Bundesliga: 22. kolejka
10 lut 2018 15:30
90+2'

Gol! Strzelił Mario Goetze. Asystował mu Andre Schuerrle. Kontra Borussii, Schuerrle do Goetze, a ten ponad bramkarzem na 2:0.

37
23
5
3
6
90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

9
4
3
90'

HSV w ataku. Pod bramką gospodarzy może być jeszcze gorąco.

5
3
2
4
4
87'

Zamieszanie w polu karnym Borussii, gospodarzom udało się wyjść cało z opresji.

10
2
1
1
84'

Kostić minął w polu karnym Piszczka, ale do jego podania nikt nie doszedł. HSV coraz groźniejsze.

4
1
1
3
1
82'

Borussia cało wyszła z opresji, piłka została wybita na aut.

4
2
81'

Piszczek sfaulował rywala przed narożnikiem pola karnego. Może być niebezpiecznie.

1
5
1
79'

Błąd Topraka, ale czujny Burki, który przejął piłkę przed polem karnym. Otwarty mecz, goście chcą wyrównać, gospodarze nie zamierzają murować bramki.

3
1
4
76'

Uderzał Michy Batshuayi, ale Belg trafił w nogę rywala.

4
2
2
1
75'

Mahmoud Dahoud wjechał z piłką w pole karne, ale strzał z narożnika pola karnego niecelny!

1
73'

Ponownie piłka przeleciała przed bramką Borussii, ale żaden z graczy HSV nie potrafił jej wbić do siatki.

2
2
1
72'

Kontra HSV, Burki spokojnie złapał piłkę trąconą przez napastnika.

3
71'

Borussia. Schodzi: Marco Reus. Wchodzi: Mario Goetze.

6
1
3
5
1
71'

HSV. Schodzi: Albin Ekdal. Wchodzi: Andre Hahn.

69'

Borussia nie dopuszcza piłkarzy HSV we własne pole karne. Goście utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

3
3
65'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Gideon Jung.

Hamburger SV
4
4
1
1
63'

Strzał Reusa, odbił bramkarz, poprawkę Dahouda lecącą na aut ponad bramkę przedłużył wślizgiem Pulisić!

2
1
2
2
1
62'
62'

HSV ponownie pod bramką Borussii. Uderzał Arp, ale dwa metry obok słupka.

1
1
60'

Borussia nadaje ton wydarzeniom po przerwie. HSV po stracie gola już nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

7
5
2
2
1
57'

Świetne dogranie do Reusa, ale szybszy bramkarz. Mogło być 2:0.

6
7
4
8
5
54'

HSV. Schodzi: Bobby Wood. Wchodzi: Jann Arp.

3
54'

HSV. Schodzi: Aaron Hunt. Wchodzi: Sejad Salihović.

52'

Po takim ciosie z niczego gościom trudno się będzie pozbierać. Na boisku w końcu panują gospodarze.

11
6
2
3
2
49'

Gol! Strzelił Michy Batshuayi. Asystował mu Christian Pulisić. Pulisić wstrzelił piłkę w okolice przedpola bramkowego, zaspał obrońca, a Batshuayi wślizgiem wbił piłkę do siatki! 1:0!

38
26
7
5
7
47'

HSV wciąż gra swoje. Goście ponownie pod bramką Borussii.

1
5
46'

Smutni po wydarzeniach w Pjongczang wracamy do gry po przerwie.

2
2
7
2
42'

Ucierpiał Jung, ale pomocy obrońca nie potrzebuje.

2
4
4
4
3
42'

Prawdopodobnie piłkarze z szatni będą mogli obejrzeć decydujące skoki.

4
2
6
3
3
41'

W odpowiedzi Michy Batshuayi uderzył bardzo niecelnie.

2
1
5
4
4
40'

Mamy pierwsze groźniejsze uderzenie. Celny strzał Kosticia broni Burki.

2
1
1
2
1
39'

Jung powinien otrzymać żółtą kartkę, ale sędzia mu jej nie pokazał. - To jest circus - krzyczy z Poznania Nenad Bjelica.

1
1
1
38'

Coraz bliżej końca pierwszej części. Wnioski? Goście są lepsi, ale gospodarzom póki co niezbyt zależy na atakach. Oby to była tylko taka taktyka.

1
1
5
2
2
35'

W końcu Borussia na połowie HSV. Jednak gospodarze rozgrywają piłkę w okolicach środka pola.

4
5
1
1
32'

Borussia starała się wyprowadzić kontrę, ale piłka nie dotarła nawet w pole karne HSV.

3
2
4
4
5
29'

Wallace niecelnym uderzeniem zakończył akcję gości. Borussia została zamknięta we własnym polu karnym i broniła się dość rozpaczliwie.

4
1
4
4
6
27'

Niespodziewanie gracze gości cały czas nadają ton wydarzeniom na boisku. Borussia z przodu niemal nie istnieje.

1
2
1
7
25'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale efektem tylko korner dla HSV. Interweniował Piszczek.

10
4
2
2
23'

Do piłki usiłował dojść Michy Batshuayi, ale szybszy obrońca, który zablokował napastnika.

3
1
1
2
23'

Wciąż dość anemiczne tempo meczu. Mamy wrażenie, że piłkarze myślami są na skoczni i zastanawiają się czy Stefan Hula utrzyma przewagę i sięgnie po złoto.

11
4
1
20'

Michy Batshuayi sam na sam z bramkarzem po podaniu Kagawt, ale... spalony.

4
1
1
2
19'

Wciąż bez klarownych okazji bramkowych. Pijemy trzecią kawę i niczym komentatorzy skoków narciarskich, przysypiamy.

4
2
2
3
4
16'

Doping gospodarzy na trybunach kapitalny. Natomiast gra Borussii mało ekskluzywna, jak mawia klasyk.

6
1
13'

Błąd obrony Borussii, ale gospodarzom udało się wyjść cało z opresji. Wracający Toprak wybił piłkę spod nóg rywala i uratował zespół.

8
2
2
2
2
10'

Korner dla HSV, ale goście dość nieporadnie zbierali się do oddania strzału.

7
1
1
1
1
9'

Kagawa zbyt długo zwlekał ze strzałem, został zablokowany. W końca szansa przepadła.

2
1
2
3
6
8'

Tymczasem gra toczy się częściej na połowie Borussii. Jednak niewiele z tego wynika.

4
1
6'

Komentator: "Żona urodzi piłkarzowi dziecko". Bez... komentarza.

3
1
2
1
7
4'

Póki co sporo niedokładności i niewiele mniej chaosu na boisku. Od czegoś trzeba zacząć. To nie Lotto Ekstraklasa, ze średnią 2018 roku pięciu goli na mecz.

6
2
2
1
1'

Reus do Andre Schuerrle, ale zawodnik Borussii w polu karnym został zablokowany.