1
3
2
89'

Piotr Zieliński chciał wypuścić Driesa Mertensa w pojedynek sam na sam. Belg niepotrzebnie próbował złamać akcję i nie wyprowadził przeciwnika w pole.

5
5
3
2
4
87'

Każda minuta z piłką Napoli to minuta mniej Romy. Widzą o tym podopieczni Sarriego i przenoszą grę na połowę gospodarzy. Na trybunach pomruk zwątpienia. Wicemistrz Włoch może ponieść drugą w sezonie porażkę na własnym terenie.

5
1
1
1
85'

Wzrasta temperatura w polu karnym Napoli przy okazji stałych fragmentów. Próbują wyrównać zmiennicy Gerson, a przede wszystkim Federico Fazio.

1
1
3
2
2
82'

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Marko Rog.

79'

Żółtą kartkę za faul na Driesie Mertensie otrzymał Federico Fazio.

1
1
2
1
78'

Roma. Schodzi: Lorenzo Pellegrini. Wchodzi: Gerson.

1
1
3
2
1
75'

Alisson zrobił dwa kroki do przodu i złapał dośrodkowanie z linii pola karnego. Brazylijczyk natychmiast próbował uruchomić ustawionych w przodzie partnerów.

2
2
3
2
73'

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Amadou Diawara.

71'

Roma. Schodzi: Alessandro Florenzi. Wchodzi: Cenk Under.

wchodzi Wchodzi
Cenk Under #17
schodzi Schodzi
3
1
1
71'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

32
25
4
1
1
70'

Celne uderzenie na bramkę Napoli! Być może to przełomowa chwila hitu. W powietrze wyszedł Pepe Reina i nie pozwolił gospodarzom na wyrównanie.

2
1
1
70'

Lorenzo Insigne szarżował na połowie przeciwnika. Swój rajd zakończył mocnym, ale niecelnym uderzeniem zza pola karnego i Alisson nie musiał interweniować.

67'

Zabrakło rzymianina w polu karnym, żeby oddać strzał z bliska po dośrodkowaniu Alessandro Florenziego. Pepe Reina nieco się zawahał, ale nie został za to ukarany.

65'

Nie wyglądają dobrze ataki Giallorossich. Już ponad godzina bez celnego strzału. Pepe Reina miewał więcej obowiązków w spotkaniach z drużynami z dołu tabeli.

62'

Kostas Manolas opuścił boisko z powodu kontuzji. Zrobił sobie krzywdę, gdy próbował odzyskać piłkę po stracie na rzecz Driesa Mertensa.

1
60'

Roma. Schodzi: Kostas Manolas. Wchodzi: Federico Fazio.

57'

Dries Mertens stworzył sobie wielką szansę na zdobycie gola. Sam zabrał piłkę Kostasowi Manolasowi i natychmiast oddał strzał. Belg nie trafił z ostrego kąta w światło bramki.

54'

Żółtą kartkę za faul na Jose Callejonie otrzymał Daniele De Rossi.

50'

Edin Dzeko nie miał komu podać, więc zdecydował się na uderzenie z dystansu. Pepe Reina nie musiał zrobić nic ponad odprowadzenie futbolówki wzrokiem poza boisko.

48'

Bez zmian w zespole z Rzymu w przerwie. Eusebio Di Francesco wierzy w swoje ofensywne trio, które współtworzą z Edinem Dzeko również Diego Perotti oraz Alessandro Florenzi.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

Czy AS Roma wyrówna po przerwie?
45'

Doliczona minuta.

2
43'

Żółtą kartkę za przewinienie taktyczne otrzymał Jorginho.

SSC Napoli
1
1
3
40'

Poirytowany Edin Dzeko sfaulował mało elegancko Elseida Hysaja. Sędzia mógł się pokusić o pokazanie napastnikowi AS Roma kartonika.

2
1
35'

Maurizio Sarri coś sobie zanotował po strzale Marka Hamsika w rękawice Alissona. Doświadczony pomocnik próbował spożytkować dośrodkowanie z rzutu rożnego.

1
1
32'

Kostas Manolas wystartował ile tchu w płucach i sprzątnął piłkę spod nóg Driesa Mertensa. Belgowi zamarzyła się akcja indywidualna między kilkoma przeciwnikami.

1
1
30'

Minęły już dwa kwadranse pojedynku uczestników Ligi Mistrzów. Roma w natarciu, ale po zmianie wyniku nie wypracowała sobie jeszcze pozycji do oddania niebezpiecznego uderzenia.

26'

Podanie na prawe skrzydło do Radji Nainggolana, którego próba dośrodkowania została zablokowana. Giallorossi muszą budować atak od nowa.

1
1
1
24'

Po trafieniu Lorenzo Insigne do ataku musi się zorganizować drużyna Eusebio Di Francesco.

6
7
6
1
1
20'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Napoli prowadzi w Rzymie, a pechową asystę przed golem Lorenzo Insigne zaliczył Daniele De Rossi. Po zagraniu partnera z reprezentacji Włoch pozostało pokonać osamotnionego Alissona!

33
12
4
5
5
18'

W rozegraniu drużyna Maurizio Sarriego. Wreszcie przyspieszyła, a Dries Mertens dopadł do podania z głębi pola i huknął płasko. Romę ratował Alisson.

1
16'

Widać, że piłkarzom zależy na atakowaniu, ale ich akcje w pierwszym kwadransie nie były jeszcze tak płynne i dynamiczne, żeby zmienić wynik.

1
12'

Przeciwnicy wybili Edina Dzeko z rytmu i jednocześnie piłkę spod nóg Bośniaka na korner. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu piąstkował z trudem Pepe Reina.

1
1
2
9'

W odpowiedzi akcja z wykorzystaniem Jose Callejona. Nie rozejrzał się Hiszpan, więc nie wypatrzył dobrze ustawionego Lorenzo Insigne. Piłka po strzale ofensywnego zawodnika Napoli pofrunęła obok spojenia słupka z poprzeczką.

1
1
1
1
7'

Podanie z głębi pola w kierunku Edina Dzeko. W ostatnim momencie poprawili swoje ustawienie obrońcy Napoli i nie pozwolili, by futbolówka dotarła do reprezentanta Bośni i Hercegowiny.

1
1
2
1
3'

Pierwsze dośrodkowania poszybowały w pole karne obu drużyn. Zarówno obrońcy w bordowych, jak i błękitnych strojach są czujni.