Bundesliga: 32. kolejka
29 kwi 2018 18:00
90+3'

Marco Reus przenosi piłkę ponad bramką. Ten mecz najprawdopodobniej skończy się remisem.

2
1
2
90+3'

Piłkarzom Borussii wyraźnie spieszy się. Przed szansą stanął Jarmołenko.

5
2
1
1
90'

Mario Gotze złapany na spalonym.

1
3
3
89'

Werder. Schodzi: Jerome Gondorf. Wchodzi: Marco Friedl.

88'

Żółtą kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos.

1
1
1
3
87'

Andrij Jarmołenko wrzuca prosto w ręce Pavlenki.

1
4
87'

Andre Schurrle powinien zmieścić tą piłke w siatce, ale Jiri Pavlenka skutecznie zapewniają Werderowi jeden punkt.

1
2
1
6
86'

Borussia zamyka Werder na własnej połowie.

4
3
2
83'

1
3
4
4
80'

Fenomenalna okazja dla BVB! Jadon Sancho z najbliższej odległości trafia prosto w słupek!

4
2
4
1
6
79'

Piłkarze obu zespołów udowadniają nam, że ten mecz może być jeszcze ciekawy. Philipp próbuje z woleja, ale Pavlenka instynktownie odbija ten strzał.

1
1
76'

Gospodarze rozkręcają się z minuty na minutę. Kruse strzelił wyjątkowo mocno z dystansu, a piłka po bloku wypadła poza linię. Po chwili blisko pokonania Burkiego był Zlatko Juzunović.

2
1
1
1
4
75'

Sebastian Langkamp minimalnie minął się z piłką i nie wykorzystał znakomitej okazji.

2
1
1
1
72'

Nie ma rzutu karnego dla BVB.

4
3
2
4
11
71'

Kontrowersja w narożniku pola karnego Werderu. Thomas Delaney chyba zagrywał piłkę ręką, lecz Felix Brych musi zweryfikować tą sytuację.

1
1
1
69'

I znów Borussia przed szansą na zdobycie bramki! Manuel Akanji uderza w poprzeczkę.

2
1
3
3
3
67'

Sokratis niepotrzebnie zagrywał piłkę piętą i stracił piłkę, a przy okazji doznał chyba lekkiego urazu.

1
4
2
66'

Marco Reus trafia w słupek!

1
1
1
3
4
64'

Nie ma gola dla gości. Gigantyczny spalony Marco Reusa i dobijającego piłkę Omera Topraka.

1
1
1
2
2
63'

Ludwig Augustinsson przecina podanie do Marco Reusa. Rzut rożny dla BVB.

1
1
1
63'

Manuel Akanji zapędził się w pole karne, lecz przesadził z intensywnością wślizgu i faulował Theo Gebre Selassie.

1
61'

Borussia. Schodzi: Christian Pulisić. Wchodzi: Andre Schuerrle. Bardzo słaby mecz Amerykanina.

61'

Żółtą kartkę otrzymał Zlatko Junuzović.

4
2
1
1
1
61'

Max Eggstein adresował piłkę w pole karne, gdzie nie było żadnego innego zawodnika Werderu.

2
1
60'

Bardzo ciężko powiedzieć coś pozytywnego o drugiej połowie. Brak walki ze strony Borussi niewątpliwie zaskakuje.

1
1
2
57'

Mario Gotze mądrze zagrywał w stronę Marco Reusa, lecz Jiri Pavlenka kontrolował lot piłki.

1
1
2
54'

Delaney przerwał akcję Marco Reusa.

1
5
52'

Maximillian Eggstein próbował uderzenia z dystansu. Nie był to zły strzał, ale Roman Burki po prostu nie mógł go nie obronić.

5
2
1
1
2
51'

Sokratis kolejny raz blokuje gracza Werderu. Grek jest dziś liderem defensywy z prawdziwego zdarzenia.

4
1
1
51'

Sebastian Langkamp zagrywa w stronę wysuniętego Maxa Kruse, ale lider strzelców Borussi Dortmund dał się zablokować.

2
1
50'

Ciekawostką dzisiejszego meczu jest obecność na trybunach Dietera Burdenskiego - właściciela Korony Kielce, w przeszłości znakomitego zawodnika Werderu.

1
1
3
1
47'

Zlatko Junuzović wrzuca piłkę w ręce Romana Burkiego.

6
2
1
1
1
czas Druga połowa
45'

Gol! Strzelił Thomas Delaney. Ależ chaos w polu karnym Borussii. Burki wyszedł na 12. metr do bezpańskiej piłki, lecz Duńczyk bardzo inteligentnie przegłówkował bramkarza BVB. Bramka do szatni!

Werder Brema
6
6
2
6
16
45'

Thomas Delaney wybił piłkę z pola karnego Werderu.

1
3
44'

Marco Reus obudził nieco kibiców na Weserstadion. Mario Gotze fantastycznie zagrał do pomocnika BVB, lecz Pavlenka sparował futbolówkę poza linię końcową.

1
2
1
43'

Borussia nie kwapi się do ataków, a Werder nie ma pomysłu na zagrożenie Romana Burkiego.

2
1
38'

Borussia poradziła sobie z dośrodkowanie w pole karne. Jerome Gondorf nie zdążył do piłki.

2
1
37'

Kolejny rzut wolny dla Werderu - tym razem z prawej strony. Akanji faulował Rashicę.

2
3
35'

Milot Rashica dwukrotnie uderzył w zawodników BVB i zmarnował dobrą sytuacje na wyrównanie dla Werderu.

2
2
1
34'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Piszczek . To trzecia kartka w tym sezonie dla Polaka.

Borussia Dortmund
5
11
33'

Na boisku znów możemy zaobserwować sporo walki w środku pola. Mamy wrażenie, że ten mecz nie stoi na poziomie godnym Bundesligi.

1
2
30'

Omer Toprak nie opanował piłki i faulował na linii 16. metra.

2
29'

Faul na Łukaszu Piszczku ok. 40 metrów od bramki Pavlenki. Nasz obrońca jest dziś bardzo aktywny.

4
1
1
26'

Znów groźnie zaatakowali gospodarze. Max Kruse szukał swoim podaniem Milota Rashicy. Na drodze piłki znalał się Omer Toprak.

2
1
25'

Jeszcze jeden groźny strzał Werderu! Kruse minimalnie obok bramki.

2
1
1
24'

Kapitalna okazja dla Bremy. Augustinsson dobrze dograł piłkę do Juzunovicia, lecz uderzenie Austriaka instynktownie obronił Roman Buerki.

2
1
1
1
23'

Mario Gotze na spalonym.

3
3
2
22'

Borussia znów zwolniła i czeka na to co zrobi Werder.

1
1
1
4
19'

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Maximilian Philipp. I mamy pierwsze trafienie w tym meczu! Philipp był blokowany przez defensorów Werderu, lecz do piłki dopadł Reus i wpakował ją do siatki Werderu. Borussia zrównuje się punktami z Schalke 04!

22
14
2
1
3
18'

Dortmunczycy znów wymieniają piłkę na własnej połowie. Liczymy na więcej akcji ofensywnych.

3
1
15'

Kapitalny rajd Manuela Akanjiego! Szwajcar odegrał piłkę do Maxa Philippa, lecz Jiri Pavlenka wybronił na raty uderzenie napastnika BVB.

1
1
1
13'

Rashica faulował Papasthatopulosa.

1
1
1
2
9
12'

Milot Rashica ma dziś ochotę na strzelanie bramek, niemniej piłkarz z Kosowa póki co jest bardzo osamotniony w swoich staraniach. Tym razem wyłączył go Sokratis Papasthatopulos.

2
1
3
11'

Pierwsza groźniejsza akcja Borussi, z udziałem Łukasza Piszczka. Obrońca reprezentacji Polski zablokowany w polu karnym. Wcześniej oglądaliśmy bardzo ładne odegranie piętą Marco Reusa.

4
3
1
10'

BVB rozgrywa piłkę w okolicach linii środkowej.

1
2
8'

Milot Rashica zablokowany przez Łukasza Piszczka, ale piłka dotarła do Ludwiga Augustinssona, który uderzył ponad bramką.

1
7'

Bardzo spokojny początek meczu. Żadna z ekip nie narzuca mocniejszego tempa. Wydaje się, że Borussia próbuje wyczekać rywala.

2
5'

Kolejny strzał Werderu z dystansu. Tym razem próbował Milot Rashica.

1
1
3'

Pierwszy strzał w tym meczu oddaje Maximillian Eggstein. Piłka szybuje daleko obok bramki.

2
1
2'

Zbyt mocne podanie w stronę Maximilliana Philippa.

2
1'

Borussia rozpoczyna spokojnie, od własnej strefy obronnej. Po raz kolejny w pierwszym składzie gra dziś reprezentant Polski - Łukasz Piszczek.

3
czas Start meczu
17:19

Arbitrem tego spotkania jest najbardziej znany niemiecki arbiter - Felix Brych.

2
17:19

Aktualnie bremeńczycy mają na koncie 37 oczek. Ewentualny triumf pozwoli im zbliżyć się do jedenastego Augsburga FC.

1
1
17:19

Werder Brema z pewnością pozostanie w Bundeslidze na następny sezon i dziś gra już tylko i wyłącznie o poprawienie swojego końcowego miejsca.

1
1
17:19

Zawodnicy z Dortmundu wciąż walczą o wicemistrzostwo Niemiec. Po wczorajszym remisie zespołu Schalke 04 Gelsenkirchen szanse zespołu Petera Stoegera na drugą lokatę wzrosły.