2
1
1
89'

Żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie na własnej połowie otrzymał Silvan Widmer.

Udinese Calcio
5
1
85'

Ostatni dzwonek dla Udinese, żeby trafić lidera Serie A. Ambitna gra gospodarzy nie przekłada się na celne uderzenia, a bez nich choćby grali do godziny 22, nie wyrównają.

1
1
1
1
2
83'

Udinese. Schodzi: Gabriele Angella. Wchodzi: Riad Bajić.

3
83'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Marko Rog.

2
2
4
3
3
80'

Mauricio Sarri długo przytrzymał reprezentanta Polski na ławce rezerwowych. Piotr Zieliński dostał mało czasu na przedłużenie swojej strzeleckiej serii.

2
2
2
5
10
78'
74'

Podanie za plecy obrońców Udinese. Idealnie wbiegł w wolną przestrzeń Jose Callejon i strzelił z powietrza. Nie może uwierzyć Hiszpan, że trafił prosto w rękawice golkipera.

1
1
1
1
74'

Udinese. Schodzi: Seko Fofana. Wchodzi: Jakub Jankto.

71'

Żółtą kartkę otrzymał za nieprzepisowe zatrzymanie przeciwnika Rodrigo De Paul.

1
70'

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Amadou Diawara.

1
1
2
1
1
68'

Zaostrzyło się spotkanie. Coraz więcej fauli także po stronie lidera, który chyba zamierza bronić jednobramkowego prowadzenia.

1
65'

Żółtą kartkę za faul na Jose Callejonie otrzymał Ali Adnan.

1
1
60'

Udinese. Schodzi: Stipe Perica. Wchodzi: Kevin Lasagna.

57'

Niebezpieczne dośrodkowanie Jose Callejona. Powracający defensor nie pozwolił, by dotarło do Driesa Mertensa, który czeka na takie podania.

1
2
55'

Riposta Udinese. W zasadzie pierwsza tak obiecująca od momentu gola Jorginho. Stipe Perica wbiegł w pole karne Napoli, nawinął sobie jednego przeciwnika, ale strzelił pół sekundy za późno i odbita rykoszetem piłka nie była zagrożeniem dla bramkarza.

50'

Zablokowane uderzenia piłkarzy z Neapolu. Pierwsze Driesa Mertensa po podaniu Jorginho. Nie minęła minuta i podwoić prowadzenie próbował Marek Hamsik, ale również trafił w nogę przeciwnika.

48'

Kopanina w pierwszych minutach po przerwie. Pewnie za moment Napoli postara się opanować sytuację i wymienić kilkanaście podań.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

1
1
Czy Udinese Calcio wyrówna po przerwie?
3
1
45+1'

Żółtą kartkę za uderzenie Vlada Chirichesa otrzymał Stipe Perica.

45'

Doliczona minuta.

40'

Szarża Napoli z wykorzystaniem prawego skrzydła zakończyła się nieudanym dośrodkowaniem. Niepotrzebnie wbiegali w pole karne Allan oraz Jorginho.

1
1
2
37'

Gospodarze przypomnieli sobie za późno, że w meczu z liderem trzeba uważać na atak z każdej strony i nie można zdekoncentrować się na sekundę.

1
1
1
1
1
33'

Gol! Strzelił Jorginho.

Simone Scuffet zatrzymał płaskie uderzenie pomocnika z rzutu karnego, jednak skierował piłkę prosto pod nogi pechowca, który sekundę później poprawił się i wyprowadził Napoli na prowadzenie!

SSC Napoli
18
14
7
3
6
33'

6
31'

Gabriele Angella sfaulował we własnym polu karnym Christiana Maggio. Jedenastka dla Napoli po dwóch kwadransach pojedynku.

3
1
27'

Żółtą kartkę za faul taktyczny na Rodrigo de Paulu otrzymał Jorginho.

SSC Napoli
2
4
3
3
3
26'

Dla odmiany stały fragment miało Udinese. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spadła na głowę Danilo, którego strzał głową był daleki od ideału oraz bramki Napoli.

2
23'

Dries Mertens mierzył długo z rzutu wolnego, ale nie oddał wymarzonego uderzenia. Piłką w głowę oberwał Gabriele Angella, którego dobrze ustawił w murze Simone Scuffet.

1
2
21'

Żółtą kartkę za faul na Driesie Mertensie otrzymał Danilo.

Danilo #5
3
1
1
1
20'

Bez klarownych sytuacji podbramkowych Napoli. Jeszcze nie zagrozili przyjezdni Simone Scuffetowi.

1
18'

Ponowili atak piłkarze Udinese Calcio. Zakończył go strzałem zza pola karnego Rodrigo de Paul. Pomysł lepszy niż wykonanie i Pepe Reina wyłącznie odprowadził futbolówkę poza boisko.

1
16'

Seko Fofana pomógł partnerom na prawym skrzydle. Było tam wystarczająco dużo zawodników Napoli, żeby zatrzymać atak gospodarzy.

13'

Przerwa w grze spowodowana niebezpiecznym i bolesnym upaskiem. Stipe Perica i Vlad Chiriches są już gotowi do kontynuowania walki.

1
1
10'

Podanie Marka Hamsika zostało zatrzymane w ostatnim momencie. Napoli ma po akcji Słowaka małą serię rzutów rożnych.

1
1
8'

W ataku pozycyjnym jedenastka z Neapolu. W końcu podopieczni Maurizio Sarriego zepchnęli przeciwnika na własną połowę i mogą popracować nad rozmontowaniem jego defensywy.

1
1
1
1
1
4'

Opanowani są gospodarze na początku spotkania. Nie dają Napoli okazji do rozpędzenia się. Udinese Calcio w czarno-białych pasiakach, natomiast Napoli w błękitnych koszulkach oraz białych spodenkach.

1
14:46

Piotr Zieliński najpewniej ponownie w roli zmiennika. Pomocnik strzelił gola w dwóch poprzednich meczach Napoli i pewnie chętnie przypomniałby o sobie w Udine.

14:08

SSC Napoli postara się wrócić na szczyt tabeli Serie A po kilkunastu godzinach nieobecności. Drużyna Maurizio Sarriego zagra na stadionie Udinese Calcio, gdzie w tej dekadzie wygrała tylko jedno spotkanie.