Trenerzy wykorzystali wszystkie zmiany. Obecni na boisku 22 piłkarze pozostaną na nim do końca, chyba że któryś dostanie czerwoną kartkę. Spotkanie nie jest jednak przesadnie ostre.

Bologna. Schodzi: Andrea Poli. Wchodzi: Godfred Donsah.

80'

Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Marko Rog.

79'

20 minut temu można było wyjść na spacer z psem i absolutnie nie stracić nic z tego meczu. Stara się ożywić wydarzenie Jose Callejon, po którego rajdzie i dośrodkowaniu Bologna wybiła futbolówkę na korner.

3
1
77'

Żółtą kartkę za faul na Driesie Mertensie otrzymał Sebastien De Maio.

1
1
2
1
2
74'

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Amadou Diawara.

74'
73'

W odpowiedzi akcja Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski wycofał piłkę przed pole karne Bologna FC do Allana, który natychmiast zdecydował się na uderzenie. Pudło!

2
1
1
2
2
70'

Odzyskali piłkę przyjezdni i starają się przenieść ją w pobliże bramki Napoli. Na razie krążą po obrzeżach pola karnego lidera Serie A.

1
1
68'

Niewiele nowości w ostatnich 10 minutach po idealnym uderzeniu Driesa Mertensa na 3:1. Pewnie gospodarze zorganizują się jeszcze do jakiegoś ataku, może dwóch, ale priorytetem jest utrzymanie korzystnego wyniku.

66'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

65'

Bardzo dobra gra na utrzymanie Napoli. Przyjezdni mogliby natomiast zorganizować się do jakiegoś pressingu, o ile liczą jeszcze na zapunktowanie.

62'

Napoli już bliziutko zwycięstwa. Bologna była szalenie niebezpieczna w pierwszej połowie, a aktualnie jej piłkarze biegają jak ćmy między gospodarzami.

3
1
59'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Perfekcyjne uderzenie Driesa Mertensa! Belg wbiegł w pole karne przyjezdnych, przełożył sobie piłkę na prawą nogę i idealnie przymierzył w narożnik bramki. Antonio Mirante stał jak zamurowany i tylko obserwował piękny strzał na 3:1.

56'

Wymiana podań w polu karnym Bologna FC. W końcu piłka trafiła do Marka Hamsika, którego płaskie uderzenie zatrzymał Antonio Mirante.

1
55'

Bardziej wyrachowane jest Napoli po przerwie, stara się jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu piłki, nie oddaje inicjatywy przeciwnikowi.

52'

Bezpańskie podanie w pole karne Napoli, którego jedynym adresatem mógł być Pepe Reina. Hiszpan próbował uruchomić swojego rodaka Jose Callejona.

49'

Nie wyszło uderzenie z rzutu wolnego Driesowi Mertensowi. Autor dotychczas ostatniego gola trafił w głowę zawodnika stojącego w murze i Antonio Mirante nie musiał interweniować.

48'

Denerwują się przyjezdni po kolejnej decyzji sędziego. Na nic ich nerwy, trzeba ustawić mur przed uderzeniem Driesa Mertensa z rzutu wolnego.

46'

1
45'

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

3
2
4
1
1
43'

Wzorem sędziego nie zagotowali się neapolitańczycy i po wyjściu na prowadzenie nie pozwalają przeciwnikowi na stworzenie sytuacji podbramkowej. Dries Mertens mógł nawet powiększyć ich przewagę.

1
1
1
1
1
40'

Trochę, a może nawet mocno pogubił się sędzia Paolo Mazzoleni. Aktualnie sam nie wie co gwiżdże. Przyda się łyk zimnego napoju w przerwie.

1
1
1
2
1
37'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Płaskie uderzenie Belga z rzutu karnego i Antonio Mirante skapitulował. Napoli na prowadzeniu w skomplikowanym dla siebie spotkaniu.

21
13
3
2
2
37'

Żółtą kartkę za faul we własnym polu karnym otrzymał Adam Masina.

2
2
2
2
3
35'

Rzut karny! Sędzia wskazał na 11. metr po faulu Adama Masiny na Jose Callejonie. Ogromna szansa na objęcie prowadzenia dla Napoli.

1
2
2
1
2
33'

Napoli zdobyło swojego jedynego gola po rzucie rożnym, chciało to zrobić ponownie, jednak Bologna zrozumiała koncepcję gospodarzy i tym razem wybiła piłkę w innym kierunku niż do własnej bramki.

1
1
2
1
1
30'

Futbolówka poleciała obok bramki przyjezdnych po akcji Lorenzo Insigne i Driesa Mertensa. Spokojnie mógł wznowić grę Antonio Mirante, a Napoli znów nie oddało celnego uderzenia.

1
1
1
1
1
27'

Rodrigo Palacio wybiegł sam na sam z bramkarzem Napoli, nie dał się przewrócić Vladowi Chirichesowi, po czym przegrał pojedynek z Pepe Reiną. Bologna była o włos od prowadzenia!

1
1
1
1
1
25'

Po wyrównaniu drużyna Maurizio Sarriego atakowała dynamicznie i wydawało się, że przejmie pełną kontrolę nad wydarzeniami. Tak się nie stało, Bologna odpowiada.

1
1
3
22'

Fura szczęścia Napoli! Dwa uderzenia przyjezdnych zostały zablokowane z dużym trudem. Pepe Reina nie pozwolił na trafienie do bramki Rodrigo Palacio, po czym Kalidou Koulibaly unieszkodliwił próbę Blerima Dzemailiego

1
1
1
1
1
20'

Sebastien De Maio główkował w kierunku własnego bramkarza po bezpańskim zagraniu z głębi pola. Antonio Mirante mógł w tej sytuacji uspokoić swoich partnerów z pola.

1
1
2
1
17'

Dobra kombinacja Napoli zakończona złym uderzeniem. Na wolne pole dostał podanie Jose Callejon, po czym strzelił nieczysto obok bramki przyjezdnych.

1
1
1
1
1
16'

Zaplątali się Azzurri po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Pepe Reina nie miał szans, by interweniować na przedpolu, a Elseid Hysaj oraz Vlad Chiriches wpadli na siebie zamiast wybić piłkę.

1
1
1
1
1
13'

Zwolnili piłkarze ofensywni Napoli. Gospodarze dostali mocny cios na samym początku spotkania i wolą być ostrożniejsi, żeby uniknąć nokautu w dalszej fazie widowiska.

1
1
1
1
1
10'

Wymieniają podania piłkarze Napoli w centrum boiska. Za moment postarają się ponownie stworzyć zagrożenie pod bramką Bologna FC. Najpewniej z wykorzystaniem skrzydła.

3
1
1
1
1
8'

Gospodarze nadal w ataku. Uskrzydleni sprawnym wyrównaniem zamierzają szybko zgasić impet przeciwnika drugim golem.

2
1
1
2
1
5'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Ibrahima Mbaye.

Po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka miała spaść tuż przed linią bramkową Bologna FC. Interweniował tam nieporadnie Ibrahima Mbaye i wpakował ją z bliska do własnej siatki. Ekspresowe wyrównanie Napoli!

15
13
7
4
3
5'

Bologna. Schodzi: Simone Verdi. Wchodzi: Ladislav Krejci.

3'

Od trzęsienia ziemi rozpoczął się mecz Azzurrich. Podrażnieni gospodarze ruszają do ataku. Po płaskim dośrodkowaniu Mario Ruiego mieli pierwszy w tym spotkaniu korner.

1'

Gol! Strzelił Rodrigo Palacio. Asystował mu Federico Di Francesco.

25 sekund wystarczyło drużynie z Bolonii na objęcie prowadzenia. Po akcji oskrzydlającej Rodrigo Palacio otrzymał miękkie dośrodkowanie, po którym główkował na 1:0 od słupka do bramki!