Serie A: 23. kolejka
03 lut 2018 18:00
90+2'

Valerio Verre miał sporo miejsca przed polem karnym Torino i zdecydował się na odważne uderzenie. Futbolówka poleciała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką. Jeszcze korner i próbował oddać strzał z bliska Dawid Kownacki.

2
2
90'

Doliczone minimum 5 minut do regulaminowego czasu.

2
88'

Lorenzo De Silvestri upadł na murawę po uderzeniu Fabio Quagliarelli. Nie zamierza szybko podnieść się z boiska zawodnik zdziesiątkowanego zespołu.

2
1
2
3
5
85'

Żółtą kartkę za protestowanie otrzymał Emiliano Viviano.

Sampdoria Genua
2
2
1
85'

Jeszcze raz Andrea Belotti i tym razem mógł oddać decydujące o wyniku meczu uderzenie. Pudło napastnika Torino po podaniu z głębi pola. Złapał się za głowę Belotti!

2
83'

Wybornie bronili Nicola Murru i Bartosz Bereszyński wobec samotnego ataku Andrei Belottiego. Jeden z najbardziej znanych we Włoszech napastników nawet nie dobiegł do linii pola karnego.

5
1
1
81'

Salvatore Sirigu wybiegł w idealnym momencie na przedpole i złapał futbolówkę po dośrodkowaniu Lucasa Torreiry z rzutu wolnego.

1
2
79'
78'

Jedenastu na dziesięciu w Genui. Na dodatek zawodnicy Torino opuszczają boisko z powodu urazów. Tak było w przypadku Joela Obiego i Tomasa Rincona. Pomimo przeciwności goście wciąż remisują.

2
76'

Torino. Schodzi: Tomas Rincon. Wchodzi: Mirko Valdifiori.

73'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę za faul na Gianluce Caprarim i w konsekwencji czerwoną otrzymał Afriyie Acquah.

12
72'

Torino. Schodzi: M'Baye Niang. Wchodzi: Andrea Belotti.

70'

20 minut do końca regulaminowego czasu. Byki już ostrożniejsze, uznają za priorytet nie stracić więcej goli.

2
1
67'

Proba oddania strzału głową przez Dawida Kownackiego. Obok młodego napastnika był defensor i uniemożliwił dobre przymierzenie. Po chwili zablokowany został Karol Linetty. Świetnie bronią goście.

2
3
65'

Seria dośrodkowań Sampdorii ze stałych fragmentów. Raz lepiej, raz gorzej radzą sobie zawodnicy z miasta Juventusu.

2
62'

Trzech Polaków na murawie w Genui i rusza Sampdoria. Podanie z głębi pola do Fabio Quagliarelli, za które Włoch bije brawo wykonawcy. Niewiele zabrakło weteranowi, żeby oddać uderzenie.

4
60'

Na razie atakują Byki i Emiliano Viviano musiał się wykazać po uderzeniu Tomasa Rincona z linii pola karnego.

1
1
58'
58'

Żółtą kartkę za faul na Duvanie Zapacie otrzymał Daniele Baselli.

2
1
56'

Ciekawa akcja Gastona Ramireza na prawym skrzydle. Po podaniu pomocnika Duvan Zapata huknął na wiwat w 18. rząd trybun. Przydałby się chyba Dawid Kownacki.

4
1
53'

Po takiej solidnej pierwszej połowie Torino nie jest zachwycone remisem. Ponownie organizuje się do ataku, jednak w okolicy chorągiewki zrobiło się gościom zbyt ciasno.

2
51'

Karol Linetty próbował uruchomić Duvana Zapatę crossowym podaniem. Kolumbijczykowi odbiła się futbolówka od klatki piersiowej w kierunku Salvatore Sirigu. Ponownie bez strzału napastnika.

3
49'

Przewinienie na Bartoszu Bereszyńskim i gospodarze wznowili grę krótkim podaniem z rzutu wolnego na własnej połowie.

3
48'

Ponad cztery razy mniej uderzeń Sampdorii niż Torino w pierwszej połowie. Bez zmian w przerwie w jedenastce gospodarzy. Podstawowi piłkarze muszą się brać do roboty.

3
46'

2
Czy Sampdoria wyjdzie na prowadzenie po przerwie?
2
45+4'

Żółtą kartkę za faul na Fabio Quagliarelli otrzymał Afriyie Acquah.

45+1'

Emiliano Viviano bronił niezdarnie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i musiał rzucić się pod nogi M'Baye Nianga, żeby uniemożliwić mu uderzenie.

2
45'

Doliczone 4 minuty do reglaminowego czasu.

1
1
42'

Sampdoria trochę aktywniejsza w końcówce pierwszej połowy, ale Fabio Quagliarella i Duvan Zapata wciąż wyglądają na nieobecnych. Ani Włoch, ani Kolumbijczyk nie zagrozili jeszcze Salvatore Sirigu swoim uderzeniem.

2
39'

Salvatore Sirigu poradził sobie z dośrodkowaniem z rzutu wolnego i wypiąstkował piłkę jak daleko potrafił z własnego pola karnego.

2
1
37'

Torino. Schodzi: Joel Obi. Wchodzi: Cristian Ansaldi.

36'

Sampdoria na razie mniej błyskotliwa niż w meczach z Fiorentiną i Romą. Gospodarze mają duży problem z dochodzeniem do sytuacji podbramkowych.

2
34'

W ostatnich minutach dwie przerwy spowodowane urazami zawodników Torino. Sędzia najpewniej doliczy ten czas do pierwszej połowy.

2
31'

M'Baye Niang nęka gospodarzy swoimi atakami. Bardzo ruchliwy jest napastnik Torino. Niedawno był w centrum pola karnego, a teraz szarżuje na jego skraju.

1
3
29'

Emiliano Viviano interweniował na przedpolu. Futbolówka wróciła jednak w jego pole bramkowe, gdzie po płaskim wstrzeleniu Iago Falque o włos od zdobycia gola był M'Baye Niang.

2
1
25'

Gol! Strzelił Afriyie Acquah. Asystował mu Iago Falque.

Ponownie rykoszet. Ciekawe są losy tego spotkania. Tym razem obcierka o nogi obrońcy Sampdorii pomogła Afriyie Acquahowi, który uderzeniem zza pola karnego doprowadził do wyrównania!

5
2
2
1
4
24'

Żółtą kartkę za spóźniony atak w nogi Tomasa Rincona otrzymał Edgar Barreto.

2
1
1
21'

Tym razem w centrum boiska poturbowany został Edgar Barreto. Doświadczony pomocnik gra w podstawowym składzie pod nieobecność kontuzjowanego Dennisa Praeta.

1
2
20'

Próbuje odpowiedzieć na gola Torino. Ostatni atak przyjezdnych zatrzymał faulem Bartosz Bereszyński. Polak przekonuje sędziego, że Joel Obi przewrócił się od wiatru, a nie po przewienieniu.

2
1
16'

Żółtą kartkę za uderzenie łokciem Matiasa Silvestre otrzymał M'Baye Niang.

1
1
2
15'

Fabio Quagliarella na spalonym i jego uderzenie po gwizdku nie miało już specjalnego znaczenia. Od stałego fragmentu wznowił grę Salvatore Sirigu.

1
13'

Drużyna z Genui praktycznie nie zagościła w polu karnym przeciwnika, mimo to prowadzi. Posługując się slangiem piłkarskim spotkanie doskonale się jej ułożyło.

1
11'

Żółtą kartkę za pretensje przed wykonaniem rzutu wolnego otrzymał Gaston Ramirez.

2
1
11'

Gol! Strzelił Lucas Torreira.

Sampdoria na prowadzeniu! Nie Gaston Ramirez, a Lucas Torreira strzelił płasko z rzutu wolnego. Pomocnikowi gospodarzy pomógł mur Torino. Piłka niby w nim wyhamowała, ale odbiła się tak fartownie, że wpadła do siatki obok zdezorientowanego Salvatore Sirigu.

16
8
1
9'

Lorenzo De Silvestri próbował uruchomić podaniem z głębi pola M'Baye Nianga. Poradzili sobie obrońcy Sampdorii, ale natychmiast było ponowienie ataku i gospodarze z największym trudem zablokowali uderzenie Iago Falque! Bohaterem tej akcji Nicola Murru.

1
6'

Podanie na prawe skrzydło do Bartosza Bereszyńskiego, gdzie Tomas Rincon nie pozwolił Polakowi na dużo. Były Legionista wywalczył jedynie wrzut z autu dla Sampdorii.

1
4'

Po faulu Matiasa Silvestre natychmiast crossowe podanie do Iago Falque, który jednak nie potrafił opanować futbolówki w okolicy chorągiewki. Grę wznowił więc Emiliano Viviano.

2
2'

Rozgrywa spokojnie na własnej połowie Torino i stara się zasygnalizować przeciwnikowi, że wcale się go nie obawia. Sampdoria ma już tego dość i zabiera się do odebrania piłki.

1
17:21

Sampdoria w niebieskich koszulkach z biało-czerwonym pasem, a także w białych spodenkach. W strojach Toro dominuje kolor biały nad bordowym.