Bundesliga: 23. kolejka
18 lut 2018 18:00
90+2'

Roman Burki jednak jest nie do pokonania. Bramkarz Borussii Dortmund czule przytulił piłkę, którą złapał po płaskim uderzeniu zza pola karnego.

8
7
3
1
1
90'

Doliczone minimum 4 minuty.

3
2
3
3
7
87'

Borussia. Schodzi: Andre Schuerrle. Wchodzi: Omer Toprak.

87'

Thorgan Hazard szarżował między przyjezdnymi w polu karnym. Trwało to trochę za długo i ostatecznie ofensywny pomocnik został zablokowany w momencie strzału.

5
5
1
1
1
85'

Borussia Dortmund cofnęła się na własną połowę i studzi impet zawodników ofensywnych przeciwnika. Niewiele brakuje, by cieszyła się z przedłużenia swojej serii zwycięstw.

2
4
2
1
1
83'

M'gladbach. Schodzi: Denis Zakaria. Wchodzi: Mickael Cuisance.

1
81'

Andre Schuerrle polany wodą, co okazało się być zabiegiem uzdrawiającym. Za moment ostatnia zmiana w obozie gospodarzy.

4
3
2
2
2
79'

Borussia. Schodzi: Marco Reus. Wchodzi: Mahmoud Dahoud.

4
1
1
4
3
79'
78'

Ponownie Roman Burki po strzale Raula Bobadilli. To 21. uderzenie Borussi M'gladbach w tym spotkaniu.

2
3
2
2
2
77'

Trudno będzie ocenić ten występ Romana Burkiego. Przeplata niepewne interwencje z genialnymi. Przed momentem sparował piłkę po strzale Raula Bobadilli i jeszcze zdążył się sam zaasekurować!

3
4
2
1
74'
71'

M'gladbach. Schodzi: Jonas Hofmann. Wchodzi: Patrick Hermann.

Patrick Hermann #7
5
3
3
3
3
71'

Brakuje skuteczności gospodarzom.

3
1
1
71'

Żółtą kartkę za faul na Marco Reusie otrzymał Nico Elvedi.

Borussia M'gladbach
3
2
3
2
1
70'

Nico Elvedi główkował z bliska po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i ponownie nie ma gola. Roman Burki ustawił się idealnie, co ułatwiło intuicyjną interwencję!

3
2
3
1
1
69'

Żółtą kartkę za opóźnianie gry otrzymał Gonzalo Castro.

Borussia Dortmund
1
1
1
68'

Wymiana podań przed polem karnym dortmundczyków nie skończyła się czymś interesującym, a czas ucieka.

2
2
2
2
2
64'

Roman Burki zatrzymał strzał Larsa Stindla. Sporo sytuacji podbramkowych po przerwie. Rozkręcili się aktorzy widowiska w porównaniu z początkiem pierwszej części.

3
3
2
2
63'

Uderzenie Gonzalo Castro z 20. metra w nogi przeciwnika i Borussia M'gladbach została sprowokowana do kontrataku. Wystartowała żywo, ale impetu nie starczyło nawet na dobiegnięcie do pola karnego gości.

1
1
1
2
1
61'

Po pierwszym od dawna golu szansa na drugiego. Próba Marco Reusa zatrzymana z trudem przez Yanna Sommera i ekipa z Dortmundu wywalczyła jedynie korner.

4
2
1
4
2
58'

Niby gospodarze są coraz bliżej wyrównania, ale nie potrafią wpakować piłki do bramki. Czas pracuje na korzyść Borussii Dortmund.

3
3
2
3
4
55'

Żółtą kartkę za przerwanie kontrataku otrzymał Reece Oxford.

5
1
1
55'

Piłka wybita prawie z linii bramkowej po próbie Raula Bobadilli! Fart Borussii Dortmund, a przede wszystkim Romana Burkiego, który po uderzeniu Larsa Stindla skierował futbolówkę prosto pod nogi Paragwajczyka.

1
1
3
53'

Zanosiło się na korner dla Borussii M'gladbach, ale tym razem sędzia miał inne zdanie niż asystent i przyznał piłkę Romanowi Burkiemu.

6
2
2
1
1
51'

Christoph Kramer wywalczył korner dla Źrebaków. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu udało się oddać uderzenie Matthiasowi Ginterowi, lecz Roman Burki nie miał problemu ze złapaniem prosto w niego lecącej futbolówki.

8
4
3
4
3
48'

Yann Sommer złapał piłkę po wrzutce z rzutu wolnego i stara się zainicjować ofensywę gospodarzy w drugiej połowie. Borussia M'gladbach musi gonić swoją imienniczkę.

6
4
5
4
5
46'

17:28

Marco Reus musiał długo czekać na swojego gola. Z okazji przełamania trafienie było piękne.

14
8
3
4
2
Czy Borussia M'gladbach wyrówna po przerwie?
7
3
1
45+1'

Nieskuteczna jest Borussia M'gladbachThorgan Hazard wbiegł między trzech przeciwników, miał czystą pozycją strzelecką, ale huknął pół metra obok słupka. Powinien to śmiało wykorzystać i wyrównać.

3
2
2
2
2
45'

Doliczone 3 minuty.

5
2
1
1
4
44'

Chwyt zapaśniczy Marco Reusa w polu karnym przeciwnika i dobrze, że sędzia był w pobliżu, ponieważ szykował się odwet na autorze dotychczas jedynego gola.

1
3
42'

Jannik Vestergaard wpakował piłkę z bliska do bramki Borussii Dortmund. Nie ma wyrównania, radość na trybunach ostudzona. Technologia VAR pomogła sędziom dojrzeć spalonego.

9
4
2
2
2
40'

Żółtą kartkę za faul na Larsie Stindlu otrzymał Michy Batshuayi.

2
1
1
7
1
38'

Ostre przewinienie Mario Goetze i bohater finału mistrzostw świata dostał prawdopodobnie ostatnie ostrzeżenie słowne od sędziego.

1
1
2
4
4
36'

Gospodarze swoich dwóch szans nie wykorzystali, przyjezdni spożytkowali pierwszą i mają czego bronić na terenie przeciwnika.

2
1
1
34'

Strzał jak z nut i Dortmund na prowadzeniu.

8
7
3
1
2
32'

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Andre Schuerrle.

Długo trzeba było czekać na celne uderzenie Borussii Dortmund, ale kiedy już Marco Reus takie oddał, było ono idealne. Z kilkunastu metrów pomocnik huknął nie do obrony. Piłka odbiła się od poprzeczki zanim wylądowała w siatce!

66
36
8
5
7
30'

Dwa kwadranse walki za Borussiami.

1
1
2
3
28'

Raul Bobadilla powalczył w polu karnym przeciwnika i wypracował sobie odrobinę miejsca na oddanie strzału. Pudło, a Sokratis Papastathopoulos ma pretensje, że sędzia nie gwizdnął tam przewinienia.

1
27'

Prawie dwa kwadranse za nami i można już stwierdzić, że brakuje trochę jakości w atakach Borussii Dortmund. Yann Sommer nie interweniował dotychczas po żadnym celnym uderzeniu.

3
3
24'

Gra wznowiona. Mario Goetze miał dwie minuty na zmianę obuwia, ale przypomniał sobie o tym dopiero w końcówce przerwy.

2
2
2
4
3
22'

Żółtą kartkę otrzymał Raul Bobadilla.

8
2
1
1
21'

Raul Bobadilla nie zatrzymał się i staranował szybszego na przedpolu Romana Burkiego. Sędzia nie chciał być surowy dla napastnika Borussii M'gladbach, jednak po krótkim namyśle...

4
1
20'

Jonas Hofmann już składał się do strzału z okolic linii pola karnego, ale w ostatnim momencie pokrzyżowali mu szyki obrońcy w żółtych koszulkach.

4
1
1
19'

Michy Batshuayi nie utrzymał się w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika, co sprowokowało gospodarzy do kontrataku. Roman Burki był czujny po wrzutce z prawego skrzydła.

2
2
3
1
2
17'

Wyrównany początek meczu, w którym najgroźniejszą sytuację podbramkową stworzyła Borussia M'gladbach. Gdyby nie Roman Burki przyjezdni musieliby gonić przeciwnika.

2
1
1
3
6
13'

Tak gorąco jeszcze nie było! Lars Stindl wbiegł między obrońców Borussii Dortmund, miał już przed oczami jedynie Romana Burkiego, którego nie pokonał płaskim uderzeniem. Świetna interwencja bramkarza.

8
8
3
3
6
12'

Wysoko grają bramkarze obu Borussii. Dobrą interwencję na przedpolu zaprezentowali już kibicom Roman Burki oraz Yann Sommer.

8
4
2
2
2
11'

W oczekiwaniu na sytuacje podbramkowe i gole.

2
5
1
2
2
9'

Jannik Vestergaard odzyskał piłkę w centrum boiska i natychmiast ją stracił. Festiwal niedokładności z obu stron, przez co nie ma płynności w akcjach.

1
1
1
6'

Mario Goetze uruchomił na prawym skrzydle Łukasza Piszczka. Dośrodkowanie defensora reprezentacji Polski zostało wybite przez gospodarzy na rzut rożny, po którym nie było zagrożenia.

3
2
1
4'

Rozgrzali się sędziowie asystenci. Spalony po obu stronach boiska i drużyny muszą budować atak od początku.

1
1
2
1
2'

Gospodarze w czarno-białych strojach, a ich przeciwnik w żółtych z czarnymi akcentami. Boisko pozostawia trochę do życzenia, ale piłkarze postarają się stworzyć widowisko pomimo przeciwności.