90'

Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

87'

Gol! Strzelił Gaston Ramirez.

Jakby na zaprzeczenie poprzedniego wpisu Gaston Ramirez, który jest zmiennikiem Fabio Quagliarelli, postanowił zaznaczyć swoją obecność na boisku. Czwarta bramka przypieczętowuje zwycięstwo Sampdorii. Ładna akcja indywidualna pomocnika gospodarzy.

Sampdoria Genua
15
13
4
2
2
85'

Druga połowa mniej atrakcyjna niż pierwsza. Zabrakło najbardziej rozrywkowego i efektywnego w tym spotkaniu Fabio Quagliarelli.

1
83'

Żółtą kartkę otrzymał Simone Padoin. Chyba wszyscy zawodnicy z Sardynii postanowili wracać na wyspę z kartką na koncie.

Cagliari Calcio
1
80'

Cagliari. Schodzi: Artur Ionita. Wchodzi: Alessandro Deiola.

wchodzi Wchodzi
Alessandro Deiola #27
schodzi Schodzi
80'
78'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Luca Cigarini. Doigrali się goście wykluczenia z powodu ostrej gry w tym meczu.

3
3
1
1
1
77'

Żadnemu z zawodników w czerwonym stroju nie udało się oddać strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Emiliano Viviano dobrze ustawił swoich obrońców, którzy zablokowali rywali.

75'

Fragment ostrej i bezpardonowej walki. Już blisko 20 fauli w tym spotkaniu, a do końca regulaminowego czasu pozostał kwadrans. Kwadrans nadziei Cagliari Calcio na wyrównanie.

1
71'

Kibice gospodarzy domagali się żółtej kartki dla Alessio Cragno. Co za dużo to niezdrowo i sędzia nie pokazał kartonika szóstemu zawodnikowi przyjezdnych.

68'

Denerwują się piłkarze z Sardynii. Na siebie, że zagrali tak beznadziejnie w pierwszej połowie i na czas, który nieubłaganie ucieka. Ostatnie akcje Cagliari Calcio nie były niebezpieczne dla Emiliano Viviano.

64'

Emiliano Viviano zgarnął piłkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska. Ciągłe wkopywanie piłki ze skrzydeł w pole karne jest zdaniem Sardyńczyków dobrym pomysłem na rozbicie obrony Sampdorii.

1
1
61'

Kwadrans po przerwie był pierwszym w tym meczu, w którym Sampdoria nie przeważała. Trochę postraszyli ją przyjezdni swoim golem.

59'

Kolejne dośrodkowanie gości w pole karne Sampdorii. Neutralizują niebezpieczeństwo środkowi obrońcy, czyli Matias Silvestre oraz Joachim Andersen.

56'

Żółtą kartkę otrzymał Artur Ionita. To już piąty zawodnik gości z kartonikiem na koncie.

1
1
54'

Ratowali się gospodarze faulem, kiedy piłkarze Cagliari Calcio znaleźli się na obrzeżach ich pola karnego. To przewinienie bez konsekwencji, ale powinni się budzić gracze Sampdorii.

52'

Zmobilizowali się i uporządkowali swoje działania goście i po powrocie z szatni nacierają na Sampdorię, która czym jak czym, ale szczelną defensywą nie imponuje.

1
49'

Gol! Strzelił Leonardo Pavoletti. Asystował mu Paolo Farago.

Być może rozpoczyna się pościg zespołu z Sardynii. Krótko po powrocie z szatni przyjezdni zdobyli gola. Na razie honorowego. Pokazał się wreszcie Leonardo Pavoletti, który wykorzystał dośrodkowania Paolo Farago. Fatalnie zachowała się w tej sytuacji defensywa gospodarzy.

12
48'

Dennis Praet rozpoczął ten mecz od zdobycia gola i chciał otworzyć równie dobrze drugą część. Strzał Belga głową został zablokowany.

1
46'

Piłka ponownie w grze!

2
1
14:30

Każdy Polak obecny na murawie zdobył w pierwszej połowie minimum punkt do klasyfikacji kanadyjskiej Serie A. Może po przerwie będą kolejne.

6
2
3
Czy Sampdoria strzeli kolejne gole po przerwie?
5
2
1
1
1
45+4'

Gol! Strzelił Dawid Kownacki. Asystował mu Bartosz Bereszyński.

Trwa egzekucja w Genui. Była polska asysta i jest polska bramka. Na listę strzelców wpisał się w doliczonym czasie Dawid Kownacki! Celnie przymierzył były napastnik Lecha Poznań po równie dobrym dośrodkowaniu Bartosza Bereszyńskiego.

81
42
13
2
2
45+1'

Żółtą kartkę za faul na Fabio Quagliarelli otrzymał Leandro Castan. Sporo indywidualnych upomnień w pierwszej połowie spotkania.

3
1
2
1
1
45'

Aż cztery doliczone minuty przez sędziego.

1
1
1
41'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Fabio Quagliarella!

Zmarnowana jedenastka przez napastnika Sampdorii. Świetna szansa na zdobycie 20. gola w sezonie, jednak Fabio Quagliarella oddał niecelne uderzenie. Mogło być po zawodach!

2
3
2
6
10
39'

Żółtą kartkę za faul w bocznym sektorze boiska otrzymał Karol Linetty.

2
7
4
37'

Krótko po wejściu na boisko żółtą kartkę otrzymał Diego Farias.

1
37'

Cagliari Calcio mogło zdobyć gola kontaktowego i podgrzać atmosferę tego widowiska. Diego Farias pomylił się minimalnie. Po chwili poprawka i Sampdorię ratował Emiliano Viviano!

2
1
1
1
1
35'

Sędzia asystent nie miał wątpliwości, że napastnik Cagliari Calcio był na spalonym. W przodzie grają Marco Sau oraz Leonardo Pavoletti, jednak obaj nie mają wielu okazji do wykazania się.

33'

Cagliari. Schodzi: Fabio Pisacane. Wchodzi: Diego Farias.

31'

Odłożoną w czasie żółtą kartkę otrzymał Fabio Pisacane.

3
30'

Karol Linetty ma w tym sezonie trzy gole strzelone i dwie asysty na koncie. Bohater pierwszej połowy Fabio Quagliarella 19 bramek i sześć ostatnich podań.

2
1
27'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Karol Linetty.

To nie mogło się potoczyć inaczej. Zdecydowana przewaga Sampdorii skutkuje drugim golem, a Fabio Quagliarella nawiązuje do świetnego początku sezonu w swoim wykonaniu. Weteran dołożył gola do wcześniejszej asysty. Jest także polski akcent, ponieważ asystował Karol Linetty!

38
26
8
3
3
25'

Nicolo Barella walczył ofiarnie o dojście do piłki po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu. Ucierpiał, ale na szczęście nie jest to groźna kontuzja i kilkanaście sekund wystarczyło pomocnikowi Cagliari Calcio, żeby dojść do siebie.

24'

W ostatnich minutach jedno uderzenie w kierunku bramki Cagliari Calcio. Nie przymierzył dostatecznie dobrze Edgar Barreto i golkiper nie musiał interweniować.

1
20'

Piłkarze z Sardynii zgubili futbolówkę w centrum boiska. Sampdoria nie ukarała ich za niefrasobliwość szybkim atakiem, a wróciła do rozegrania pozycyjnego.

18'

Żółtą kartkę za faul na Dawidzie Kownackim otrzymał Luca Cigarini.

2
1
17'

Dobrze rozpoczęła spotkanie Sampdoria. Ma gola przewagi i to jej przeciwnik musi się martwić o wyrównanie.

1
1
1
14'

Dośrodkowanie z narożnika boiska spadło na głowę defensora Cagliari Calcio. Na domiar złego dla Sampdorii sędzia przerwał grę, ponieważ dopatrzył się przewinienia Joachima Andersena w polu karnym przeciwnika.

12'

Odrobinę spóźnił się Dawid Kownacki do dośrodkowania, po którym mógł wepchnąć piłkę do siatki. Aktywnie gra na początku meczu były napastnik Lecha Poznań.

4
3
1
1
1
10'

Emiliano Viviano ucierpiał w jednym ze starć. Marco Giampaolo spojrzał z niepokojem na swojego bramkarza, ponieważ przed meczem wypadł mu już z kadry jeden golkiper Andrea Tozzo.

1
7'

Gol! Strzelił Dennis Praet. Asystował mu Fabio Quagliarella.

Sampdoria atakowała od początku spotkania i błyskawicznie zebrała owoc swojego szturmu. Dennis Praet wykorzystał podanie Fabio Quagliarelli, który tym razem wykazał się w roli asystenta, a nie egzekutora.

12
10
3
1
1
3'

Bartosz Bereszyński był awizowany na lewej stronie defensywy, ale jednak tradycyjnie biega po prawym skrzydle. Była pierwsza szansa Sampdorii, jednak Dawid Kownacki uderzył nad poprzeczką.

1
1
1
2
2'

Sampdoria w niebieskich koszulkach i białych spodenkach, natomiast drużyna z Sardynii w czerwonych strojach. Stara się rozgrywać na początku ekipa z Genui.

14:06

Marco Giampaolo stawia na trzech Polaków w podstawowym składzie.

3
1
1
14:06

Bez pięciu istotnych zawodników Sampdoria Genua zagra na własnym stadionie z Cagliari Calcio. Do miejsca premiowanego awansem do Ligi Europy traci cztery punkty, więc to ostatni moment dla zespołu Marco Giampaolo na pościg za wyżej notowanymi klubami.