Serie A: 26. kolejka
26 lut 2018 20:45
90'

Gol! Strzelił Mario Rui.

Bramkarz nawet się nie ruszył, żeby nie popsuć wrażenia po pięknym strzale Mario Ruiego z rzutu wolnego. Cudownie podkręcił piłkę Portugalczyk. Warto odnotować, że stały fragment wywalczył Piotr Zieliński.

SSC Napoli
37
18
8
4
6
89'

Świetne podanie nie doczekało się uderzenia, a szkoda. Za moment sędzia techniczny ogłosi, ile jeszcze minut potrwa spotkanie.

3
3
2
2
5
87'

Lorenzo Insigne ustalił wynik spotkania?

4
4
4
3
3
85'

Jeszcze pięć minut regulaminowego czasu i w posiadaniu piłki Azzurri.

6
6
5
5
6
82'

W tym momencie Napoli ma 59 goli zdobytych w lidze. Pięć mniej od najbardziej bramkostrzelnego Lazio i trzy mniej od Juventusu, który w tej kolejce nie zagrał.

6
6
6
6
6
80'

Dynamiczna szarża Jose Callejona. Hiszpan wyprzedził obrońców i próbował pokonać bramkarza Cagliari płaskim strzałem. Nieznaczne pudło!

4
3
3
3
3
78'

Mieli dobre momenty w pierwszej połowie gospodarze, ale po przerwie tych argumentów piłkarskich prezentują mniej. Starają się jeszcze o gola honorowego.

3
3
3
3
3
77'

Cagliari. Schodzi: Nicolo Barella. Wchodzi: Alessandro Deiola.

2
75'

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Amadou Diawara.

7
6
5
5
3
73'

Napoli. Schodzi: Elseid Hysaj. Wchodzi: Christian Maggio.

72'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Bramkarz wyczuł intencję Włocha, jednak nie sięgnął piłki po uderzeniu z rzutu karnego w boczną siatkę!

16
13
5
3
5
71'

Żółtą kartkę za zagranie ręką we własnym polu karnym otrzymał Leandro Castan.

Cagliari Calcio
4
4
4
3
2
70'

Sztabowcy Napoli zaczynają zbierać sprzęt, a kierowca nagrzewa autokar. Napoli ma już zapewnione zwycięstwo. Ponownie strzeliło Cagliari trzy bramki, czyli średnia z ostatnich czterech lat podtrzymana.

2
2
2
2
2
66'

Takie oszukane dośrodkowanie z rzutu wolnego, które mogłoby wpaść za kołnierz mało doświadczonego bramkarza. Pepe Reina nie dał się zaskoczyć.

4
4
1
2
1
64'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

32
24
8
3
3
62'

Cagliari. Schodzi: Kwang-Song Han. Wchodzi: Andrea Cossu.

Kwang-Song Han #32
5
5
5
5
5
61'

Gol! Strzelił Marek Hamsik. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Hamsik huknął jak z armaty pod poprzeczkę po wymianie podań z Lorenzo Insigne. Mnóstwo miejsca miał doświadczony pomocnik i żal byłoby z tego nie skorzystać!

20
13
6
2
3
59'

Cagliari. Schodzi: Simone Padoin. Wchodzi: Artur Ionita.

3
3
3
4
3
57'

Kilka mało ekscytujących minut. Napoli studzi zapał gospodarzy do atakowania, a Pepe Reina jest bezrobotny po powrocie z szatni do bramki.

3
3
1
1
1
55'

Allan dziś z asystą na koncie.

5
3
2
2
1
52'

Kwaśne miny kibiców Cagliari. Zapowiadało się, że będą emocje, tymczasem najbardziej efektywni w ofensywie piłkarze Napoli wypunktowali miejscowy zespół.

5
2
2
2
1
50'

Dries Mertens wpadł w pole karne przeciwnika, jednak była to zbyt ułańska szarża. Dwóch obrońców Cagliari wzięło w kleszcze autora dotychczas ostatniego gola i nie pozwoliło na uderzenie.

3
3
3
3
3
48'

Pogubili się Marek Hamsik z Lorenzo Insigne i Napoli musiało przerwać faulem kontratak Cagliari.

3
3
3
3
3
46'

20:03

Dwa duże kroki Napoli w kierunku zwycięstwa.

7
5
2
1
1
Czy Napoli strzeli gola również po przerwie?
4
4
1
1
1
45'

Doliczone 2 minuty.

2
2
2
2
1
44'

16. gol Driesa Mertensa w kampanii.

6
5
4
2
42'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Elseid Hysaj.

Druga! Dries Mertens był naciskany przez defensora blisko bramki Cagliari, ale to nie przeszkodziło mu oddać strzału po płaskim dośrodkowaniu. Sędzia myślał aż wymyślił, że raz uznane trafienie zostaje w protokole. Napoli coraz bliżej zwycięstwa!

23
16
5
2
39'

Było trochę leżakowania w ostatnich minutach. Na szczęście piłkarze wracają do atakowania. Płaskie uderzenie Joao Pedro zostało zablokowane przez defensora Napoli.

3
3
3
3
2
37'

Wracając do Jose Callejona ma aktualnie 13 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej i jest tam drugim zawodnikiem Napoli. Efektywniejszy jest jedynie Dries Mertens.

3
2
2
2
1
35'

Żółtą kartkę za spóźnione wejście w nogi Mario Ruiego otrzymał Nicolo Barella.

5
2
2
2
2
33'

Jose Callejon rozpoczął strzelanie!

6
6
2
2
2
31'

Żółtą kartkę za faul na Paolo Farago otrzymał Kalidou Koulibaly.

6
6
5
7
6
29'

Gol! Strzelił Jose Callejon. Asystował mu Allan.

Padł mur Cagliari! Jose Callejon nie zastanawiał się długo i po podaniu Allana z prawego skrzydła oddał strzał po ziemi. Hiszpan przymierzył wzorowo, ominął Alessio Cragno i mógł cieszyć się z prowadzenia 1:0 Napoli.

21
13
6
5
3
28'

Bezsensowna świeca zawodnika Cagliari Calcio we własnym polu karnym. Karę za nonszalanckie zagranie mógł wymierzyć Lorenzo Insigne, jednak trafił prosto w bramkarza.

1
1
1
1
1
25'

Początkowy kwadrans wyraźnie dla Napoli, ale następne 10 minut to większy pożar w polu karnym faworyta niż zespołu z Sardynii. Zrobiło się interesująco.

2
2
2
2
2
23'

Druga sytuacja stykowa w polu karnym. Sędzia nie podyktował jedenastki, kiedy przytrzymywany był Dries Mertens i nie zrobił tego po starciu Kalidou Koulibalego z Leonardo Pavolettim.

1
1
1
1
1
21'

Pepe Reina musiał już interweniować dwukrotnie. Gospodarze się odgryzają.

2
2
3
1
1
19'

Najlepszą obroną jest atak. Pepe Reina w ostatnim momencie wybił piłkę sprzed nacierającego Leonardo Pavolettiego. Hiszpan skierował ją do Joao Pedro, którego lob był niecelny.

1
1
1
1
1
17'

Sunie atak za atakiem faworyta i zaczynają się gubić gospodarze. Przed momentem mieli szczęście, że przed strzałem Jose Callejona był spalony, ale niebawem fart może się skończyć.

2
2
2
2
2
15'

Uderzenie Driesa Mertensa, po którym piłka odbiła się od nogi defensora. W efekcie Napoli wywalczyło korner. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu kolejna szansa Belga, który spudłował z bliska.

2
2
2
2
1
12'

Leonardo Pavoletti na spalonym. Sędzia trochę późno obudził się z podniesieniem chorągiewki, ale możliwe, że trochę skostniała mu ręka po wyjściu z ciepłej szatni.

3
2
3
3
1
10'

Marek Hamsik ułożył sobie futbolówkę na prawej stopie i powinien lepiej uderzyć. Piłka uciekła Słowakowi daleko od spojenia słupka z poprzeczką.

2
2
1
1
1
8'

Kilka minut i więcej ciekawych akcji niż w pierwszej połowie hitu Roma - Milan. Nie próżnują piłkarze.

1
2
1
1
6'

Cagliari Calcio się odgryza. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Leonardo Pavoletti wyprzedził stoperów Napoli i oddał celne uderzenie. Nie dał się zaskoczyć Pepe Reina.

3
1
1
1
2
5'

Miękka piłka wrzucona przez Allana do wbiegającego w pole karne gospodarzy Lorenzo Insigne. Włoch dopadł do niej, ale nie kopnął jej czysto. Pewna interwencja Alessio Cragno.

2
2
2
1
4'

Od 2014 roku Cagliari traci w każdym meczu z Napoli minimum trzy gole. Także dziś zaczyna się wszystko atakami faworyta. Po crossowym podaniu Lorenzo Insigne huknął obok bramki Jose Callejon.

2
2
2
3
1
2'

Gospodarze w granatowo-czerwonych strojach, a Napoli w błękitnych koszulkach i białych spodenkach. Było już pierwsze uderzenie Jorginho zza pola karnego, jednak prosto w głowę Luki Ceppitelliego.