25 lut 2018 15:00
90+5'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Matias Silvestre.

Dublet, choć nie wymarzony. Matias Silvestre chciał wybić wstrzelenie z pola bramkowego, a skierował futbolówkę za kołnierz własnego golkipera. Gol kontaktowy stał się faktem.

Sampdoria Genua
11
8
5
4
5
90'

Doliczone 7 minut.

4
2
4
2
2
89'

Duży absurd. Samir i Ricardo Alvarez zdemolowali chorągiewkę i kilku mężczyzn nie potrafiło tego naprawić przez trzy minuty.

3
5
3
2
2
86'

Polak zszedł z boiska z powodu kontuzji o własnych siłach.

2
1
7
8
7
83'

Gol! Strzelił Duvan Zapata.

Akcja zasługująca na najwyższe noty za styl! Kolumbijczyk przebiegł 40 metrów po połowie Udinese i nie zabrakło mu energii na elegancki lob ponad Albano Bizzarim na 2:0. To musiało się podobać.

13
8
5
3
3
82'

Szykuje się do ostatecznego szturmu jedenastka z Udine. Na razie musi poczekać na Bartosza Bereszyńskiego, któremu będzie udzielana pomoc medyczna.

3
2
4
3
2
79'

Udinese. Schodzi: Andrija Balić. Wchodzi: Svante Ingelsson.

3
77'

Ricardo Alvarez wygląda na zachwyconego faktem, że wywalczył korner. Po stałym fragmencie uderzenie Karola Linettego tak niecelne, że piłka wyląduje za godzinę w Poznaniu.

4
5
2
1
1
74'

Żółtą kartkę za odkopnięcie piłki otrzymał Jakub Jankto.

Udinese Calcio
1
4
1
1
1
72'

Końcówka spotkania może być gorąca dla Sampdorii. Przewaga gola nie jest bezpieczna, a jej przeciwnik nie wygląda na specjalnie zniechęconego albo zmęczonego.

4
1
1
1
1
69'
66'

Po raz drugi Seko Fofana oddał uderzenie w kierunku królestwa Sampdorii. Poprzednia próba była lepsza. Wówczas futbolówka zatrzymała się na poprzeczce, a tym razem poleciała obok bramki.

3
3
3
1
1
65'

Udinese. Schodzi: Rodrigo De Paul. Wchodzi: Maxi Lopez.

1
2
1
1
2
64'

Brzydki fragment meczu. Ponownie w centrum wydarzeń Samir. Kłóci się tam i fauluje.

1
1
1
1
3
62'

Żółtą kartkę za protestowanie otrzymał Gianluca Caprari.

2
1
1
2
2
60'

Poniosło Fabio Quagliarellę, który próbował przelobować bramkarza z 70 metrów. Trochę fantazji jednak czasem też jest potrzebne.

3
2
4
4
2
56'

Seko Fofana mógł wyrównać. Dostał pozwolenie na rajd w pole karne Sampdorii i zakończył go uderzeniem w poprzeczkę. Emiliano Viviano był w opałach!

2
2
2
2
2
55'

Zawiadują zagranie ręką przeciwnika gospodarze. W zasadzie wszyscy od piłkarzy po kibiców są przekonani, że powinien być rzut karny, a Udinese z premedytacją utrzymuje piłkę w boisku, żeby nie było wideo weryfikacji.

2
2
2
3
2
53'

Samir poturbował Fabio Quagliarellę, który próbował wygrać pojedynek w powietrzu. Napastnicy Sampdorii będą po tym spotkaniu mocno obolali.

2
2
2
2
3
51'

Udinese nie rozpoczęło drugiej części równie przebojowo jak pierwszej. Sampdoria wyciąga wnioski, a czas w tym spotkaniu będzie pracować na jej korzyść.

3
3
2
2
2
49'

Nie bez problemu przyjezdni unieszkodliwili podanie za plecy swojego ostatniego defensora. Całe zamieszanie wyjaśnił ostatecznie Albano Bizzarri.

2
2
2
2
2
46'

Udinese. Schodzi: Danilo. Wchodzi: Gabriele Angella.

Danilo #5
1
1
1
1
1
46'

Czy Udinese Calcio wyrówna po przerwie?
45'

Doliczona minuta.

44'
42'

Gospodarze w osłabieniu i to mogło się źle skończyć. Nawet powinno. Silvan Widmer dostał wrzutkę w tempo, miał przed oczami tylko bramkarza Sampdorii, ale zamiast soczyście strzelić, to zaliczył wywrotkę i spudłował.

1
1
1
1
1
40'

Niebezpiecznie wyglądał upadek Gastona Ramireza. Trener Marco Giampaolo spogląda z zaniepokojeniem na opatrywanego na ławce rezerwowych zawodnika.

1
1
1
1
1
38'

Gianluca Caprari przedarł się na obrzeża pola karnego Udinese, wypracował tam sobie miejsce do strzału, po czym chybił. Celownik do nastawienia, albo Dawid Kownacki na boisko!

1
1
1
1
1
35'

Gol! Strzelił Matias Silvestre.

Tym razem piłka jest już w bramce. Po wstrzeleniu Gastona Ramireza pogubli się nieco przyjezdni, a napastników zawstydził stoper i płaskim uderzeniem dał prowadzenie Sampdorii!

7
6
3
4
3
34'

Najaktywniejszy w tym spotkaniu jest zdecydowanie Fabio Quagliarella. Którąś ze swoich szans w drugim kwadransie mógł śmiało wykorzystać, ale skoro tego nie zrobił, Sampdoria musi dalej atakować.

1
1
1
1
1
30'

Genialne podanie Fabio Quagliarelli do Gianluci Caprariego. Napastnik Sampdorii zabrał swojemu partnerowi asystę, ponieważ w sytuacji sam na sam niezdarnie strzelił obok bramki. To była świetna szansa na gola!

1
1
1
2
2
27'

Żółtą kartkę za przewinienie taktyczne otrzymał Nicola Murru.

1
1
1
1
1
27'

Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem. Futbolówka ponownie w grze i Udinese stara się rozgrzać Emiliano Viviano.

2
2
1
2
1
24'

Bije brawo partnerowi Fabio Quagliarella, ale wyłącznie za pomysł, a nie za wykonanie. Bezpańska futbolówka mogła trafić wyłącznie w posiadania bramkarza Udinese.

2
2
1
1
1
21'

Fabio Quagliarella jest coraz bliżej szczęścia. Płaskie uderzenie doświadczonego napastnika unieszkodliwił dopiero Albano Bizzarri.

2
2
1
1
1
20'

Żółtą kartkę za faul na własnej połowie otrzymał Jens Stryger Larsen.

1
1
1
1
1
18'

Wyrównała się gra po dobrym okresie gości. Sampdoria wie już, że zwycięstwo z Udinese będzie trudnym zadaniem i porusza się żwawiej po murawie.

3
2
1
1
1
15'

Odpowiedział Fabio Quagliarella. Dobrze oderwał się od obrońców z Udine, dostał podanie w tempo, jednak nie zdołał oddać celnego uderzenia. Wyraźnie niezadowolony z siebie jest najlepszy snajper Sampdorii.

1
1
1
2
2
13'

Na razie piłka prześlizgnęła się po głowach zawodników w polu karnym Sampdorii i zatrzymała się na słupku! Dużo szczęścia ma drużyna z Genui, że wciąż jest bezbramkowo.

1
1
1
1
1
12'

Sypie śnieg na Genuę. Wilgotna murawa, po której będzie się ślizgać futbolówka, może stanowić zagrożenie dla obu bramkarzy.

1
1
1
1
2
10'

Dotychczas najlepsza sytuacja podbramkowa stworzona przez przyjezdnych. Ponownie pokazują kły Sampdorii, którą pokonali w rundzie jesiennej aż 4:0.

1
1
1
1
1
7'

Teraz Emiliano Viviano już musiał się wykazać na linii. Bramkarz Sampdorii przypilnował narożnika swojego królestwa i sparował na korner niebezpieczne uderzenie Jakuba Jankto.

2
2
1
2
1
5'

Udinese odpowiedziało atakiem, ale zakończył się on płaskim uderzeniem prosto w nogi defensora, więc Emiliano Viviano nie musiał interweniować.

2
2
1
2
1
3'

W posiadaniu piłki Sampdoria i szuka miejsca do oddania premierowego strzału między stłoczonymi w jedenastu na własnej połowie zawodnikami Udinese. Na razie wywalczyła korner.