Celtic Glasgow
40' Joso Simunovic 53' Anthony Ralston
Paris Saint-Germain
19' Neymar 34' Kylian Mbappe Lottin 40' Edinson Cavani 76' Neymar 83' Mikael Lustig 85' Edinson Cavani
0:5

Koniec. Celtic nie był w stanie zagrozić wicemistrzowi Francji.

Jeszcze 3 minuty gry.

Spokojna końcówka. Goście już swoje strzelili, a Szkoci skupiają się na tym, by nie stracić kolejnych goli.

Gol! Strzelił Edinson Cavani. Asystował mu Layvin Kurzawa.

Celtic przeżywa ciężkie chwile. Centra Kurzawy i piękny strzał głową, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Gol samobójczy! Mikael Lustig.

Draxler przedarł się prawą stroną boiska i dograł przed bramkę, gdzie pechowo interweniował szkocki obrońca.

Spadło tempo gry, ale sprawa punktów jest już rozstrzygnięta.

Celtic. Schodzi: Patrick Roberts. Wchodzi: James Forrest.

Żółtą kartkę otrzymał Neymar. Za symulowanie.

Długa piłka na Edouarda, ale ten w momencie podania był metr za obrońcami.

Lekkie skręcenie stawu skokowego Alvesa i chwila przerwy w grze. Niezbędna jest pomoc medyczna.

Szansa na czwartego gola dla Paris Saint-Germain po dwójkowej akcji Neymara z Mbappe. Młody Francuz jednak fatalnie przestrzelił.

Celtic. Schodzi: Leigh Griffiths. Wchodzi: Odsonne Edouard.

Świetne wyłożenie futbolówki na 13. metr, ale nadbiegający Mbappe kropnął nad poprzeczką.

Najbardziej aktywnym piłkarzem Celticu jest Patrick Roberts. Przed momentem przedzierał się prawą stroną pola karnego i zatrzymał go dopiero ryzykowny wślizg obrońcy.

Z 20 metrów uderzał Scott Sinclair, ale piłkę podbił Marquinhos i interwencja bramkarska była formalnością.

PSG. Schodzi: Adrien Rabiot. Wchodzi: Julian Draxler.

Dynamiczna szarża Mbappe prawą flanką, ale dobra asekuracja obrońców i po zagrożeniu.

Pierwsze 10 minut po przerwie Celtic grał na dużej determinacji, teraz jednak do głosu dochodzą goście i obraz gry jest podobny do tego co widzieliśmy przed przerwą.

Tom Rogić pada w "szesnastce" gości, ale bez gwizdka ze strony sędziego.

Żółtą kartkę otrzymał Anthony Ralston. Ostry atak w nogi Mbappe.

Okrzyk radosci na trybunach, ale to nie za sprawą gola dla gospodarzy. Kylian Mbappe Lottin dryblował przy linii bocznej, ale "wyjechał" z piłką poza boisko.

Indywidualna akcja Rabiota zakończona strzałem z lewej strony pola karnego, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Celtic. Schodzi: Stuart Armstrong. Wchodzi: Tom Rogić.

Gra wznowiona.

Koniec I połowy.

Scott Sinclair mógł dać publiczności chwilę radości. Świetnie przedarł się w pole karne wbiegając między dwóch obrońców, ale strzał pod poprzeczkę wybronił Alphonse Areola.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Chwila przerwy. Na murawę wtargnął kibic i trwa "pacyfikacja" intruza.

Gol! Strzelił Edinson Cavani.

Szykuje się pogrom Celticu. Urugwajczyk z 11 metrów uderza w samo "okienko".

Żółtą kartkę otrzymał Joso Simunovic.

Rzut karny dla PSG! Zbyt agresywnie pchnął Cavaniego we własnym polu karnym Simunovic.

Cieszą się grą paryżanie. Kylian Mbappe Lottin w dryblerskich popisach przeciwko trójce rywali. Lustig wygarnął mu piłkę ręką, ale nie zauważył tego włoski arbiter.

Gol! Strzelił Kylian Mbappe Lottin. Asystował mu Neymar.

Już 0:2! Verratti dośrodkował z prawej flanki, na dalszym slupku piłkę głową zgrał Neymar. Na gola chrapkę miał Cavani, ale jedynie przeciął powietrze, za nim stał jednak Mbappe i huknął do siatki.

Miękka centra Robertsa w pole karne paryżan, ale piłka przeleciała nad głowami jego kolegów.

Ntcham wzięty w kleszcze traci piłkę na własnej połowie i goście ruszają z kontrą. Świetne, otwierające drogę do bramki podanie do Cavaniego, ale ten zamiast strzelać "w ciemno" podaje piętą na środek pola karnego.  Tam nie było żadnego z przyjezdnych.

Brown zapoczątkował szybką akcję gospodarzy, ale bardzo głęboką centrą kończy ją Scott Sinclair... prosto do rąk Areoli.

Na boisku w wyniku zderzenia z rywalem leżał Rabiot, ale wszystko jest już w porządku.

Verratti przewrócił Robertsa 25 metrów przed własną bramką. Świetnie nad murem uderzył Leigh Griffiths, ale kapitalnie obronił Areola.

Gol! Strzelił Neymar. Asystował mu Adrien Rabiot.

Faworyt prowadzi! Prostopadłe podanie otworzyło Brazylijczykowi drogę do bramki. Mocny strzał nad bramkarzem, tuż pod poprzeczkę i goście mają to na co pracowali od początku.

Długie podanie Verrattiego, zgranie głową i mocny strzał Cavaniego. Gordon broni na raty!

Piłka w siatce Celticu i radujący się przedwcześnie Unai EmeryEdinson Cavani był na spalonym.

Anthony Ralston zamiast piłkę zaatakował nogi Neymara. Jest gwizdek, ale oczywistej kartki brak.

Kurzawa do Neymara, ale ten zamiast podawać do dobrze ustawionych kolegów zagrał piętą wyraźnie pod publiczkę. Skończyło się stratą.

Wreszcie śmielej Celtic! Olivier Ntcham zabrał się z piłką środkiem boiska i nie widząc możliwości podania uderzył z ok. 25 metrów. Płasko i daleko od celu.

Dani Alves pozostawiony bez opieki na prawej flance. Mocne wstrzelenie piłki przed bramkę, ale nie sięgnął jej Edinson Cavani

Od pierwszych minut Celtic zepchnięty do obrony. Goście cierpliwie budują ataki pozycyjne.

Zaczęli.

Gotowi do gry piłkarze są już na boisku. Gospodarze w charakterystycznych dla siebie biało-zielonych strojach, wicemistrz Francji dziś na czarno.

Sędzią głównym będzie Daniele Orsato (Włochy).

Trwa rozgrzewka...

Bukmacherzy nie dają gospodarzom większych szans.

Zgadzacie się?

Czekaliście? My też! Przygodę z nową edycją Ligi Mistrzów zaczynamy od wizyty w Glasgow. Na stadion Celtic Park przyjeżdżają gwiazdy Paris Saint-Germain z Neymarem, Cavanim i Mbappe na czele.