia w sektorze gości i wielki dramat na pozostałych trybunach przy Cichej 6.

23
11
1
3
1
90+6'

Nic z tego. Pusta bramka, ale Bankow zdążył. Balicki padł w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce.

16
9
2
3
2
90+5'

Kudła ratuje Zagłębie! Dramatyczny strzał Nowakowskiego daje korner. Bankow jest w polu karnym!

14
5
2
3
4
90+5'

3
90+4'

Ostatni daleki wykop Bankowa. Czy Niebiescy jeszcze coś wskórają?

2
3
4
3
90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Kudła.

6
8
5
8
9
90+4'

W Legnicy trwa już świętowanie. Sosnowiczanie muszą poczekać jeszcze kilkadziesiąt sekund.

21
9
2
1
1
90+3'

Rozpaczliwe ataki Chorzowian w ostatnich sekundach. Daleki przerzut Bogusza kończy się jednak stratą.

12
10
2
5
2
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Dominik Małkowski. Młody stoper nie dał rady powstrzymać Sanogo.

11
9
4
3
4
90+1'

Cztery minuty dzielą Zagłębie od awansu do Lotto Ekstraklasy. Ruch musi godzić się ze spadkiem do II ligi.

21
12
3
3
2
90'

Jakub Kowalski wrzucał piłkę z autu w stylu Tomasza Hajty - efekt bardzo mizerny...

3
6
1
2
89'

Zagłębie bardzo blisko drugiego gola. Nawotka mocno zgrywał piłkę w pole karne, ale żaden z pozostałych piłkarzy ofensywnych nie sięgnął futbolówki.

6
3
4
6
4
88'

Sanogo nie sięgnął futbolówki.

1
1
2
10
7
87'

Milewski sprytnie wywalczył rzut wolny. Małkowski nie dał rady szybkiemu skrzydłowemu.

3
2
2
2
2
86'
ZMIANA

Zagłębie S. Schodzi: Alexander Christovao. Wchodzi: Vamara Sanogo. Do zmiany był desygnowany Szymon Lewicki, lecz Angolczyk zgłosił uraz.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Alexander Christovao #42
6
2
2
85'

Nie można odmówić Niebieskim braku ambicji. Małkowski uderza minimalnie obok słupka, wcześniej ośmieszając Chrstovao i Milewskiego.

5
1
1
4
84'

Identyczna sytuacja zmarnowana z drugiej strony boiska przez Szymona Lewickiego.

1
2
1
5
83'

Bogusz fatalnie przyjmuje piłkę i nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Kudłą!

3
3
1
83'

Nowak spróbował uderzenia w pełnym biegu. Mocno, ale niecelnie.

2
1
1
82'

Miedź Legnica gromi Chojniczankę aż 4:1. Zagłębie dzieli tylko 10 minut od awansu do Lotto Ekstraklasy.

10
5
1
81'

Tomasz Nowak strzela zbyt delikatnie, by pokonać dobrze dysponowanego Bankowa.

2
1
2
4
80'

Zagłębie nie miało problemów z tym stałym fragmentem gry. Tymczasem kontra gości przynosi rzut wolny niemalże z linii pola karnego. Faulowanym najlepszy dziś na boisku Tomasz Nowak.

6
2
4
2
4
79'

Dobre dośrodkowanie Hołowni w pole karne daje Ruchowi rzut rożny.

2
2
2
6
78'

Bogusz zablokowany na 20 metrze.

2
1
2
76'

Próba sprytnego zagrania z Christovao nie była najlepszym rozwiązaniem.

1
1
3
1
3
76'

Sosnowiczanie wznawiają grę od rzutu wolnego ok. 30 metrów od bramki Bankowa.

4
2
1
1
1
75'

Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

6
2
1
1
1
75'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Kowalski. Bardzo brzydki wślizg w nogi Wrzesińskiego.

Ruch Chorzów
2
2
1
2
1
72'

Odważne wyjście Mikołaja Bankowa ratuje Ruch. Bramkarz Niebieskich wyszedł na linię pola karnego i został sfaulowany przez Konrada Wrzesińskiego. Pomocnik Zagłębia próbował jeszcze dobić piłkę leżąc, ale już po gwizdku arbitra.

5
2
1
1
3
71'

Bogusz dobrze rozprowadził prostopadłą piłkę w stronę Majewskiego, ale ten pogubił się w polu karnym i nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

2
3
1
1
2
70'

Nieskuteczność Zagłębia kole dziś w oczy. Szymon Lewicki otrzymał znakomitą piłkę od Tomasza Nowaka, lecz w sytuacji sam na sam posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

2
1
3
3
5
69'

Szymon Lewicki również ucierpiał w bezpośrednim starciu, lecz podnosi się i walczy dalej.

3
3
1
1
2
67'
ZMIANA

Ruch Chorzów. Schodzi: Michał Walski. Wchodzi: Artur Balicki. Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Tymczasem Babiarz opuszcza boisko kulejąc i najprawdopodobniej nie będzie w stanie kontynuować gry.

66'

Bartłomiej Babiarz opatrywany na boisku.

1
65'

Stomil Olsztyn objął prowadzenie w meczu ze Stalą Mielec. To oznacza, że wszyscy bezpośredni przeciwnicy Ruchu w walce o utrzymanie wygrywają swoje spotkania i "spuszczają" Niebieskich do II ligi.

7
5
1
61'

Ruch przechwycił futbolówkę, a w dodatku Nawotka faulował Majewskiego w środku pola.

1
61'

Świetnie strzela Tomasz Nowak. Gdyby nie Bankow, Ruch przegrywałby o wiele wyżej.

1
1
1
59'

Majewski przejmuje piłkę w zamieszaniu podbramkowym, ale błyskawicznie traci ją po przekroczeniu linii środkowej.

59'

Nowak z Christovao próbowali efektownej gry lobem w polu karnym i zrobili to całkiem skutecznie. Kolejny rzut rożny dla Zagłębia.

1
1
58'

Majewski fauluje Bartłomieja Babiarza. Goście znów przy piłce.

3
57'

Miedź prowadzi z Chojniczanką już tylko 2:1.

1
1
2
55'

Kolejna znakomita akcja Tomasza Nowaka i kolejny rzut rożny.

1
1
55'

Goście coraz mocniej dominują nad godzącymi się ze spadkiem Niebieskimi.

2
1
1
54'

Kolejny stały fragment gry, który nie przynosi należytego efektu. Ruch przy piłce.

1
53'

Nawotka wywalczył rzut rożny.

52'

Dobra akcja gości. Rzonca kończy szybką wymianę celnym uderzeniem w środek bramki.

1
1
51'

Rzuty rożne Zagłębia nie przynoszą dziś żadnego pozytywnego efektu.

50'

Nowak wszedł w pole karne niczym nóż w masło. Pomocnik Zagłębia dograł do Christovao, ale Angolczyk w ostatniej chwili zablokowany.

49'

Puchacz dośrodkowuje z lewej strony - obrońcy Ruchu łatwo radzą sobie z tym podaniem.

46'
ZMIANA

Ruch Chorzów. Schodzi: Gracjan Komarnicki. Wchodzi: Patryk Sikora. Absolutnie uzasadniona zmiana najgorszego gracza na boisku.

Patryk Sikora #58
czas Druga połowa
45+3'

Tragicznie dośrodkowanie Bogusza. Dariusz Fornalak załamał ręce...

1
2
1
47'

Żółtą kartkę otrzymał Tymoteusz Puchacz. Ostatnia szansa w pierwszej połowie, by doprowadzić do wyrównania.

1
45+1'

Pogramy o trzy minuty dłużej

1
1
1
45+1'

Ruch nieco przycisnął Zagłębie w końcówce, ale o zmasowanych atakach nie może być mowy.

1
1
1
44'

Christovao kolejny raz ograł Komarnickiego, dośrodkował idealnie do Banasiaka, a ten strzelił wprost w Bankowa. Ależ zmarnowana okazja dla gości!

2
1
1
1
42'

Kompletnie niespodziewana akcja Ruchu! Piłka spadła przypadkowo pod nogi Jakuba Kowalskiego, ale ten trafia jedynie w boczną siatkę. Kudła nie miałby szans!

1
1
1
1
1
40'

Czy to mecz Ruch - Zagłębie, czy Komarnicki - Christovao? Kolejne starcie wygrane przez piłkarza z Afryki, ale dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia.

1
2
1
39'

Młody obrońca odpłacił się Angolczykowi pięknym za nadobne - faul i rzut wolny dla Zagłębia.

1
2
1
38'

Christovao ponownie wygrywa pojedynek z Komarnickim.

1
1
37'

Adam Banasiak spróbował uderzenia z dystansu. Efekt dobry, ale gola nie ma.

36'
ZMIANA

Ruch Chorzów. Schodzi: Giacomo Mello. Wchodzi: Bartosz Nowakowski. Szybka roszada w zespole Ruchu Chorzów. Brazylijczyk trzyma się za pachwinę.

Bartosz Nowakowski #31
1
1
1
1
1
35'

Żółtą kartkę otrzymał Alexander Christovao. Zawodnik z Angoli przerywa akcję Ruchu, a w dodatku nastąpił Jakubowi Kowalskiemu na kark.

1
1
1
34'

Kolejne przeciągnięte dośrodkowanie Banasiaka. Zagłębie powinno chyba zmienić wykonawcę stałych fragmentów gry.

33'

Bartkow wypiąstkował, ale piłka z powrotem trafia poza linię końcową.

31'

Odpowiada Zagłębie, ale przed rzutem rożnym przerwa na uzupełnienie płynów.

1
1
30'

Pierwsza dobra akcja Ruchu od dłuższego czasu. Kowalski znalazł sobie trochę miejsca na prawej flance i dośrodkował do Majewskiego. Napastnik Niebieskich wyskoczył wyżej od stoperów, ale nie trafił w piłkę.

1
28'

Bardzo łatwa strata Gracjana Komarnickiego.

2
1
1
27'

Urbańczyk faulowany przez Nowaka.

25'

Zagłębie nabiera coraz więcej swobody w swoich poczynaniach. Większość akcji toczy się jednak w niezbyt szybkim tempie.

1
1
1
2
23'

Na innych stadionach również padają bramki. Górnik Łęczna prowadzi z Rakowem Częstochowa, a Olimpia Grudziądz wygrywa z GKS-em Katowice. Takie rezultaty nie pozwolą na uniknięcie degradacji Niebieskim nawet w przypadku dzisiejszego ewentualnego zwycięstwa.

1
1
22'

Walski nieco za mocno w kierunku Mateusza Majewskiego.

1
21'

Michał Urbańczyk przerywa akcję faulem na Babiarzu. Rzut wolny dla Zagłębia.

1
1
20'

Groźna kontra Michała Walskiego! Pomocnik Ruchu stanął oko w oko z Dawidem Kudłą, lecz zmarnował tą sytuację.

1
1
19'

Banasiak kompletnie do nikogo.

19'

Bartłomiej Babiarz próbował z dystansu - Bartkow miał spore problemy z kozłującą piłką.

17'

Znakomite wieści płyną dla fanów Zagłębia z Legnicy. Miedź prowadzi z Chojniczanką, co oznacza awans obu tych drużyn do Lotto Ekstraklasy.

1
16'

Sosnowiczanie kontrolują piłkę na własnej połowie. Callum Rzonca był w dodatku faulowany.

14'

Chorzowianie kompletnie pogubieni we własnej strefie obronnej i nie są w stanie zorganizować szyków po stracie gola.

1
1
12'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Alexander Christovao. Asystował mu Tomasz Nowak. Świetna akcja gości! Nowak zagrał na czystą pozycję do silnego Christovao, który zdołał przepchać niedoświadczonego Komarnickiego. Zagłębie prowadzi!

24
15
6
8
7
12'

Puchacz bezpardonowo wbiega w Komarnickiego.

10'

Strzelał jednak Banasiak, ale prosto w mur.

1
1
10'

Tomasz Nowak ustawia piłkę na 30. metrze od bramki Ruchu. Będzie niebezpiecznie.

2
8'

Goście zaczynają dochodzić do głosu. Lewicki nieco za mocno zagrywał piłkę do Christovao. Piłka jednak cały czas krąży w okolicach pola karnego Bartkowa.

8'

Bartkow nie miał problemów z tym dośrodkowaniem.

2
7'

Groźna kontra Zagłębia! Puchacz odważnie wbiegł w pole karne, uciekł do linii końcowej i próbował zgrania do Tomasza Nowaka, lecz w ostatniej chwili środkowi obrońcy Ruchu wybijają poza linię końcową.

2
5'

Jakub Kowalski faulowany przez Dariusza Banasiaka.

1
4'

Bardzo dobra akcja gospodarzy! Mello długo szukał sobie pozycji do strzału w polu karnym, ale ostatecznie zawodnicy z Sosnowca wyszli z tej sytuacji obronną ręką.

1
1
2
3'

Szymon Lewicki na spalonym.

2
1
2'

Niedobrze rozegrana akcja przez Ruch. Młodzi piłkarze popularnych Niebieskich wciąż utrzymują się przy piłce, lecz już na własnej połowie.

2
1'

Kowalski zablokowany na prawym skrzydle. Daleki rzut z autu w pole karne Zagłębia.

1
czas Start meczu
12:13

Czy Ruch cudem uchroni się przed relegacją? Dowiemy się w przeciągu najbliższych dwóch godzin. Serdecznie zapraszamy!

1
1
12:13

Chorzowianie są bardzo bliscy pierwszego w historii spadku na trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce. Z kolei goście, przy korzystnym układzie pozostałych spotkań, mają szansę na występy w Lotto Ekstraklasie.