2
84'

Genoa. Schodzi: Andrea Bertolacci. Wchodzi: Goran Pandev.

84'

Niesieni dopingiem gospodarze nie mają nic do stracenia, a Napoli wygląda na ugotowane, choć jeszcze kwadrans wcześniej nic nie wskazywało na emocje w końcówce.

1
81'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Allan.

2
1
1
2
1
79'

Mniej niż metr dzielił Genoę od wyrównania. Jakby rozkojarzeni przyjezdni, a Gianluca Lapadula chybił nieznacznie. Napoli robi sobie taki sam koszmar jak Inter we wtorkowym meczu z Sampdorią.

76'

Gol! Strzelił Armando Izzo. Asystował mu Luca Rigoni.

Jeszcze będzie ciepło w Genui. Całe zamieszanie wynikło z rzutu wolnego. W pierwszym tempie interweniował Pepe Reina, jednak piłka wróciła w jego pole karne i Armando Izzo strzelił gola kontaktowego!

2
2
4
2
2
74'

Żółtą kartkę za faul w centrum boiska otrzymał Ervin Zukanović.

71'

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Marko Rog.

68'

Faul na Driesie Mertensie w środku pola. Głęboko wycofał się po piłkę napastnik Napoli. Nie brakuje mu zapału do pracy nawet po skompletowaniu hat-tricka.

2
1
65'

Bohater tego spotkania może być tylko jeden.

5
1
2
2
2
63'

Genoa. Schodzi: Andriej Gałabinow. Wchodzi: Gianluca Lapadula.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Andriej Gałabinow #16
1
2
62'

Genoa. Schodzi: Miguel Veloso. Wchodzi: Stephane Omeonga.

Stephane Omeonga #40
2
2
2
2
2
60'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Ostry kąt nie przeszkodził Driesowi Mertensowi w oddaniu celnego strzału i w zdobyciu swojego trzeciego gola w tym pojedynku. Wszystko wydaje się być jasne w Genui.

9
1
1
1
2
59'

Zostają przyjezdni na połowie przeciwnika i zabrali mu piłkę. Napoli mogło strzelić trzeciego gola, gdyby nie powrót Ervina Zukanovicia.

2
1
55'

Seria rzutów rożnych Napoli. Szybują dośrodkowania w kierunku pola bramkowego Mattii Perina. Strzał oddał stamtąd nieznacznie obok słupka najniższy Lorenzo Insigne.

1
1
52'

Jeszcze raz Marek Hamsik z dystansu. Coraz bliżej jest pomocnik Napoli. Poprawi się jeszcze odrobinę i będzie trzecia bramka dla faworyta.

1
49'

Marek Hamsik z dystansu ponad bramką. Słowak to jeden z dwóch obecnych zawodników Napoli, którzy pamiętają ostatnią porażkę swojego klubu w Genui. Dużo czasu już minęło i nie zanosi się na powtórkę.

1
48'

Genoa próbuje zacząć drugą połowę tak jak pierwszą, tyle że jeden z pomocników gospodarzy podał piłkę prosto pod nogi Piotra Zielińskiego.

3
1
1
1
46'

2
43'

Obudziła się Genoa. Pepe Reina musiał ratować Napoli przed wyrównaniem nogami po płaskim strzale Darko Lazovicia.

1
2
3
40'

Stracili impet gospodarze. Dries Mertens odebrał im ochotę do atakowania, ponieważ muszą przede wszystkim pilnować Belga we własnym polu karnym.

1
1
1
37'

Dries Mertens jest rozpędzony i chce jeszcze przed przerwą w pojedynkę rozstrzygnąć spotkanie. Strzela z każdej pozycji i zawsze po tych próbach jest gorąco.

2
1
1
33'

Kolejne sytuacje podbramkowe Napoli w kilkanaście sekund. Najpierw Dries Mertens zmarnował szansę na skompletowanie klasycznego hat-tricka, a następnie spudłował z czystej pozycji Piotr Zieliński.

2
2
2
3
6
30'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Amadou Diawara.

Po podaniu z głębi pola Dries Mertens wzorowo opanował piłkę w polu karnym przeciwnika. Przyjmował prawą nogą, a huknął lewą pod poprzeczkę. Napoli już na prowadzeniu!

16
7
2
3
1
28'

Darko Lazović zaprezentował akcję indywidualną, której efekt był mierny. Piłka wróciła jednak szybko w pole karne Napoli i z trudem ratowali się przyjezdni.

1
25'

Raul Albiol może spokojnie obserwować mecz w ostatnich minutach. Dobrze współpracują pozostawieni w tyłach Vlad Chiriches i Kalidou Koulibaly.

1
22'

Vlad Chiriches interweniował w trudnej sytuacji we własnym polu karnym. Jedyne co wywalczyła Genoa to wrzut z autu na wysokości szesnastki Napoli.

3
1
1
20'

Dries Mertens trafił do bramki przeciwnika po raz ósmy w sezonie, a w klasyfikacji kanadyjskiej dobił do 10 punktów.

5
2
1
17'

Po wyrónaniu Napoli pozostało na połowie przeciwnika i zamierza stwarzać następne sytuacje podbramkowe. Dries Mertens pomaga partnerom w rozgrywaniu piłki na skrzydłach.

4
1
1
14'

Napoli już zlikwidowało przewagę gospodarzy. Dries Mertens strzelił perfekcyjnie z rzutu wolnego. Mattia Perin nie zdążył, a futbolówka wylądowała w okienku jego bramki!

19
9
1
3
2
11'

Mattia Perin po raz pierwszy. Genoa będzie potrzebować interwencji swojego bramkarza, by sprawić niespodziankę. Przed momentem golkiper zatrzymał uderzenie Lorenzo Insigne.

1
1
8'

Maurizio Sarri podszedł blisko sędziego asystenta i przypilnował, by ten zasygnalizował spalonego. Od stałego fragmentu wznowiło grę Napoli.

1
1
7'

Kolejne podania szybują za linię obrońców Napoli. Gospodarze poczuli krew i próbują zadać podopiecznym Maurizio Sarriego drugi cios na początku spotkania.

1
1
1
4'

Gol! Strzelił Adel Taarabt. Asystował mu Andriej Gałabinow.

Wrzawa w Genui! Celne uderzenie Adela Taarabta, po którym Pepe Reina skapitulował i Napoli będzie musiało odrabiać stratę gola w tym meczu.

11
2'

Luca Rossettini wykopał piłkę prosto pod nogi Faouziego Ghoulama zamiast wyekspediować ją z okolic pola karnego Genoa CFC. Ponownie w ataku faworyt.

20:22

Piotr Zieliński zacznie mecz w podstawowym składzie SSC Napoli.

8
3
2
20:22

SSC Napoli straciło w weekend pierwsze punkty w Serie A wskutek remisu z Interem Mediolan. Do wygrywania i zarazem na szczyt tabeli zamierza powrócić w Genui. Przeciwnikiem zespołu Maurizio Sarriego będzie klub, który jeszcze nie zwyciężył na własnym stadionie.