Szybki, sprawny kontratak i Napoli postawiło "kropkę nad i". Marko Rog dostał podanie, którego nie można było zmarnować.

13
7
7
85'

Pepe Reina dzieli i rządzi przed własną bramką. Po wrzutce Alejandro Gomeza skutecznie wypiąstkował piłkę i nie pozwolił żadnemu zawodnikowi w białej koszulce oddać strzału.

6
7
3
5
3
80'

Atalanta. Schodzi: Hans Hateboer. Wchodzi: Andreas Cornelius.

4
80'

Bramka Piotra Zielińskiego diametralnie zmieniła obraz meczu. Atalanta Bergamo mogła przecież prowadzić nawet 2:0, potrafiła groźnie zaatakować, a obecnie jest totalnie stłamszona przez faworyta.

11
8
6
5
2
77'

5
75'

Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Marko Rog.

4
4
4
36
24
72'

Josip Ilicić huknął z rzutu wolnego prosto w dobrze ustawiony przez Hiszpana mur. Pepe Reina może być z siebie zadowolony.

6
4
5
4
2
70'

Po zmianie wyniku Atalanta Bergamo nie oddała jeszcze niebezpiecznego dla gospodarzy strzału, a czas ucieka. Pepe Reina właśnie zajmuje się ustawieniem muru przed rzutem wolnym.

1
1
1
2
3
66'

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Amadou Diawara.

4
2
2
4
7
65'

Atalanta w zupełnie innej sytuacji po dwóch mocnych ciosach Napoli. Ponownie musi atakować, a jej przeciwnik nabrał wiatru w żagle.

7
3
6
3
5
63'
61'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Napoli obudziło się na dobre i już prowadzi! Lorenzo Insigne główkował w sam środek pola karnego, a tam obok Driesa Mertensa nie było żadnego przeciwnika. Belg nie marnuje takich szans.

81
30
11
9
12
59'

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Allan.

7
10
4
6
8
56'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński.

Gol reprezentanta Polski w Neapolu! Piłka została wybita zbyt krótko po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a Piotr Zieliński wywalczył ją sobie przed polem karnym. Nie wahał się długo, a huknął z powietrza. Piękne uderzenie z dystansu, ważna bramka!

373
155
57
12
10
54'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly.

9
5
4
5
4
54'

Jorginho stracił piłkę w centrum boiska i Atalanta Bergamo powinna wyprowadzić lepszy kontratak. Alejandro Gomez pobiegł jak jeździec bez głowy, a na koniec Josip Ilicić jeszcze niedokładnie podał.

3
1
1
51'

Josip Ilicić pokazał podobną szarżę jak w pierwszej połowie, tyle że ponownie nie oddał strzału w światło bramki. Tym razem nie ma nawet rzutu rożnego po rajdzie Słoweńca.

3
1
3
48'

Maurizio Sarri coś tłumaczy w kierunku ławki rezerwowych. Ciekawe, kiedy trener gospodarzy wprowadzi na boisko jakiegoś zmiennika.

1
6
2
1
46'

Gra wznowiona po przerwie.

2
3
2
46'
Czy SSC Napoli strzeli minimum gola po przerwie?
7
5
1
1
1
45'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

4
1
1
1
43'

Sporo podań w pole karne. Po obu stronach boiska. Ostatnie od Lorenzo Insigne chciał spożytkować Marek Hamsik, jednak w momencie strzału nadział się na przeciwnika.

3
3
3
1
4
40'

Trzy zablokowane uderzenia gości w polu karnym Napoli. Zdesperowani gospodarze nie dopuścili do drugiego gola, ale wcześniej zostawili rywalom za dużo miejsca.

2
1
1
1
35'

Blisko wyrównania był Jose Callejon i chyba nawet Etrit Berisha był zaskoczony, że piłkarz ofensywny Napoli nie trafił w futbolówkę. Odpowiedział Andrea Masiello z dystansu i gospodarzy musiał ratować Pepe Reina.

3
2
3
33'

Trudny mecz dla SSC Napoli, ale tego można się było spodziewać. Od kilkunastu miesięcy drużyna z Bergamo pokazuje, że potrafi się postawić każdemu klubowi ze Włoszech.

2
3
1
2
2
30'

Zatańczyła piłka w polu karnym gości pod nogami Marka Hamsika i Driesa Mertensa. Ani Słowak, ani Belg nie oddał strzału i całe rozegranie skończyło się fiaskiem.

2
1
1
3
25'

Alejandro Gomez przebiegł się przed polem karnym gospodarzy aż znalazł odrobinę miejsca na oddanie strzału. Futbolówka odbiła się rykoszetem i poleciała obok bramki Pepe Reiny.

3
1
24'

Gospodarze szukają swoimi podaniami Driesa Mertensa. Ich rywale bronią jednak z dużym zaangażowaniem i prawie zawsze są obok najlepszego napastnika SSC Napoli.

2
2
1
1
1
21'

Duże spustoszenie sieją dośrodkowaniami ze stałych fragmentów obie jedenastki. Swoje potrafiła wykorzystać Atalanta Bergamo i ma czego bronić w Neapolu.

3
2
18'

Jeszcze jedna piłka poszybowała w pole karne Napoli. Na jego obrzeżach rozpędził się Josip Ilicić i gospodarze nie bez trudu poradzili sobie.

3
1
4
15'

Gol! Strzelił Bryan Cristante. Asystował mu Alejandro Gomez.

Drugi rzut rożny już zamieniony w gola! Precyzyjne dośrodkowanie wykorzystał Bryan Cristante, który główkował w odsłoniętą przez Pepe Reinę część bramki. Będzie ciekawie w Neapolu!

10
5
14
18
31
15'

Pierwszy rzut rożny w tym meczu wywalczyła drużyna z Bergamo. Bezpośrednie dośrodkowanie z narożnika boiska próbował zakończyć strzałem Andrea Petagna, jednak miał blisko siebie przeciwnika, który utrudnił zadanie do maksimum.

1
1
3
11'

Podanie w pole karne od Lorenzo Insigne do Driesa Mertensa. Belg nie dał się dogonić i poczęstował bramkarza Atalanty Bergamo płaskim strzałem. Premierowa interwencja Etrita Berishy bez zarzutu.

4
3
2
4
1
8'

Piotr Zieliński uruchomił podaniem rozpędzonego Jose Callejona. Całą akcję chciał zamknął Lorenzo Insigne, ale nie doczekał się dobrego podania od Hiszpana. Piłka uciekła gospodarzom poza boisko.

8
6
2
1
4
6'

Przystępuje do ataku również Atalanta Begamo, która gra dziś w białych koszlkach i czarnych spodenkach. W meczu z AS Roma przeważała, a nie zdobyła nawet punktu.

2
2
6
3
3
3'

SSC Napoli na obrzeżach pola karnego przyjezdnych, ale Piotr Zieliński i spółka nie wymyślili jeszcze nic kreatywnego. To dopiero początek spotkania i za moment 3. siła Serie A podejmie kolejną próbę przedarcia się pod bramkę.