Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

2
3
2
87'

Sędzia asystent wygląda na przekonanego do swojej decyzji. Chorągiewka w górze, ponieważ Pierre-Emerick Aubameyang był na spalonym.

5
5
2
5
7
83'

Przyspieszył Pierre-Emerick Aubameyang na prawej stronie. Na jego nominalnej pozycji pojawił się Christian Pulisić i minimalnie chybił. Takiego podania nie wypadało nie wykorzystać.

4
2
2
3
2
79'
78'

Gonzalo Castro wpadł w pole karne między zdezorientowanych obrońców z Berlina. Dużo wskazywało na to, że huknie z czystej pozycji do siatki, tymczasem posłał piłkę na wiwat.

1
1
2
3
74'

Łukasz Piszczek i spółka zgubili piłkę przed własnym polem karnym. Kara byłaby surowa, gdyby po strzale z dystansu futbolwka poleciała nieco niżej, a tak minęła spojenie słupka z poprzeczką.

4
2
3
1
1
70'

Swoimi ostatnimi atakami Hertha Berlin pokazuje, że potrafi zrobić coś kreatywnego. Drugie trafienie miało dać komfort gospodarzom, a spowodowało rozluźnienie.

2
3
1
1
1
66'

Żółtą kartkę otrzymał Marvin Plattenhardt.

8
4
1
3
1
65'

W ostatnich minutach jak widać głównie zmiany personalne. Nie zmienia się zasadniczo obraz tego meczu. Roman Burki musiał się wykazać raz. Sebastian Langkamp sprawdził czujność bramkarza Borussii Dortmund po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ta bez zarzutu.

1
1
1
1
63'

Borussia. Schodzi: Mario Goetze. Wchodzi: Shinji Kagawa.

4
3
1
2
2
62'

Hertha. Schodzi: Salomon Kalou. Wchodzi: Genki Haraguchi.

58'
57'

Gol! Strzelił Nuri Sahin.

Do asysty dokłada gola Nuri Sahin! I to efektownego! Strzelił z powietrza z potężną energią oraz wzorową  precyzją i Rune Jarstein nic nie poradził.

Borussia Dortmund
34
17
4
4
7
55'

Borussia Dortmund śrubuje statystykę posiadania piłki i szuka możliwości zdobycia drugiego gola, który da jej komfort.

2
2
2
2
2
52'

Christian Pulisić szarżował na połowie przeciwnika, a obrońcy rozstąpili się przed nim. Nie mógł nie skorzystać z okazji. Uderzenie ofensywnego zawodnika Borussii Dortmunt nieopodal słupka.

2
2
2
2
2
50'

Ma apetyt na swojego gola Maximilian Philipp. Szuka futbolówki w polu karnym przeciwnika, a kiedy nie może się jej doczekać, strzela z dystansu. Tak było w pierwszej połowie.

3
2
1
2
1
48'

Po przerwie miał kontakt z piłką Roman Burki. Na razie nic groźnego dla bramkarza Borussii Dortmund, ale to może być zapowiedź ofensywy Herthy Berlin.

3
3
2
1
3
46'

Gra wznowiona po przerwie.

3
3
3
2
2
Czy Hertha Berlin odrobi stratę gola po przerwie?
5
4
2
2
2
45'

Doliczona minuta.

3
1
1
44'

Odważnie i dobrze. Maximilian Philipp huknął zza pola karnego w światło bramki i musiał się wykazać delikatnie wysunięty przed linię Rune Jarstein.

1
1
1
1
1
40'

Szykowana jest zmiana w Borussii Dortmund wymuszona kontuzją. Sokratis Papastathopoulos wie już, że nie dokończy tego spotkania.

2
1
1
2
1
37'

Maximilian Philipp zaatakował niebezpiecznie Niklasa Starka. Sędzia był blisko i postanowił przyznać piłkę berlińczykom. Już wiadomo, że z rzutu wolnego wynikło nic.

2
3
2
2
3
33'

Taka dominacja Borussii Dortmund w obrazie gry to zaskoczenie. Tak jakby grała z przedstawicielem 2. BundesligiHertha Berlin dotychczas z jednym groźnym strzałem.[/p]

8
4
1
1
1
30'

Żółtą kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos.

3
2
4
9
4
28'

Christian Pulisić przełożył sobie piłkę na lewą nogę już w polu karnym Herthy Berlin. Po wygraniu pojedynku jeden na jednego oddał strzał z półdystansu. Żałuje, że prosto w bramkarza!

3
2
4
2
1
25'

Mitchell Weiser włączył się do ataku Herthy Berlin na prawym skrzydle. Akcja w stylu Łukasza Piszczka zakończona płaskim dośrodkowaniem. Zabrakło kogoś w polu karnym Borussii Dortmund, żeby wepchnąć piłkę z bliska do siatki.

4
1
2
1
1
22'

Trener Peter Bosz rozsiadł się na ławce rezerwowych chwilkę po tym jak Borussia Dortmund wywalczyła korner. Ma mnóstwo powodów do zadowolenia na tym etapie meczu.

3
1
1
1
1
18'

Po zmianie wyniku Borussia Dortmund wciąż w posiadaniu piłki. Może i berlińczycy mają już ochotę na wyjście z własnej połowy, ale gospodarze na to nie pozwalają.

7
2
2
1
2
15'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Nuri Sahin.

Dziesiątkami podań gospodarze uśpili przeciwnika. W końcu Nuri Sahin dośrodkował w środek pola karnego, gdzie urwał się obrońcom Pierre-Emerick Aubameyang i sprytnym strzałem wyprowadził Borussię Dortmund na prowadzenie!

41
22
8
13
29
14'

Stara się dodać wigoru akcjom gospodarzy Łukasz Piszczek, który właśnie pokazał się partnerom na prawej stronie. Borussia Dortmund szuka miejsca, by wykonać podanie w pole karne.

10
5
1
10'

Momentami w jedenastu na własnej połowie stołeczna drużyna. Tak ostrożnie zaczyna spotkania Hertha Berlin i czeka na możliwość skontrowania uczestnika Ligi Mistrzów.

1
8'

Próbowała już odpowiedzieć gospodarzom Hertha Berlin, jednak podanie z głębi pola w kierunku Salomona Kalou było nieco za mocne i grę pozostało wznowić Romanowi Burkiemu.

1
1
2
5'

Piłka spadła w polu karnym pod nogami Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który jakby nieco zaskoczony, nie złożył się do oddania soczystego strzału.

1
3
1
1
3'

Borussia Dortmund w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach, a przyjezdni ze stolicy Niemiec w niebiesko-białych strojach. Piłka pod nogami podopiecznych Petera Bosza.