05 gru 2017 20:45
90+1'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Jeremy Mathieu.

Denis Suarez dośrodkowywał w kierunku Paco Alcacera, ale bliżej do piłki miał Jeremy Mathieu i wpakował ją z bliska do własnej bramki!

Sporting Lizbona
34
38
11
5
8
90'

Doliczone 2 minuty.

6
2
2
3
3
89'

Druga bramka wisiała w powietrzu. Lionel Messi strzelał, a Cristiano Piccini blokował uderzenie Argentyńczyka tak fartownie, że piłka ominęła bramkę Sportingu. Barcelona wywalczyła tylko korner.

2
2
2
1
2
87'

Jeszcze Sporting Lizbona. Długa akcja przyjezdnych i publiczność zmusiła gospodarzy do lepszego pressingu nieśmiałymi gwizdami.

2
1
2
2
2
83'

Oderwał się Bas Dost od obrońców gospodarzy i uderzył z powietrza obok bramki Jaspera Cillessena. Najostrzejsza wymiana ciosów w tym spotkaniu.

2
1
2
2
2
82'

Po przeciwnej stronie boiska interesująco! Rui Patricio wyciągnął się jak struna i sparował uderzenie Lionela Messiego z 20. metra. Dobra próba Argentyńczyka, jeszcze lepsza interwencja Portugalczyka.

3
2
3
2
2
80'

10 minut do końca regulaminowego czasu i Barcelona kontroluje wydarzenia. Ciekawe, czy sytuacja podbramkowa Basa Dosta była ostatnią Sportingu w tym pojedynku.

3
2
2
1
1
78'

Paulinho ma aktualnie najwięcej energii na boisku poza bramkarzami. Brazylijczyk poszedł na przebój i próbował wbiec w pole karne Sportingu. Po chwili podanie w kierunku Lionela Messiego, któremu uciekła futbolówka.

1
77'

W rozegraniu piłki FC Barcelona. To drużyna z Katalonii lubi najbardziej. Szuka miejsca do oddania strzału, żeby udokumentować przewagę drugim golem.

3
1
75'

Barcelona. Schodzi: Luis Suarez. Wchodzi: Paulinho.

74'

Lionel Messi strzelił zza pola karnego metr obok bramki. Za moment ostatnia zmiana w tym pojedynku.

1
3
1
73'

Sędziowie się lekko zagotowali pomimo letniej temperatury spotkania. Wszystko wyjaśnione i grę wznowiła od rzutu wolnego FC Barcelona. Nieco ponad kwadrans do końca.

2
70'

Nie ma już zmian trener Sportingu, a Bruno Fernandes trzyma się za mięsień. Przy dynamicznych zrywach do piłki będzie odczuwać ból.

1
2
68'

Lionel Messi ożywił spotkanie. Dostał od trenera dwa kwadranse i nie tylko publiczność zaczęła żywiołowo reagować, ale również obecni na murawie piłkarze.

10
7
64'
64'

Sporting. Schodzi: Bruno Cesar. Wchodzi: Fabio Coentrao.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Bruno Cesar #11
5
62'

Kapitalna interwencja Jaspera Cillesena! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Bas Dost strzelał z kilku metrów. To powinno być wyrównanie, tymczasem bramkarz FC Barcelona zatrzymał rodaka.

7
61'

Barcelona. Schodzi: Aleix Vidal. Wchodzi: Lionel Messi.

19
9
5
1
1
59'

Gol! Strzelił Paco Alcacer. Asystował mu Denis Suarez.

Stały fragment daje prowadzenie Barcelonie! Na pierwszy słupek zbiegł Paco Alcacer i główkował sprytnie na 1:0 po dośrodkowaniu Denisa Suareza z rzutu rożnego.

49
12
5
2
6
57'

Ciekawe miejsce, nieciekawe uderzenie. Luis Suarez z rzutu wolnego prosto w mur.

1
56'

Po płaskim uderzeniu Ivana Rakiticia interweniował Sebastian Coates. Trzy sekundy później faul i FC Barcelona ma rzut wolny z ciekawego miejsca.

1
1
3
1
53'

Jeden z dwóch zmienników Gelson Martins opanował piłkę przed polem karnym gospodarzy, zmienił kierunek biegu, dzięki czemu wypracował sobie miejsce do strzału. Do akcji idealnej zabrakło właśnie soczystego oraz celnego uderzenia.

1
1
52'

Defensywa FC Barcelona poradziła sobie z wrzutką z lewego skrzydła i odpowiedziała podobnym atakiem, po którym na przedpolu interweniował Rui Patricio.

1
1
1
50'

Nie pierwszy w tym spotkaniu faul Nelsona Semedo, a boczny obrońca Dumy Katalonii jest obciążony kartonikiem i powinien uważać.

1
1
1
1
4
46'

Gra wznowiona po przerwie.

1
1
1
1
1
46'

Sporting. Schodzi: Stefan Ristowski. Wchodzi: Gelson Martins.

Stefan Ristowski #13
1
1
2
1
1
46'

Sporting. Schodzi: Alan Ruiz. Wchodzi: Bas Dost.

1
43'

Cristiano Piccini przeciął płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła. Sędzia nie uznał tego zagrania za podanie do własnego bramkarza, więc Rui Patricio mógł złapać piłkę.

1
1
1
1
2
40'

Prostopadłe podanie Sportingu Lizbona prosto w rękawice Jaspera Cillessena. Alan Ruiz nie może się doczekać dokładnego zagrania z drugiej linii.

3
2
1
1
1
38'

Luis Suarez próbował uruchomić podaniem Aleixa Vidala. Odrobinę za mocna piłka i potencjalny adresat nie miał szansy na jej dogonienie. Chyba że poza boiskiem.

2
1
1
3
3
35'

Żółtą kartkę za faul na Bruno Cesarze otrzymał Nelson Semedo i nie zagra w następnym meczu.

FC Barcelona
2
3
10
33'

Tymczasem Sporting Lizbona zawodzi. Jedno anemiczne uderzenie przez ponad dwa kwadranse. Mało.

2
1
1
2
1
32'

W tym momencie awans do fazy pucharowej mają FC Barcelona i Juventus, który prowadzi w Pireusie.

2
1
1
1
30'

Żółtą kartkę za faul na Gerardzie Pique otrzymał Alan Ruiz.

5
1
1
1
27'

Bruno Fernandes wybrał się na skrzydło, by zrobić tam przewagę i pomóc Marcosowi Acuni. Poradziła sobie bez problemu z lizbońskim duetem FC Barcelona.

2
2
1
24'

Budzi wszystkich Luis Suarez. Udana szarża Urusa, po której wybiegł sam na sam z Rui Patricio. Doświadczony bramkarz wygrał pojedynek z napastnikiem i interweniował nogami!

6
1
1
1
5
23'

Leniwe tempo. Juventus co prawda prowadzi i zamyka lizbończykom drogę do awansu, ale także oni sami nie wykonują zadania.

2
2
1
3
20'

Konsekwentnie i coraz bliżej. FC Barcelona straszy przeciwnikami strzałami zza pola karnego. Andre Gomes posłał piłkę po ziemi i ta ominęła nieznacznie bramkę Rui Patricio.

2
1
1
2
18'

Aleix Vidal jest dotychczas najaktywniejszy spośród gospodarzy. Znalazł sobie wolne miejsce przed polem karnym Sportingu Lizbona i oddał strzał. Pudło!

2
16'

Nelson Semedo wybiegł za przeciwnikiem z własnej połowy i nie poczuł się zbyt pewnie. Dlatego faulował. Po rzucie wolnym pierwsze, bardzo anemiczne uderzenie Sportingu, po którym futbolówkę złapał Jasper Cillessen.

2
1
12'

Rui Patricio nie musiał interweniować po uderzeniu zza pola karnego, ale jego stoperzy i defensywni pomocnicy dostali ostrzeżenie od Denisa Suareza.

1
11'

Kibice z Lizbony w Barcelonie. Nie mają za sobą dalekiej podróży.

1
9'

W odpowiedzi szarża Luisa Suareza zakończona płaskim wstrzeleniem spod linii bramkowej. Aleix Vidal spóźnił się o sekundę i nie skierował piłki z bliska do siatki.

1
1
8'

Marcos Acuna ponownie. Tym razem nie miał obok siebie przeciwnika, więc miał czas na dobre wykonanie dośrodkowania. Niestety dla przyjezdnych, posłał futbolówkę prosto pod nogi obrońcy.

1
2
6'

Marcos Acuna odebrał piłkę gospodarzom blisko koła środkowego i szybko został sprowadzony do parteru przez Aleixa Vidala. Od rzutu wolnego Sporting Lizbona.

2
4'

Proste błędy obu jedenastek w rozegraniu piłki. Gospodarze w granatowo-bordowych strojach, natomiast drużyna z Lizbony w biało-zielonych pasiakach.

2
1
1
2'

Dużo wolnych miejsc na trybunach. FC Barcelona gra dziś mecz prawie bez stawki. Co innego Sporting, który nie może kalkulować, a musi zaatakować.