Serie A: 6. kolejka
24 wrz 2017 12:30
90+1'

Gol! Strzelił Ricardo Alvarez.

Wszedł i strzelił! Pierwsza akcja zmiennika zakończona płaskim uderzeniem od słupka do bramki na 2:0. Sampdoria Genua pokona Milan u siebie po raz pierwszy od siedmiu lat.

Sampdoria Genua
13
6
1
90+1'
90'

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

2
1
87'

Patrick Cutrone sam przed bramkarzem Sampdorii Genua. Zmiennik został wybity z rytmu przez obrońcę, a Christian Puggioni sprzątnął futbolówkę spod jego nóg.

2
1
84'

Sampdoria. Schodzi: Gaston Ramirez. Wchodzi: Valerio Verre.

wchodzi Wchodzi
Valerio Verre #21
schodzi Schodzi
2
2
83'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Bonucci.

81'

Milan. Schodzi: Ignazio Abate. Wchodzi: Fabio Borini.

80'

Gianluigi Donnarumma wyszedł w powietrze i złapał piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Młody bramkarz próbował szybko zainicjować atak gości, ale nie miał komu podać.

1
78'

Milan. Schodzi: Suso. Wchodzi: Hakan Calhanoglu.

74'

Głośno i gorąco po zmianie wyniku. Milan domagał się rzutu karnego po starciu w narożniku szesnastki, natomiast gospodarze odpowiedzieli mocnym strzałem blisko spojenia słupka z poprzeczką.

2
1
1
1
1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluigi Donnarumma.

5
4
3
3
3
72'

Gol! Strzelił Duvan Zapata.

Gaston Ramirez przepchnął stopera w polu karnym Milanu, a piłka spadła pod nogi Duvana Zapaty. Do trzech razy sztuka! Trzecia sytuacja podbramkowa została wykorzystana przez Kolumbijczyka.

20
14
6
4
5
70'

Po płaskim wstrzeleniu z lewego skrzydła do futbolówki dopadł Nikola Kalinić i nawet oddał strzał, jednak nieprzygotowany i wysoko nad bramką Christiana  Puggioniego.

3
3
1
1
2
67'

Ignazio Abate został za linią obrońców Sampdorii. Nie może być z siebie zadowolony pomocnik, ponieważ z powodu banalnego błędu akcja Milanu została przerwana przez sędziego asystenta.

1
1
65'

Zaczyna się ruch obok ławek rezerwowych. Z reguły zmiennikiem w Sampdorii Genua jest Karol Linetty.

2
1
1
64'

Piłka na obrzeżach pola karnego Milanu. Dennis Praet dyrygował tym atakiem i zakończył go płaskim strzałem z dystansu prosto w rękawice dobrze ustawionego Gianluigiego Donnarummy.

2
60'

Bezbramkowa godzina meczu. Zanim drużyny wznowią poszukiwania gola jest krótka przerwa spowodowana urazem Fabio Quagliarelli.

1
56'

Odpowiedział Suso i Christian Puggioni nie mógł być w stu procentach pewny, że futbolówka ominie jego bramkę. W drugiej połowie ataki z obu stron.

1
54'

Centymetry zdecydowały o tym, że Sampdoria Genua nie prowadzi. Tak dobrej sytuacji podbramkowej Fabio Quagliarella jeszcze nie miał i nieomal zaskoczył Gianluigiego Donnarummę płaskim strzałem.

2
1
50'

Można odnieść wrażenie, że piłkarze z Mediolanu postanowili przyspieszyć po rozmowie w szatni. Już zainicjowali kilka niezłych ataków.

1
49'

Podanie za plecy Bartosza Bereszyńskiego w kierunku Ricardo Rodrigueza. W pierwszej połowie, dokładnie w doliczonym czasie, Polak zaliczył jedyną, choć dość poważną pomyłkę.

2
1
1
46'

1
45'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

1
1
45'

Christian Puggioni wygarnął piłkę rywalowi we własnym polu bramkowym. Był spalony, więc niezależnie od zachowania golkipera Sampdorii, nie byłoby gola.

1
1
41'

Leonardo Bonucci domagał się rzutu karnego dla Milanu, a trzeba było wracać. Sytuację pod nieobecność byłego obrońcy Juventusu ratował Alessio Romagnoli.

1
1
40'

Gianluigi Donnarumma ma znacznie więcej pracy niż Christian Puggioni.

2
1
2
37'

Duvan Zapata rozpędził się i wpadł w pole karne. Najpewniej o jeden zwód za daleko i po uderzeniu Kolumbijczyka interweniował Gianluigi Donnarumma. To drugi pojedynek tych zawodników na korzyść młodego bramkarza Milanu!

1
34'

Mały festiwal stałych fragmentów bez efektu. Piłkarze ofensywni mają nad czym pracować na treningach.

1
31'

Fabio Quagliarella sfaulowany po podaniu Bartosza Bereszyńskiego. W momencie dośrodkowania z rzutu wolnego gwizdek sędziego. Tym razem arbiter wypatrzył przewinienie zawodnika Sampdorii.

1
29'

Christian Puggioni nie miał problemu ze złapaniem piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ricardo Rodrigueza. Piłka została kopnięta zbyt nisko, a czekał na nią groźny w polu karnym przeciwnika Leonardo Bonucci.

1
1
1
26'

Nieustannie w rozegraniu Sampdoria Genua. Statystycznie gospodarze mają 60 procent posiadania piłki. Optycznie wydaje się, że jeszcze więcej.

1
24'

Tym razem pochwała należała się Bartoszowi Bereszyńskiemu za współpracę z Edgarem Barreto na prawym skrzydle. Były zawodnik Legii Warszawa podłączył się w idealnym momencie do ataku.

1
20'

Rossoneri nie mają ochoty, a może pomysłu, żeby przejść do ataku pozycyjnego. Czekają aż sama rozstąpi się defensywa Sampdorii Genua.

1
17'

Jeszcze raz korner po dośrodkowaniu Ivana Strinicia zablokowanym przez Francka Kessiego. Mocno bita piłka nieomal wyladowała na głowie Duvana Zapaty, który miał apetyt na oddanie drugiego w tym spotkaniu strzału z powietrza.

1
1
15'

W kwadransie otwierającym mecz Marco Giampaolo miał już kilka okazji do złapania się za głowę. Ataki gospodarzy znacznie konkretniejsze i ciekawsze. Szwankuje ich wykończenie.

1
13'

Duvan Zapata główkował po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Jak struna wyciągnął się Gianluigi Donnarumma i nie pozwolił, by niebezpiecznie szybująca piłka wpadła mu za kołnierz.

1
11'

Ricardo Rodriguez wyprzedził Bartosza Bereszyńskiego na lewym skrzydle i skórę Polaka musiał ratować faulem taktycznym Edgar Barreto. Na razie bez kartek.

2
1
9'

Ivan Strinić zwija się z bólu na boisku. Chciał szybko wstać, jednak nie obędzie się bez wizytacji medyków Sampdorii Genua.

2
1
6'

Z rzutu rożnego niewiele wynikło, ale gospodarze nie poddają się i znowu zagościli w polu karnym Milanu. Fabio Quagliarella próbował uruchomić dośrodkowaniem Duvana Zapatę, ale zdecydowanie powinien to zrobić dokładniej.

2
1
4'

Decyzja zmieniona. Sędzia skorzystał w weryfikacji wideo i Sampdoria Genua ma jedynie korner zamiast rzutu karnego.

6
3
1
1
2'

Rzut karny dla Sampdorii Genua! Sędzia wskazał "na wapno" po zagraniu ręką Francka Kessiego, który nieudolnie blokował dośrodkowanie Ivana Strinicia z lewego skrzydła.