Bundesliga: 10. kolejka
28 paź 2017 18:30
90'

Kolejna dzisiaj wrzutka Jamesa, Thiago uderzał z niewygodnej pozycji, a i tak zagroził bramce Lipska.

14
5
6
5
4
88'

Konate zablokował strzał Jamesa i Gulacsi złapał piłkę bez problemu.

6
6
2
9
8
87'

Lipsk kończy mecz w dziewiątkę. Bardzo pechowy mecz dla Byków.

10
10
6
2
5
86'

Bayern. Schodzi: Arjen Robben. Wchodzi: Corentin Tolisso.

86'

Keita cierpi. Chyba nie wróci na murawę, a Lipsk nie ma już zmian.

4
2
1
2
3
85'

Vidal ładnie rozprowadził akcję do Rafinhy. Dośrodkowanie w ręce Gulacsiego.

3
3
6
5
5
84'

Bayern. Schodzi: Joshua Kimmich. Wchodzi: Rafinha.

7
3
4
4
9
82'

Żółtą kartkę otrzymał Thiago Alcantara. Pomarańczowa kartka dla piłkarza Bayernu. Pomocnik może mówić o szczęściu, że po nadepnięciu Keity nie wyleciał z boiska.

Bayern Monachium
1
1
3
2
7
81'

James w stylu Robbena złamał akcję do środka, uderzył lewą nogą w dalszy róg. Zupełnie nieudanie.

3
3
3
3
8
79'

Dobre dośrodkowanie z głębi pola, ale Alaba nie trafił w piłkę. I znowu piłka wraca na środek placu.

8
3
2
6
8
77'

W roli środkowego napastnika znalazł się Martinez. Prostopadłe podanie Boatenga nie dotarło jednak do celu.

7
9
1
3
3
75'

Rudy mógł rozpocząć kontrę Lipska. Na szczęście dla Bayernu, piłka opuściła plac.

12
5
6
6
10
74'

Ogromne zamieszanie przed polem karnym Lipska. Pogubił się Alaba, mocno naciskany przez Upomecano.

8
5
2
3
4
73'

Nawet za panowania Pepa Guardioli Bayern nie wymieniał tyle podań, co dzisiaj z Lipskiem. Byki tylko bezradnie patrzą.

4
7
5
4
7
70'

Bez Lewandowskiego gra Bayernu się nie klei. Brakuje zawodnika do zamknięcia akcji.

18
14
7
14
13
69'

Lipsk ruszył z kontrą. Bruma wywalczył jednak tylko wyrzut z autu.

8
8
4
5
8
67'

Miażdżaca przewaga Bayernu w posiadaniu piłki. 70 do 30.

22
7
8
3
7
66'

Zryw Bayernu. Kimmich wstrzelił piłkę, ale James nie zdołał przeciąć jej lotu. Jakby brakło w tej akcji Lewandowskiego.

7
7
8
6
8
66'

Żółwie tempo w Monachium. Większość posiadania piłki po stronie stoperów Bayernu.

1
2
3
6
8
64'

Nie zrozumiał się Vidal z Alabą. Zaczyna Lipsk.

2
3
1
5
10
62'

. Schodzi: Emil Forsberg. Wchodzi: Konrad Laimer.

5
60'

Alaba podszedł do rzutu wolnego z 30 metrów. Próbował technicznego strzału, ale uderzył za lekko i przede wszystkim niecelnie.

9
9
7
10
5
58'

Wstrzelenie piłki przez Alabę, zamieszanie i do futbolówki dopadł Robben. Z lewej nogi wprost w Gulacsiego.

5
9
3
3
8
56'

Wymiana piłki między Alabą i Jamesem. Bayern jednak niespecjalnie forsuje tempo i piłka wraca w okolicę koła środkowego.

5
5
6
3
5
54'

Tempo meczu siadło. Oprócz jednego strzału Lipska, na murawie nie działo się ostatnio zbyt dużo.

8
6
4
4
8
52'

Wrzutka na Poulsena, ale Ullreich ze spokojem złapał piłkę.

12
5
7
4
6
49'

Alaba mocno, ale w boczną siatkę. Austriak dostał dobre podanie od Vidala.

15
9
10
6
7
48'

Dwóch piłkarzy Bayernu przeszkadzało sobie w oddaniu strzału, piłka odbiła się od Upomecano i mogła zaskoczyć Gulacsiego.

10
8
6
5
10
47'

Chyba pierwszy celny strzał Lipska. Zmiennik Bruma zmusił Ullreicha do wysiłku.

8
7
8
3
5
46'

Pierwszy gwizdek w drugiej części.

7
5
9
4
3
46'

. Schodzi: Marcel Sabitzer. Wchodzi: Bruma.

3
2
8
5
6
45'

Uraz mięśniowy Lewandowskiego okazał się jednak poważniejszy.

22
17
34
165
215
44'
16
14
39
135
181
44'

Trwa oblężenie Lipska. Kimmich wywalczył rzut rożny.

47
20
15
6
10
43'

Lewa noga Jamesa po raz kolejny dograła idealną piłkę. Głową niecelnie uderzał Hummels.

36
17
13
15
20
42'

Upomecano wybił piłkę na rzut rożny. James przy chorągiewce.

29
16
11
6
10
41'

Lewandowski próbuje rozbiegać uraz, na razie zostaje na murawie.

101
59
21
23
24
39'

Są też złe wieści. Lewandowski narzeka na ból mięśnia... być może szykuje się zmiana.

19
13
23
160
81
38'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Javi Martinez.

Upomecano zostawił Lewandowskiego, Polak ruszył w tempo, dojrzał go Martineza i prostopadłym podaniem z okolicy koła środkowego wypuścił Polaka sam na sam z Gulacsim. O dalszym ciągu akcji nie trzeba pisać, "Lewy" z zimną krwią strzelił bramkę.

636
294
65
21
31
37'

Robben ruszył w pole karne, ale był na spalonym.

30
19
11
21
27
37'

Bayern zaprosił Lipsk na własną połowę, ale rywale nie korzystają. Właściwie sami oddają piłkę.

19
17
4
5
7
35'

Lipsk szuka głównie podania do Poulsena. Po zejściu Wernera to jedyny zawodnik, który stwarza zagrożenie.

19
14
8
9
14
33'

Poulsen przebiegł sam około 50 metrów. Łatwo ograł Hummelsa, ale napotkał na swojej drodze ścianę, Boatenga. Przy okazji nieporadnie się wywrócił. Robben zrobiłby z tej akcji karnego.

22
29
12
10
8
32'

Lewandowski mógł obsłużyć Jamesa efektownym podaniem piętą. W ostatniej chwili interwencja Upamecano.

21
15
13
12
7
30'

Kolejny raz pressing Bayernu przyniósł skutek. Prosta strata Lipska.

29
19
14
3
8
28'

Fatalne dośrodkowanie Forsberga wybił Hummels.

27
17
8
8
9
28'

Lipsk ma rzut wolny 40 metrów przed bramką.

15
14
9
9
22
26'

Robben w swoim tradycyjnym dryblingu. O jeden zwód za daleko. Holender stracił piłkę.

12
12
9
16
30
25'

James jest niesamowity. Daje piłki "na nos". A Lipsk chyba nadal zmrożony czerwoną kartką Orbana.

23
19
5
4
9
24'

Gulacsi zabrał bramkę Lewandowskiemu. Dośrodkowanie Jamesa idealnie spadło na głowę Polaka, Węgier kapitalną interwencją zatrzymał strzał "Lewego".

16
12
15
36
31
22'

. Schodzi: Timo Werner. Wchodzi: Ibrahima Konate.

Ibrahima Konate #6
25
16
10
13
13
21'

Niezbyt udane przyjęcie Lewandowskiego mogło zakończyć się asystą. Na piłkę nabiegł James, ale po rykoszecie piłka minęła poprzeczkę.

13
14
12
10
13
19'

Gol! Strzelił James Rodriguez. Asystował mu Arjen Robben.

Prawą stroną przedarł się Robbena, wycofał piłkę na 11.-12. metr i James tylko dołożył nogę. Gulacsi bezradny.

192
98
35
20
36
18'

Poulsen znowu coś przeskrobał. Drugi faul w krótkim czasie, Duńczyk jest o krok od kartki.

21
8
6
9
11
17'

Alaba złapany na ofsajdzie. Chwilę wcześniej na spalonym znalazł się Lewandowski.

11
7
5
18
25
15'

Fenomenalny strzał Robbena z wolnego, ale Gulacsi go przebił! Co za interwencja, opuszkami palców na rzut rożny..

68
25
28
21
31
13'

Ależ się skomplikowała sytuacja Lipska! Orban faulował Robbena wychodzącego sam na sam z Gulacsim, choć wydaje się, że Holender dużo dodał od siebie. W akcję zamieszany był też Lewandowski. Wydaje się, że Polak był wcześniej na spalonym.

36
19
14
21
20
13'

33
12'

Orban faulował Robbena tuż przed linię pola karnego! VAR pomaga sędziemu.

37
20
19
11
13
11'

James i Alaba próbowali rozmontować defensywę. Bezskutecznie.

14
7
7
6
6
9'

Znowu pojedynek w powietrzu wygrał Martinez. Hiszpan tym razem był zdecydowanie bliżej szczęścia.

15
12
7
5
4
9'

Lewandowski rozciągnął grę do skrzydła, do Alaby. James Rodriguez wywalczył rzut rożny.

21
14
5
3
2
7'

Poulsen zabrał się z piłką w pole karne. Blokował go Boateng, Duńczyk upadł, ale wejście Niemca czyste.

15
13
4
4
4
6'

Poulsena na moment zamroczyło, ale Duńczyk wrócił już do gry.

12
9
7
7
9
5'

Hummelsa znokautował Poulsena. Stoper zrobił to niechcący, po prostu wybijał piłkę spod własnego pola karnego i trafił rywala w głowe.

10
10
17
5
9
3'

Dośrodkowanie Kimmicha z rożnego i do piłki najwyżej wyskoczył Martinez. Strzał wysoko nad poprzeczką.

21
9
10
7
9
2'

Bardzo dobra wrzutka Robbena, piłkę w polu karnym przyjął Lewandowski, wyłożył ją Alabie. Austriak jednak zablokowany.

22
8
9
11
8
1'