Zakończony
AS Roma
90+2'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Coraz więcej bramek w Neapolu. Autorem szóstego trafienia Dries Mertens strzałem zza pola karnego. Alisson tym razem nie zdążył do piłki.

32
18
4
2
3
90'

Doliczone 3 minuty.

8
8
2
2
2
88'
86'

Żółtą kartkę za ostre wejście w nogi przeciwnika otrzymał Edin Dzeko.

16
7
5
1
3
84'

Płaskie uderzenie z rzutu wolnego pośredniego zatrzymał doskonale ustawiony na linii bramkowej Lorenzo Pellegrini.

9
6
3
5
6
83'

Azzurri zastanawiają się od minuty jak wykorzystać rzut wolny pośredni kilka metrów przed bramką Alissona.

4
5
2
2
3
80'
79'

Gol! Strzelił Diego Perotti.

To już mały pogrom w Neapolu! Świetna skuteczność Giallorossich. W tym roku strzelili więcej goli tylko Benevento. Czwarte uderzenie do bramki oddał Diego Perotti z kilkunastu metrów.

14
12
17
31
46
76'

Alisson gra w tym sezonie w własnej lidze. Dwie następne interwencje bramkarza Giallorossich. Lorenzo Insigne schował twarz w dłonie po przegraniu pojedynku z Brazylijczykiem.

9
5
2
8
14
75'

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Arkadiusz Milik.

140
84
29
4
4
73'

Edin Dzeko trafił zza pola karnego na 3:1! To była akcja indywidualna godna panującego króla strzelców Serie A. Bośniak popisał się trzecim dubletem w kampanii ligowej, a jego drużyna jest blisko zwycięstwa.

21
11
12
47
48
72'

Roma. Schodzi: Cengiz Under. Wchodzi: Gerson.

9
7
3
1
1
70'

Azzurri zakładają hokejowy zamek. Kilkanaście podań nie zaowocowało uderzeniem.

9
8
2
1
3
68'

Z czasem Napoli pewnie zapchnie przeciwnika na własną połowę i rozpocznie ostateczny szturm, ale czy nieco ponad 20 minut wystarczy na zdobycie dwóch goli?

10
9
2
3
2
65'

Akcja indywidualna Lorenzo Insigne zakończona chytrym uderzeniem. Miał szczęście Alisson, że autor pierwszego gola minimalnie chybił. Trudno byłoby zatrzymać ten strzał.

8
10
2
4
4
65'

Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Marek Hamsik.

10
7
6
25
13
63'

Edin Dzeko próbował oddać uderzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bośniak zapolował na piłkę, ale było w tym wszystkim za dużo przypadku i Pepe Reina nie musiał interweniować po pudle napastnika.

7
6
1
3
2
62'

Roma broni na wyjazdach najlepiej w lidze i w tym fragmencie spotkania potwierdza statystyki. Napoli ma problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

8
7
3
3
5
58'

Alisson w akcji nie po raz pierwszy tego dnia. Brazylijczyk interweniował po uderzeniu Lorenzo Insigne, a Włochowi podawał w tej sytuacji Piotr Zieliński.

8
9
4
1
2
57'

Roma przetrwała początek drugiej części, czyli jest poprawa w stosunku do poprzednich meczów z Szachtarem Donieck i Milanem.

6
6
1
1
3
55'

Żółtą kartkę z tego samego powodu, po starciu z Argentyńczykiem, otrzymał Dries Mertens.

10
9
3
7
8
55'

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Federico Fazio.

12
10
1
50'

Do odbitej rykoszetem piłki dopadł Jose Callejon i pomimo trudnego położenia, oddał uderzenie z półwoleja. Pudło Hiszpana!

10
7
2
3
5
49'

Faul rzymian na własnej połowie, ale gospodarze nie zdecydowali się na uderzenie z rzutu wolnego. Krótkie rozegranie rzutu wolnego i Napoli w ataku pozycyjnym.

12
10
2
1
1
47'

W razie dalszych problemów Maurizio Sarri ma na ławce rezerwowych drugiego napastnika. Na pierwszy występ po kontuzji czeka tam Arkadiusz Milik.

19
16
2
2
2
46'

2
44'

Driesa Mertensa poniosła fantazja. Napastnik Napoli próbował ominąć trzech rzymian, jednak ci porozumieli się bez słów i wybili piłkę spod nóg Belga.

6
6
1
3
5
41'

Podobna akcja do tej bramkowej. Ponownie Lorenzo Insigne strzelił po ziemi po podaniu z bocznego sektora boiska. Tym razem Alisson był idealnie ustawiony i zahamował piłkę.

8
6
1
1
40'

Coraz mniej czasu ma lider na wyrównanie w pierwszej połowie. Przed momentem szansę na zdobycie gola miał Raul Albiol po wrzutce Jorginho z rzutu wolnego. Spokojnie interweniował Alisson.

10
11
4
5
5
37'

Nadspodziewanie dobrze prezentuje się Edin Dzeko. Przed momentem Bośniak obrócił się przed polem karnym Azzurrich i do akcji idealnej zabrakło tylko uderzenia.

9
8
2
5
5
34'

Dostała wiatru w żagle Roma. Rzadko strzela dwa gole, a tym razem pozwalają one prowadzić na stadionie lidera. Podstawowym zadaniem dla gości jest utrzymanie przewagi do przerwy.

11
9
2
3
6
31'

Po strzale z dystansu Driesa Mertensa piłka otarła się o nogę obrońcy i ominęła bramkę Alissona. Napoli ma po akcji Belga korner.

11
7
5
2
3
28'

Azzurri nie radzą sobie w defensywie. Roma nie musiała zrobić dużo, żeby strzelić dwie bramki i teraz to ona może rozdawać karty na murawie.

13
9
1
3
8
26'

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Alessandro Florenzi.

Roma odwróciła wynik w 20 minut. Konsternacja zapanowała w Neapolu. Edin Dzeko tym razem wygrał pojedynek z Raulem Albiolem i główkował celnie do siatki. Dośrodkował do napastnika Alesandro Florenzi.

17
14
12
16
28
24'

Pojedynek gigantów w polu karnym Napoli. Kalidou Koulibaly nie pozwolił na dojście do futbolówki Edinowi Dzeko i grę wznowił wykopem od bramki Pepe Reina.

9
8
3
2
2
20'

Aktywniejsi w ofensywie są gospodarze. Roma zaatakowała dwa razy i to wystarczyło jej, żeby trafić do bramki Pepe Reiny.

3
3
2
2
3
17'

Alisson ratował przyjezdnych po już trzecim niebezpiecznym uderzeniu Lorenzo Insigne. Jeszcze próbować dobijać Piotr Zieliński, ale odrobinę szybszy od pomocnika Napoli okazał się defensor z Rzymu.

10
8
1
4
5
15'

Alessandro Florenzi zatrzymał na skrzydle atak Azzurrich. Po chwili ponowienie. Po podaniu od Piotra Zielińskiego prosto na głowę przeciwnika dośrodkował Lorenzo Insigne.

10
2
2
1
13'

Alisson był przygotowany do interwencji i poczekał na futbolówkę na linii bramkowej. Pewny chwyt Brazylijczyka, który następnie rozpoczął wyrzutem atak Giallorossich.

8
8
3
2
9'

Dries Mertens wymanewrował dwóch przeciwników przed polem karnym Giallorossich, po czym strzelił nieznacznie ponad bramką rzymian.

10
8
3
7
2
7'

Gol! Strzelił Cengiz Under. Asystował mu Radja Nainggolan.

Minęła minuta i Roma wyrównała. Pogubili się w centrum boiska gospodarze, a futbolówka trafiła za plecy zdezorientowanych obrońców Napoli do Cengiza Undera. Turek uderzył technicznie, po nodze Mario Ruiego, za kołnierz Pepe Reiny!

14
9
8
21
42
6'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Mario Rui.

Piotr Zieliński podał do Mario Ruiego, a Portugalczyk uruchomił osamotnionego w polu karnym Lorenzo Insigne. Ofensywny zawodnik Napoli myli się tylko raz. Strzał Włocha dał gospodarzom prowadzenie 1:0!

59
44
7
8
4
3'

Rozpoczyna się ten mecz od mocnego uderzenia. Po podaniu z głębi pola Lorenzo Insigne miał przed oczami jedynie Alissona. Włoch uderzył zdecydowanie zbyt lekko, żeby zaskoczyć Brazylijczyka.

20:05

Do kadry meczowej Maurizio Sarriego powrócił po wyleczeniu kontuzji Arkadiusz Milik. W podstawowym składzie rozpocznie mecz Piotr Zieliński.

7
6
20:05

Napoli wyłącznie zwycięża w lidze w tym roku. Z kolei Roma radziła sobie w tym okresie wyłącznie z klubami z dolnej połowy tabeli. Drużyna Eusebio Di Francesco chce przypomnieć, że stać ją na wygrywanie dużych meczów z silnymi klubami.

6
5
1
20:05

Napoli czeka trudne zadanie w 27. kolejce. Lider podejmie piątą w tabeli Romę, która walczy o podium i awans do Ligi Mistrzów. W tym wieku Giallorossi kilkakrotnie strzelili po trzy gole Azzurrim w Neapolu.