Żółtą kartkę za faul blisko linii pola karnego otrzymał Alessandro Florenzi.

2
1
90+1'

Gol! Strzelił Edin Dzeko.

Wyrównanie w Genui! Tak samo jak w czasie doliczonym do pierwszej połowy jest bramka! Edin Dzeko schował się między obrońcami i trafił na 1:1.

8
5
4
9
12
90'

Doliczone minimum 4 minuty do regulaminowego czasu.

3
3
88'

Alessandro Florenzi w polu karnym przeciwnika i strzelił z powietrza. Niebezpieczne uderzenie, piłka otarła się fartownie o obrońców Sampdorii i ominęła bramkę.

2
2
85'

Suną ataki Giallorossich, ale wiele z nich dobrze tłumaczy dlaczego sześć klubów we Włoszech strzela więcej goli niż Roma.

5
6
1
2
1
82'

Aleksandar Kolarov próbuje zrehabilitować się za sprokurowanie rzutu karnego. Płaskie dośrodkowanie zawodnika znanego z Premier League zamiast do Edina Dzeko, to do Emiliano Viviano.

3
4
1
81'

Roma. Schodzi: Lorenzo Pellegrini. Wchodzi: Gerson.

80'

Sampdoria. Schodzi: Dennis Praet. Wchodzi: Edgar Barreto.

78'

W weekend Roma straciła gola w 86. minucie. Może tym razem rzutem na taśmę wyrówna. Na pewno nie składa broni.

4
4
1
1
1
75'

Młodziutki Mirko Antenucci mógł wpakować piłkę do bramki w pierwszym kontakcie z nią. Zabrakło zdecydowania, może doświadczenia!

3
3
1
74'

Roma. Schodzi: Cengiz Under. Wchodzi: Mirko Antonucci.

wchodzi Wchodzi
Mirko Antonucci #48
schodzi Schodzi
Cengiz Under #17
3
3
74'

Sampdoria. Schodzi: Ivan Strinić. Wchodzi: Nicola Murru.

70'

20 minut do końca regulaminowego czasu i Sampdoria wciąż na prowadzeniu. Zachwyceni są kibice w Rzymie, tyle że ci trzymający kciuki za Lazio.

3
2
1
67'

Chyba faktycznie rozpędza się stołeczna drużyna. Edin Dzeko wpakował piłkę do siatki, ale sędzia asystent zasygnalizował spalonego i Bośniak nie może cieszyć się z wyrównania.

7
5
65'

Lorenzo Pellegrini uderzył z półdystansu nieznacznie obok bramki Sampdorii. Pierwsze tak poważne ostrzeżenie dla gospodarzy po przerwie. Roma chyba się rozpędza.

2
3
63'

Roma. Schodzi: Gregoire Defrel. Wchodzi: Patrik Schick.

63'

Gianluca Caprari przymierzył w kierunku okienka bramki Romy z rzutu wolnego po wspomnianym faulu Kevina Strootmana. Przyjezdnych uratowała robinsonada Alissona!

4
5
1
1
1
61'

Żółtą kartkę za faul na Gastonie Ramirezie otrzymał Kevin Strootman.

60'

Lucas Torreira dośrodkował z rzutu rożnego na głowę przeciwnika i tylko sprowokował Giallorossich do kontrataku. Miał szczęście, że Gregoire Defrel skierował piłkę prosto do Emiliano Viviano.

4
4
57'

Denerwuje się Radja Nainggolan. Miał szansę, by wyprowadzić Romę na zasłużone prowadzenie, a teraz trzeba gonić wynik. Za niewykorzystane sytuacje się płaci.

4
4
55'

Marnie zabrał się z piłką Edin Dzeko. Po przeciwnej stronie boiska sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Napastnikom obu ekip jest zalecana nieco większa koncentracja.

4
4
52'

Sampdoria. Schodzi: Fabio Quagliarella. Wchodzi: Gianluca Caprari. Ta roszada jest wymuszona urazem mięśniowym jednego z bohaterów tego sezonu.

50'

Dwa niecelne uderzenia. Te Cengiza Undera było lepsze od próby Duvana Zapaty, ale w statystykach zostanie zapisane dokładnie tak samo. Skrzydłowy Giallorossich mierzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

5
4
47'

Kevin Strootman rzucił się pod nogi Gastona Ramireza i zablokował próbę uderzenia. Na dodatek pomocnik Romy został sfaulowany przez Urugwajczyka.

4
4
46'

1
45+3'

Doliczona minuta, a trwa trzecia. To wszystko spowodowane zamieszaniem przed rzutem karnym.

7
8
45+2'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella.

Alisson wyczuł intencję napastnika Sampdorii, ale nie sięgnął piłki po precyzyjnym uderzeniu z rzutu karnego. 16. trafienie Włocha w sezonie stało się faktem!

21
11
2
1
2
45'

Sędzia wrócił do poprzedniej akcji i po zobaczeniu powtórki przyznał Sampdorii jedenastkę! We własnym polu karnym Aleksandar Kolarov został trafiony piłką w rękę.

8
9
1
3
43'

Tym razem trochę cudacznie bronili przyjezdni. Czujnie jednak na przedpolu Alisson. Brazylijczyk gra w bramce gości kosztem Łukasza Skorupskiego.

8
8
1
41'

Karol Linetty musi uważać, ponieważ ma żółtą kartkę na koncie.

1
1
1
39'

Mogła być podwójna kara dla Karola Linettego. Po faulu Polaka rzut wolny i w polu karnym Sampdorii zrobiło się gorąco. Po dośrodkowaniu Kostas Manolas główkował metr nad poprzeczką.

10
1
2
1
2
38'

Żółtą kartkę za ostry faul na Gregoire Defrelu otrzymał Karol Linetty.

4
2
3
3
12
35'

Karol Linetty do sędziego, ale sędzia nie gra. Na szczęścia szybko zorientował się pomocnik Sampdorii i nie było niebezpiecznej straty w centrum boiska.

5
4
2
3
2
34'

Rzym czeka na gola. Genua również.

2
1
32'

Sędzia pokrzykiwał nerwowo do piłkarzy. Chyba zmobilizował Sampdorię do ataku, ponieważ zakotłowało się w polu karnym Alissona.

1
2
2
30'

Minęły dwa kwadranse. Najbliżej gola dla Romy był Radja Nainggolan, a dla gospodarzy Karol Linetty. Wynik nie uległ zmianie. Muszą się bardziej postarać Belg, Polak i inni piłkarze.

3
3
1
25'

Kapitalne rozegranie Romy i to powinna być bramka! Podanie w pole bramkowe dostał Radja Nainggolan i próbował złapać na wykroku Emiliano Viviano. Zorientował się golkiper Sampdorii i odbił piłkę na korner.

3
1
23'

Gianmarco Ferrari główkował niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Alisson był gotowy do interweniowania, ale musiał tylko odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

2
1
21'

Po przeciwnej stronie boiska uderzył Edin Dzeko. Dla odmiany nie w nogi przeciwnika, a na wiwat.

3
1
20'

Dotychczas najgroźniejsze uderzenie na bramkę Romy oddał Karol Linetty. Trudno się dziwić, że Sampdoria może mieć problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Giallorossi atakują w ostatnich tygodniach miernie, ale bronią solidnie.

2
3
2
1
17'

Fabio Quagliarella na spalonym po raz drugi w tym widowisku. Najlepszego napastnika Sampdorii próbował uruchomić podaniem Bartosz Bereszyński. Weteran pochwalił byłego Legionistę za pomysł.

5
3
15'

Żółtą kartkę za faul na Lucasie Torreirze otrzymał Edin Dzeko.

2
1
1
14'

Karol Linetty wbiegł w pole karne wicemistrza Włoch i strzelił w gąszcz obrońców. To mogło się udać, ale pechowo dla reprezentanta Polski piłka została zablokowana i wyszła w pole.

3
5
13'

Cengiz Under przełożył sobie piłkę na lewą stopę przed polem karnym gospodarzy, po czym oddał marne uderzenie.

2
1
12'

Gregoire Defrel kontra Gianmarco Ferrari w polu karnym Sampdorii. Letni nabytek Romy strzelił w nogę obrońcy i na pocieszenie został tylko korner.

1
1
1
10'

Delegacja z Rzymu w Genui.

3
2
1
1
1
9'

Fabio Quagliarella strzelił hat-tricka w poprzednim meczu Sampdorii z Fiorentiną. Dziś poluje na Giallorossich, ale na razie dał się im złapać w pułapkę ofsajdową.

3
1
7'

Sampdoria otrząsnęła się po początkowych atakach zawodników w bordowych strojach i zaczyna odpowiadać. Przed momentem ekipa Linettego oraz Bereszyńskiego wywalczyła wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

4
2
1
1
5'

Tym razem Edin Dzeko dostał podanie z przeciwnej strony boiska od Gregoire Defrela. Natychmiast próba uderzenia panującego króla strzelców Serie A, jednak prosto w nogi defensora.

1
1
1
1
4'

Domowe mecze Sampdorii słyną z ofensywnego i otwartego futbolu. Roma nie zamierza grać bardziej kunktatorsko niż poprzedni przeciwnicy gospodarzy i również atakuje od początku spotkania.

4
2
2'

Dośrodkowanie z lewego skrzydła od Cengiza Undera w kierunku Edina Dzeko. Uratowali się obrońcy Sampdorii po pierwszym ataku Giallorossich.

19:53

Blisko zwycięstwa w weekend była również AS Roma. W hitowym meczu z Interem Mediolan prowadziła do 86. minuty. W niej jednak Nerazzurri znaleźli sposób na pokonanie świetnie dysponowanego Alissona.

2
1
19:53

Krótkie przygotowania Sampdorii do meczu z wicemistrzem Włoch.

1
1
1
1
1
19:53

Sampdoria wygrała poprzedni mecz 3:1 z ACF Fiorentina w przekonującym stylu. W jej podstawowym składzie byli jednocześnie po raz pierwszy Bartosz Bereszyński, Karol Linetty oraz Dawid Kownacki.

2
1
19:53

W zaległym meczu 3. kolejki Serie A piłkarze Sampdorii Genua podejmą AS Roma. Kluby są kandydatami do awansu do europejskich pucharów. Sampdoria to druga drużyna w lidze pod kątem wyników na własnym stadionie.