Napoli jeszcze walczy o wygraną, ale Fiorentina bardzo dobrze się broni.

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Amadou Diawara.

Chwila przerwy w grze. Astori zderzył się z Hysajem i nie podnosi się z murawy.

Fiorentina. Schodzi: Vincent Laurini. Wchodzi: Bruno Gaspar.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
1
77'

Rog z marszu dał o sobie znać. Centra z prawego skrzydła w poszukiwaniu Mertensa, ale Belg nie miał szans w powietrznym pojedynku z bramkarzem.

1
1
76'

Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Marko Rog.

1
1
1
74'

Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Adam Ounas.

2
1
2
3
11
73'

Fiorentina. Schodzi: Federico Chiesa. Wchodzi: Gil Bastiao Dias.

Gil Bastiao Dias #28
71'

Ależ okazja gospodarzy! Otwierające podanie Allana do Mertensa, ale ten przegrał pojedynek ze Sportiello. Bramkarz wyczekał napastnika i znakomicie obronił.

70'

Jordan Veretout szukał prostopadłym podaniem Chiesy, ale piłkę wygarnął wślizgiem Kalidou Koulibaly.

67'
67'

Centra Hamsika, ale Jose Callejon źle dostawił głowę.

65'

Niecelnie sprzed "szesnastki" strzelał Giovanni Simeone.

64'

Próba zaskoczenia bramkarza bezpośrednio z kornera, ale Marco Sportiello pewnie złapał futbolówkę tuż przed linią bramkową.

1
1
3
2
1
62'

Kontra Fiorentiny, ale Simeone wyraźnie popchnął rywala i od rzutu wolnego rozpoczęło Napoli.

3
1
2
58'

Hamsik uderzył z 18 metrów, ale piłka tylko musnęła boczną siatkę.

2
1
2
2
2
57'

Dużo lepsza gra gospodarzy po przerwie. Wyraźnie przyspieszyło Napoli.

7
5
1
55'

Mertens do Zielińskiego, ale strzał Polaka odbił bramkarz, a następnie piłka trafiła w słupek i opuściła boisko!

6
6
7
54'

Szybka akcja gospodarzy zakończona miękką centrą Hamsika do Zielińskiego. Polak przegrał walkę o górną piłkę z Astorim.

5
2
52'

Benassi posłał mocną prostopadłą piłkę do Thereau, ale we wszystko wmieszał się Reina.

1
2
51'

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Veretout.

3
1
47'

Okazja Zielińskiego! Świetne podanie Allana i Polak huknął z lewej strony pola karnego... szkoda, że nad poprzeczką.

4
1
2
4
1
46'

Początek II połowy.

1
1
43'

Gospodarze nadal bez rytmu. Mertens szuka wsparcia trybun żywiołowo machając rękoma.

3
41'

Ponownie obrońcom Napoli urwał się Giovanni Simeone, lekki strzał głową z bliskiej odległości trafił jednak do rąk bramkarza.

2
2
1
1
40'

Groźnie goście! Świetna obrona Reiny po strzale Simeone!

1
2
1
39'

Zaskakująco wolno rozgrywają swoje akcje miejscowi. Wszystkie akcje kończą się przed polem karnym Fiorentiny, ale grając w trybie "slow motion" trudno o element zaskoczenia.

1
36'

Żółtą kartkę otrzymał Milan Badelj. Faul w środku boiska na Albiolu.

1
1
34'

Mertens zagrał mocno w pole karne rywali, ale piłka trafiła w udo Callejona i opuściła boisko.

1
30'

Zwija się z bólu Dries Mertens. Belg padł jak rażony piorunem na linii pola karnego Fiorentiny, ale sędzia nie widział tam faulu.

1
28'

Chiesa zgrał piłkę głową do Thereau, ale Francuz zamiast strzelać szukał jeszcze partnerów... niepotrzebnie. Gospodarze ruszyli z kontrą, którą jednak spowolnił Hysaj.

2
1
25'

Allan indywidualnie przez środek pola karnego, ale było tam zbyt wielu rywali i piłka u gości.

2
1
23'

Publiczność w Neapolu nie przywykła do takiego obrazu gry. SSC Napoli broni się głęboko na własnej połowie, a Fiorentina spokojnie rozgrywa piłkę.

1
1
4
20'

Tuż przy linii bocznej przewrócił się Cyril Thereau. To efekt kopnięcia Callejona, ale dalsza gra Francuza nie jest zagrożona.

2
1
1
18'

Coraz odważniej poczyna sobie ACF Fiorentina.

2
16'

Celny strzał Benassiego z 16 metrów. Piłka uderzona lekko po długim rogu, ale Reina pewnie ją zatrzymał.

1
14'

Prostopadłe podanie z głębi pola do wybiegajacego na czystą pozycję Zielińskiego. Marco Sportiello uprzedził Polaka wyjściem na 15. metr.

1
1
3
10'

Dużo przypadku w polu karnym Napoli, ale sam przed bramkarzem staje Giovanni Simeone! Reina minięty i piłka w siatce, ale jest późna sygnalizacja ofsajdu i gola nie ma.

3
1
7'

Dries Mertens kapitalnie wyłożył piłkę na 13. metr, ale nadbiegajacy Jorginho fatalnie przestrzelił. Pomocnik być może wystraszył się wślizgu Thereau i posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

2
2
1
5'

Akcja gospodarzy lewym skrzydłem, na wysokości pola karnego Rui zagrał na jeden kontakt z Zielińskim, ale Polak podawał troszkę zbyt mocno.