Serie A: 24. kolejka
11 lut 2018 15:00
90+2'

Jeszcze w doliczonym czasie sytuacje podbramkowe. Dawid Kownacki strzelił na wiwat z półdystansu. Po przeciwnej stronie boiska co prawda uderzenie celne, ale anemiczne i prosto w Emiliano Viviano. Pewne jest, że po dwóch remisach na własnym stadionie Sampdoria ponownie zwycięży w swojej twierdzy.

1
90'

Dodatkowe 4 minuty od sędziego.

2
1
1
1
1
86'
85'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella.

Strzał po ziemi z rzutu karnego do bramki najlepszego snajpera Sampdorii i przewaga gospodarzy zrobiła się bezpieczna!

Sampdoria Genua
28
10
6
2
84'

Dawid Kownacki sfaulowany w polu karnym po podaniu Karola Linettego. Polacy wywalczyli jedenastkę dla Sampdorii!

33
12
7
1
84'

Hellas. Schodzi: Marcel Buechel. Wchodzi: Gian Filippo Felicioli.

wchodzi Wchodzi
Gian Filippo Felicioli #97
schodzi Schodzi
1
1
83'

Dobre minuty Sampdorii, w których oddaliła grę od własnego pola karnego. Nadspodziewanie dobrze idzie w tym spotkaniu Edgarowi Barreto. Przed momentem huknął z dystansu nieznacznie nad poprzeczką.

81'

Dawid Kownacki dopadł do piłki w polu karnym przeciwnika, ale został zablokowany przy próbie oddania strzału. Futbolówka pozostała w posiadaniu Sampdorii.

5
1
1
77'

Hellas Werona przechodzi do ataku pozycyjnego. Zadaniem Karola Linettego i spółki jest odebranie piłki i utrzymanie się jak najdłużej w jej posiadaniu.

1
1
74'

Słupek po strzale Moise Keana! Hellas Werona był centymetry od wyrównania po uderzeniu z okolic linii pola karnego. Sampdoria dostała być może ostatnie ostrzeżenie.

2
1
1
1
1
71'
70'

Musi szybko wracać do defensywy Bartosz Bereszyński po swoim dośrodkowaniu w rękawice bramkarza. Nicolas nie miał problemu ze złapaniem futbolówki i zainicjował kontratak Hellasu Werona.

66'

Hellas. Schodzi: Bruno Petković. Wchodzi: Simone Calvano.

1
65'

Rozczarowanie w Genui. Czterech gospodarzy sposobiło się do kontrataku, a Gianluca Caprari podał piłkę do przeciwnika.

1
1
1
1
1
63'

Jak na zawołanie groźnie. Piłka po dośrodkowaniu Moise Keana przeturlała się przez pole bramkowe Sampdorii Genua.

62'

Kilka przerw w grze w ostatnich minutach, żadnej sytuacji podbramkowej. Hellas Werona nie jest już równie pomysłowy jak na początku spotkania. Emiliano Viviano nie musiał interweniować od momentu zmiany wyniku.

1
59'
59'

Hellas. Schodzi: Rolando Aarons. Wchodzi: Daniele Verde.

58'

Żółtą kartkę za przewinienie na Edgarze Barreto otrzymał Mohamed Fares.

Mohamed Fares #93
Hellas Werona
1
56'

Duvan Zapata razi nieskutecznością! W sytuacji sam na sam postanowił lobować Nicolasa. Owszem, posłał piłkę ponad bramkarzem Hellasu Werona, ale jednocześnie ponad poprzeczką.

1
53'

Drużyna Marco Giampaolo pozostaje blisko pola karnego przeciwnika. Walczył tam Duvan Zapata, jednak nie znalazł miejsca na oddanie strzału.

1
50'

Gol! Strzelił Edgar Barreto. Asystował mu Gianluca Caprari.

Sampdoria trafiła do bramki beniaminka! Konkretnie Edgar Barreto głową po miękkim dośrodkowaniu Gianluci Caprariego z lewego skrzydła.

15
7
4
3
2
48'

Bruno Petković próbował zagrać prostopadle w pole karne Sampdorii. Skoncentrowany obrońca zorientował się w koncepcji przeciwnika.

46'

Piłka ponownie w grze.

14:22

Beniaminek stawia opór Sampdorii.

Czy Sampdoria strzeli gola w drugiej połowie?
2
2
42'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła i gwizdek sędziego. Zdaniem rozjemcy Gianluca Caprari sfaulował przeciwnika, próbując dojść do futbolówki.

1
39'

Ostatnie szanse Sampdorii na objęcie prowadzenia w pierwszej połowie. Atakuje z wykorzystaniem prawego skrzydła, gdzie operuje Bartosz Bereszyński.

35'

Lucas Torreira przedzierał się na linii pola karnego Hellasu Werona. Był przekonany, że znalazł tam miejsce na oddanie uderzenia, jednak został zablokowany i jedyne co wywalczyła Sampdoria to rzut rożny. Po dośrodkowaniu trochę się zakotłowało i Duvan Zapata miał szansę na wkopanie piłki do bramki.

1
32'

Romulo miał obok siebie dwóch defensorów Sampdorii i mógł być zadowolony, że w takim towarzystwie wywalczył wrzut z autu dla Hellasu.

28'

Kilka spokojniejszych minut dla Hellasu i jego bramkarza. Przed momentem Karol Linetty sfaulował Rolando Aaronsa i niebawem podobnie jak Bartosz Bereszyński może zapracować na kartonik.

26'

Edgar Barreto przemawia do sędziego po ostrym starciu w centrum boiska. Arbiter namawia pomocnika Sampdorii, żeby przemówił swoją grą.

23'

Coraz bardziej wściekłe ataki gospodarzy. Sampdorii brakuje skuteczności. Miała już cztery świetne sytuacje podbramkowe.

20'

Żółtą kartkę za faul na Jagosie Vukoviciu otrzymał Bartosz Bereszyński.

1
1
2
6
3
19'

Nicolas dokonuje cudów w bramce Hellasu Werona. Nawet sam dostarcza sobie emocje. Po nieudanym wykopie golkipera Fabio Quagliarella wypuścił Duvana Zapatę sam na sam z Nicolasem i ten drugi był górą w sprokurowanym przez siebie pojedynku.

1
1
17'

Fabio Quagliarella nie może uwierzyć, że nie strzelił do odsłoniętej bramki Hellasu. W ostatnim momencie wyrósł jak spod ziemi obrońca!

16'

Duvan Zapata ratował gospodarzy po zagraniu Romulo z rzutu wolnego. Sampdoria również wywalczyła dla siebie stały fragment. Tym razem korner i wrzutkę Karola Linettego musiał wybić stoper.

13'

Karol Linetty potraktował ostro Rydera Matosa blisko narożnika własnego pola karnego. Pomocnik sprowadził na Sampdorię pewne niebezpieczeństwo.

2
1
1
1
11'

Rolando Aarons nie zdołał sięgnąć piłki i oddać uderzenia głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Futbolówka szybowała o 30 centymetrów za wysoko. Riposta Fabio Quagliarelli i po raz drugi w tym pojedynku Hellas musiał uratować bramkarz.

1
1
1
1
1
8'

Natychmiast Sampdoria chciała ukarać nieco odsłoniętego przeciwnika. Powinna zdobyć gola, jednak Nicolas popisał się intuicyjną interwencją na linii.

1
1
1
7'

Hellas próbuje dostarczyć piłkę do swoich dwóch napastników. Beniaminek nie wygląda na razie na spanikowanego i ma ochotę na zaatakowanie.

4'

Akcje oskrzydlające obu drużyn. W polu karnym Hellasu musiał interweniować Nicolas i zgarnąć piłkę spod nóg szarżującego przeciwnika.

2'

Pierwsze rozegranie Sampdorii zakończone uderzeniem Gianluci Caprariego. Włoch zastępuje w jedenastce gospodarzy Gastona Ramireza, który pauzuje z powodu kartek.

13:50

Sampdoria Genua zremisowała dwa poprzednie mecze na własnym stadionie. Jeden pechowo z AS Roma, drugi fartownie z Torino. Drużyna Marco Giampaolo zamierza się szybko poprawić i w konfrontacji z przedostatnim w tabeli Hellasem Werona zdobyć komplet punktów.