87'

Genoa. Schodzi: Darko Lazović. Wchodzi: Pietro Pellegri.

84'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Duvan Zapata.

Duvan Zapata wybiegł sam na sam z bramkarzem. Mattia Perin interweniował, ale niefortunnie, ponieważ skierował piłkę pod nogi Fabio Quagliarelli. Doświadczony Włoch trafił do odsłoniętej siatki na 2:0!

9
5
5
4
4
81'

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Adel Taarabt.

1
80'

10 minut zostało gospodarzom na odrobienie strat w doliczonym czasie. Diego Laxalt wzniósł oczy w niebo po nieudanym strzale. Zaczynają się irytować zawodnicy Genoa.

1
77'
73'

Gianluca Lapadula odwrócił się pomimo obecności przeciwnika przed polem karnym i oddał sytuacyjne uderzenie. Futbolówka poturlała się obok bramki pewnego siebie Emiliano Viviano.

1
69'

Żółtą kartkę za faul na Duvanie Zapacie otrzymał Luca Rossettini.

3
2
2
1
1
67'

Genoa. Schodzi: Luca Rigoni. Wchodzi: Goran Pandev.

67'

Emiliano Viviano musiał się bardziej wysilić, żeby sprzątnąć piłkę po dośrodkowaniu Adela Taarabta. Za moment w jedenastce Genoa pojawi się drugi zmiennik.

2
1
64'

Bez dramatów w pobliżu bramki Sampdorii Genua w ostatnich minutach. W centrum boiska Karol Linetty i spółka nie pozwalają rozwinąć skrzydeł rywalom. Emiliano Viviano interweniował jedynie po bezpańskim dośrodkowaniu.

1
60'
58'

Miguel Veloso schował się między stoperami Sampdorii Genua i szalenie niebezpiecznie główkował. Emiliano Viviano miał dużo szczęścia, że pomocnik Genoa strzelił za wysoko!

2
58'

Żółtą kartkę za faul w centrum boiska otrzymał Miguel Veloso.

56'

Zaskoczył Fabio Quagliarella, który wystartował w idealnym momencie do podania w kierunku Mattii Perina, zabrał gospodarzom piłkę, wymanewrował bramkarza i zabrakło mu tylko strzału do bramki.

53'

Genoa. Schodzi: Aleandro Rosi. Wchodzi: Darko Lazović.

51'

Sampdoria Genua unika strat, a autorem ostatniego strzału był Karol Linetty. Skuteczny w październiku pomocnik wyraźnie spudłował, ale nie dostał bury za decyzję o uderzeniu.

48'

Ciekawe, co uradzili w szatni formalni gospodarze. Widać już, że Genoa podchodzi do przeciwnika i stara się wysoko zabrać mu piłkę.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

1
Czy Genoa CFC wyrówna po przerwie?
3
2
45'

Doliczona minuta.

44'

Żółtą kartkę za faul na Gianluce Lapaduli otrzymał Gianmarco Ferrari.

Sampdoria Genua
2
42'

Tym razem upadł Gianluca Lapadula. Nie może protestować zbyt żywiołowo, ponieważ sędzia pokazał mu wcześniej żółtą kartkę.

2
2
1
41'

Adel Taarabt upadł w polu karnym Sampdorii Genua. Wiedział, że nie może liczyć na gwizdek sędziego, spojrzał w górę i poszukał inspiracji w niebie nad stadionem.

2
2
38'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka ugrzęzła w gąszczu obrońców Sampdorii Genua. Gianluca Lapadula nie znalazł miejsca do oddania uderzenia i tym samym wyrównania.

2
4
33'

Nie można powiedzieć, że bramka zmieniła obraz derbów. Genoa atakowała przed nią i atakuje po niej, tyle że jej sytuacja zdecydowanie się pogorszyła.

5
3
1
30'

Aleandro Rosi opanował piłkę po dośrodkowaniu Diego Laxalta z lewego skrzydła. Natychmiast złożył się do strzału i ostemplował poprzeczkę Sampdorii. Emiliano Viviano nie miałby nic do powiedzenia, gdyby lepiej przymierzył Rosi.

6
4
3
27'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Lapadula.

5
6
3
1
1
27'

Po zdobyciu gola będzie łatwiej Sampdorii Genua. Mecz zaczął układać się zgodnie z planem, marzeniami "przyjezdnych".

4
4
1
1
24'

Gol! Strzelił Cristian Ramirez. Asystował mu Duvan Zapata.

Pierwsza, sensowna akcja Sampdorii Genua i od razu bramka! Piłka nożna jest nieprzewidywalna. Gaston Ramirez opanował futbolówkę po zagraniu z głębi pola, nie przewrócił się pod naciskiem defensora i dziobnął piłkę ponad Mattią Perinem do siatki.

20
10
4
3
4
23'

To musiało się tak skończyć. Żółtą kartkę za przewinienie taktyczne otrzymał Bartosz Bereszyński.

4
5
3
5
7
22'

Może łatka faworyta ciąży Sampdorii Genua. Z przodu czekają Fabio Quagliarella i Duvan Zapata, tyle że nie docierają do nich jakiekolwiek podania.

2
4
2
19'

Zapachniało prowadzeniem Genoa CFC! Adel Taarabt przytomnie przerzucił piłkę ponad głowami obrońców Sampdorii do Gianluci Lapaduli, którego strącenie było minimalnie niecelne.

2
4
3
18'

Bartosz Bereszyński dostał chyba ostatnie ostrzeżenie od sędziego po swoim przewinieniu na skrzydle. Musi uważać na takie interwencje obrońca Sampdorii.

6
6
1
17'

Bramkostrzelna Sampdoria nie potrafi przebić się przez zdyscyplinowanych gospodarzy, a ci tylko czekają na możliwość wyprowadzenia następnego kontrataku.

5
5
1
15'

Karol Linetty próbował uruchomić crossowym podaniem Bartosza Bereszyńskiego. Zrozumieli zamysł Polaków rywale i skontrowali z wykorzystaniem Adela Taarabta.

8
5
12'

Już trochę rozsądniej budowali swój atak piłkarze Genoa CFC. Na lewej stronie Bartosz Bereszyński tak wystraszył swojego przeciwnika, że ten nie opanował futbolówki zanim wyszła poza boisko.

6
6
3
10'

Genoa CFC dość chaotycznie kieruje piłkę w pole karne przeciwnika. Gianluca Lapadula nie potrafi tam przebić się przez czujnych obrońców w niebieskich koszulkach.

6
4
2
2
6'

Powalczył blisko chorągiewki Karol Linetty. Po dośrodkowaniu reprezentanta Polski próbował strzelić z bliska Duvan Zapata, jednak miał obok siebie zbyt wielu przeciwników.

10
4
1
5'

Na początku meczu piłka trochę dłużej na połowie Sampdorii Genua. Tak jakby formalni gospodarze chcieli pokazać niedowiarkom, że stać ich na zwycięstwo.

4
4
2
1
1
3'

Stawia na doświadczenie Genoa. Jej wysuniętym zawodnikiem jest Gianluca Lapadula. Właśnie on oddał pierwsze w tym spotkaniu uderzenie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.