90'

Doliczone 2 minuty.

89'
87'

Diego Farias próbował pokonać Emiliano Viviano. Bramkarz Sampdorii w tym meczu jak saper myli się tylko raz.

84'

Żółtą kartkę za faul blisko koła środkowego otrzymał Luca Cigarini.

Cagliari Calcio
83'

Fragment spotkania bez sytuacji podbramkowych. Sampdoria przeniosła grę w okolicę pola karnego przeciwnika, ale ani Fabio Quagliarella, ani Duvan Zapata, ani Gianluca Caprari oddał strzał.

79'

Za moment Luca Cigarini opuści murawę z powodu kontuzji. Jeżeli nie będzie w stanie na nią powrócić, to Cagliari dokończy spotkanie w dziesięciu. Nie zanosi się jednak na czarny scenariusz.

75'

Kwadrans do końca dość interesującego spotkania. Cagliari atakuje, ale również piłkarze Sampdorii mają wypisane na twarzach rozczarowanie remisem.

73'

Na murawie trzech nominalnych napastników Sampdorii, jednak zabrakło chętnego na opanowanie piłki po podaniu z głębi pola. To Cagliari ma wiatr w żaglach. Rozmowa w szatni okazała się bardzo owocna.

67'

Żółtą kartkę za faul na własnej połowie otrzymał Diego Farias.

1
65'

Diego Farias zakończył krótką akcję indywidualną strzałem po ziemi. Futbolówka poturlała się metr obok bramki Emiliano Viviano.

63'

Konkretniejsi są gospodarze po powrocie z szatni, a tempo rywalizacji wzrosło. Podobnie jak w poprzednim meczu z Lazio piłkarze Sampdorii zaczęli grać zbyt radośnie.

1
60'

Gol! Strzelił Leonardo Pavoletti. Asystował mu Artur Ionita.

Wreszcie! Leonardo Pavoletti wstrzelił się i główkował na 2:2 po dośrodkowaniu Artura Ionity z prawego skrzydła. Sampdoria musi zapomnieć o swojej przewadze.

2
2
3
3
58'

Emiliano Viviano potrafił się zresetować i zatrzymał Leonardo Pavolettiego. Za moment Sampdoria może jednak stracić swoje prowadzenie. Gospodarze naciskają po golu kontaktowym.

1
57'

Gol! Strzelił Diego Farias.

Występ kabaretowy Emiliano Viviano i będzie jeszcze ciekawie w Cagliari. Bramkarz Sampdorii strzelił sobie gola praktycznie sam. Kopnął piłkę w stojącego daleko Diego Fariasa, od którego ta po prostu się odbiła i wylądowała w siatce.

1
1
1
1
2
54'

Duvan Zapata dobiegł do linii bramkowej, gdzie było mało miejsca na oddanie strzału. Alessio Cragno dobiegł do Kolumbijczyka i Sampdoria wywalczyła jedynie korner.

52'

Aż dziwne, że Joao Pedro nie dostał kartonika za swój ostatni atak w nogi Gastona Ramireza. Po pojedynku południowców sędzia wyjątkowo pobłażliwy.

48'

Leonardo Pavoletti przechodzi samego siebie. Ponownie uciekł obrońcom Sampdorii, dostał dokładne dośrodkowanie, a główkował poza światło bramki. Cagliari wciąż bez celnego uderzenia.

1
46'

Gra wznowiona po przerwie.

Czy Cagliari Calcio wyrówna po przerwie?
1
1
45'

Doliczone 3 minuty.

44'

Leonardo Pavoletti główkował po wrzutce z głębi pola obok bramki Emiliano Viviano. Bramka kontaktowa w końcówce pierwszej części mogła podgrzać temperaturę oczekiwania na drugą.

41'

Koniec zmian w drużynie z Sardynii. Także Daniele Dessena doznał kontuzji. Prawdziwa kumulacja pecha w obozie Cagliari. Trudno jest temu zespołowi pozbierać się przed przerwą po tylu ciosach.

40'
38'

Kontrola Sampdorii Genua w tym fragmencie spotkania. Piłkarze w białych strojach wymieniają podania blisko koła środkowego, a ich rywale jakoś nie kwapią się do pressingu.

1
35'

Kontuzja mięśniowa przyczyną drugiej zmiany w Cagliari. Trenerowi gospodarzy pozostała jedna roszada. Jego zawodnicy mają pecha i nie dają mu wyboru.

33'

Cagliari. Schodzi: Paolo Farago. Wchodzi: Gregory van der Wiel.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Paolo Farago #16
31'

Matias Silvestre interweniował jak profesor na własnej połowie. Na początek wbiegł przed przeciwnika, a po chwili sprowokował go do przewinienia.

28'

Żółtą kartkę za przytrzymywanie przeciwnika otrzymał Artur Ionita.

26'

Najgroźniejszy spośród zawodników Cagliari jest Joao Pedro. W ostatnim momencie został zablokowany w polu karnym. Sędzia cofnął akcję i przyznał gospodarzom rzut wolny, po którym Leonardo Pavoletti główkował obok bramki.

24'

To mogł być klasyczny i błyskawiczny hat-trick. Alessio Cragno ratował Cagliari po uderzeniu Fabio Quagliarelli. Gospodarze chyba zapomnieli jak niebezpiecznym napastnikiem jest Włoch.

21'

Sędzia sprawdzał dzięki technologii VAR czy akcja Sampdorii nie powinna być przerwana w zarodku z powodu faulu na Leonardo Pavolettim. Nie ma weryfikacji wyniku.

19'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Gaston Ramirez.

Doświadczony napastnik trafił po raz drugi! Fabio Quagliarella miał dużo miejsca po sprytnym podaniu Gastona Ramireza, a takich szans nie marnuje. Po płaskim uderzeniu zawodnika Sampdorii bramkarz tylko obserwował jak futbolówka toczy się do jego siatki.

4
3
2
1
1
17'

Sampdoria Genua nie robi problemu z ostatnich ataków Cagliari. Na dodatek sama nie zwalnia tempa.

1
15'

Dobre otwarcie Sampdorii Genua. Teraz to gospodarze muszą martwić się jak odpowiedzieć wyżej notowanemu przeciwnikowi.

11'

Sampdoria na prowadzeniu! Podania Gastona Ramireza z głębi pola nie przecięli ani stoper, ani bramkarz Cagliari, więc do futbolówki dopadł Fabio Quagliarella i skierował ją z bliska do siatki.

4
3
3
1
1
10'

Odpowiedź Cagliari Calcio i Joao Pedro oddał uderzenie z kilkunastu metrów obok słupka. Brazylijczyk sam zainicjował i zakończył akcję.

1
8'

Pierwsza sytuacja podbramkowa. Po złym wybiciu bramkarza i szybkiej wymianie podań piłka trafiła w pole karne do Fabio Quagliarelli, którego uderzenie zostało zablokowane w ostatnim momencie.

7'

Początek spotkania praktycznie bez gry. Trwało udzielanie pomocy medycznej Luce Ceppitelliemu. Piłkarz nie może pozostać na boisku i trener Cagliari dokonał zmiany w trybie natychmiastowym.

4'
Kto wygra mecz?
Sampdoria Genua
16:38

W meczu ligowym Sampdorii Genua nie zabraknie już tradycyjnie Bartosza Bereszyńskiego. Dawid Kownacki zaczyna na ławce rezerwowych, a Karol Linetty jest kontuzjowany.

16:38

Sędzia: Fabrizio Pasqua

16:38

W tym sezonie Sampdoria zdobyła tylko 8 z możliwych 21 punktów w meczach na wyjeździe. Jej statystyki na własnym stadionie i poza nim są nieporównywalne.

16:38

Trener Marco Giampaolo w trakcie przygotowań do meczu:

16:38

Tydzień temu padła twierdza Sampdorii. Zanim drużyna z Genui przystąpi do jej odbudowy, będzie mogła zrekompensować sobie straty w meczu na wyjeździe. Niedawno minęła dekada od ostatniego zwycięstwa Blucerchiati na stadionie Cagliari Calcio.