Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

85'

Ta kolejka miała być przewidywalna, a tymczasem już w pierwszym spotkaniu dochodzi do małej niespodzianki. Małej, ponieważ Sampdoria nie jest mocarzem na wyjazdach.

1
82'

W ostatnich minutach gospodarze mieli szansę na czwartego gola. Wybiegli w trzech przeciwko dwóm rywalom i pospieszyli się ze strzałem. Sampdoria nie odpowiedziała ciekawym atakiem i może marzyć tylko o trafieniu honorowym.

79'
ZMIANA
77'

Jak nie idzie to nie idzie. Valerio Verre huknął zza pola karnego w słupek, natomiast Gianluca Caprari nadział się na interwencję Antonio Mirante! Świetnie broni golkiper Bolonii i czyste konto jest realne.

1
73'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Orji Okwonkwo. Asystował mu Godfred Donsah.

Donsah wypatrzył w polu karnym zmiennika, który miał sporo miejsca i z zimną krwią ominął swoim strzałem Emiliano Viviano. Nawet w dziesięciu można strzelać gole Sampdorii. Po zawodach!

Orji Okwonkwo #30
Bologna FC
6
3
70'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Gianmarco Ferrari.

Sampdoria Genua
69'
ZMIANA

Bologna. Schodzi: Simone Verdi. Wchodzi: Orji Okwonkwo.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
1
69'

Szansa na gola kontaktowego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na drugim słupku był Matias Silvestre i główkował z bliska. Ugrzęzła piłka między Antonio Mirante, obrońcami i nie przekroczyła linii bramkowej.

65'

W ostatnim momencie zatrzymana kontra Sampdorii Genua. Tak, to nie pomyłka, dziesięciu gospodarzy odsłoniło się na moment i starało zaatakować.

63'

Antonio Mirante dostał z kolei ostatnie ostrzeżenie słowne za zbyt długie celebrowanie wznowienia gry.

1
1
61'

Żółtą kartkę za faul na Adamie Masinie otrzymał Bartosz Bereszyński.

2
60'

Godzina meczu za kibicami. Bologna wygląda na skoncentrowaną, a im bliżej końca spotkania, tym więcej energii ma do odpierania ataków jedenastu rywali.

1
56'

Jeszcze jedna szarża Bartosza Bereszyńskiego. Tym razem nie porozumiał się z partnerem i przeciwnik wyekspediował futbolówkę na aut.

52'

Odważna szarża Bartosza Bereszyńskiego. Polak ominął przeciwnika i wstrzelił piłkę w pole bramkowe, gdzie stał Edgar Barreto. Może to było uderzenie byłego Legionisty? Pewne jest, że Antonio Mirante sparował futbolówkę na korner.

1
50'

Niezłe otwarcie osłabionej Bolonii. Rodrigo Palacio oddał strzał z dystansu, a Simone Verdi umiejętnie zastawił piłkę i sprowokował przeciwnika do faulu. Gospodarze zyskują cenny czas.

1
46'

Gra wznowiona po przerwie.

1
46'
ZMIANA

Bologna. Schodzi: Mattia Destro. Wchodzi: Adam Masina.

Czy Sampdoria wyrówna po przerwie?
Tak
Nie
45+2'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał za faul na Duvanie Zapacie - Vasilis Torosidis.

2
3
1
1
45'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

44'

Żółtą kartkę za faul na Edgarze Barreto otrzymał Vasilis Torosidis.

42'

Antonio Mirante zmuszony do wysiłku w końcówce pierwszej części. Bramka kontaktowa podniosłaby temperaturę tego spotkania.

41'

Wreszcie groźniej w polu karnym Bologna FC. Duvan Zapata został zablokowany w ostatnim momencie przez Sebastiena De Maio. Napastnik Sampdorii nie ma tak wiele miejsca jak w poprzednim spotkaniu z Juventusem.

1
1
38'

Sampdoria wciąż bez celnego strzału. Antonio Mirante interweniował tak naprawdę raz na przedpolu po podaniu przyjezdnych z głębi pola.

1
34'

Kilkanaście minut do przerwy. Ostatni dzwonek, żeby Sampdoria poprawiła swoją sytuację wyjściową przed drugą połową spotkania.

32'

Mattia Destro dostał podanie za linię obrońców gości i dośrodkował z lewego skrzydła. Podobnym zagraniem zrewanżowała się Sampdoria w kierunku Duvana Zapaty.

28'

Po kontuzji Ivana Strinicia tym razem z boiska nie podnosi się doświadczony Vasilis Torosidis i spogląda w jego kierunku z obawą trener.

25'

Głośno zrobiło się na stadionie w Bolonii. Wynik 2:0 jest generalnie uczciwy. Na pewno Sampdorii nie dzieje się krzywda i niesprawiedliwość.

1
23'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ibrahima Mbaye.

Niespodzianka coraz bardziej realna. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ibrahima Mbaye wbiegł bezkarnie między obrońców Sampdorii i główkował z bliska na 2:0!

3
1
2
1
3
20'

Kolejne celne uderzenie, z którym musiał zmierzyć się Emiliano Viviano. Bramkarz Sampdorii Genua zatrzymał piłkę po próbie Ericka Pulgara.

1
18'

Po faulu na Bartoszu Bereszyńskim drużyna reprezentanta Polski wznowiła grę od rzutu wolnego i zaczęła wymieniać podania na połowie przeciwnika.

15'

Lepsza w kwadransie otwierającym mecz Bologna wywalczyła korner. Gospodarze wycofali piłkę przed pole karne, a uderzenie stamtąd zatrzymał dopiero Emiliano Viviano. Miał szczęście bramkarz Sampdorii, że futbolówka leciała prosto w niego.

10'

Antonio Mirante wybiegł na przedpole i sprzątnął piłkę sprzed nosa napastnika Sampdorii Genua. Dobra reakcja bramkarza Bologna FC i wyżej notowana drużyna ponownie nie stworzyła sytuacji podbramkowej.

2
2
1
1
1
8'
ZMIANA

Sampdoria. Schodzi: Ivan Strinić. Wchodzi: Nicola Murru.

Nicola Murru #29
2
1
5'

Nie cofają się gospodarze. Grający w czerwono-niebieskich koszulkach piłkarze są ponownie na połowie Sampdorii i musiał interweniować Bartosz Bereszyński.

1
3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Simone Verdi.

Wymarzony początek dla piłkarzy z Bolonii. Kibice nie usiedli wygodnie na trybunach, a już wstali i cieszyli się z gola. Obrońcom Sampdorii uciekł Simone Verdi i strzelił z bliska na 1:0!