1
2
1
89'

Napoli chce jeszcze dobić rywala. Bardzo aktywny jest zmiennik Zielińskiego Rui.

7
2
3
1
1
86'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Mario Rui.

8
7
8
12
25
85'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za dyskusję otrzymał Pepe Reina.

SSC Napoli
6
6
8
5
7
85'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Facundo Ferreyra.

Szachtar Donieck
6
3
1
2
2
83'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Raul Albiol.

Strzał Albiola z rożnego jeszcze odbił Piatowa, ale poprawka Mertensa już skuteczna. Nokaut!

47
28
9
2
2
83'

Rog prawie zaskoczył Piatowa po rykoszecie.

5
5
5
2
5
80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Dries Mertens.

Kapitalna wymiana piłek między Polakiem a Belgiem. Obrona całkowicie zgubiona i Polak z kilka metrów strzelił obok Piatowa!

210
106
41
5
5
79'
ZMIANA

Szachtar. Schodzi: Marlos. Wchodzi: Dentinho.

4
1
1
3
1
79'

Rzut wolny z 21 metrów, przy piłce Mertens. Belg minimalnie nad poprzeczką.

3
1
1
1
2
78'

Żółtą kartkę otrzymał Ismaily Goncalves dos Santos. Ma szczęście, że nie idzie już pod prysznic, faulować Callejona wychodzącego na czystą pozycję.

1
1
1
77'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Marko Rog.

2
3
1
3
2
75'

Gdyby nie jeden z obrońców, strzał Hamsika pewnie zaskoczyłby Piatowa. Zresztą cała akcja była palce lizać. Wymiana Słowaka z Diawarą i Hysajem... pokazywać młodym piłkarzom do znudzenia.

4
1
2
1
2
73'

Marlos zrobił wszystko perfekcyjnie do momentu podania. Zostawił w tyle Hysaja, ale dograł katastrofalnie, Bernard nie uratował już akcji.

1
3
1
1
1
70'
ZMIANA
69'

Do pustej bramki nie trafił Zieliński! Po błędzie obrony Szachtara Polak dostał piłkę na srebrnej tacy, ale przestrzelił!

7
7
14
80
38
68'

Uaktywnił się Zieliński. Polak faulowany przez Stepanenkę.

9
5
2
2
2
67'

Zupełnie nieudana wymiana piłek między Zielińskim a Mertensem. To nie jest dzień Polaka.

3
1
3
5
9
66'

Butko zapędził się pod bramkę Napoli. Ukrainiec podał jednak do nikogo.

3
1
3
1
65'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Allan.

1
1
6
4
2
64'

Insigne dzisiaj jest najlepszym zawodnikiem Napoli. Bardzo dobre dośrodkowanie napastnika, ale jego kolegów uprzedził pewny Piatow.

2
1
1
62'

Hysaj zatrzymał dośrodkowanie, a po chwili nieudana poprawka. Od bramki Reina.

2
2
2
1
1
60'

Teraz Reinę postraszył Bernard. Strzał Brazylijczyka w rękach Hiszpana.

3
1
2
1
58'

Taison prawie rozmontował defensywę Napoli. Prawie, bo na jego drodze stanął Albiol.

3
2
2
3
1
56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Fenomenalny, niebywały gol Insigne! Zrobił sobie miejsce i uderzył z 30 metrów w samo okienko. Brak słów, odtwarzać i podziwiać.

68
33
18
2
4
55'

Napoli chyba ruszyło mocniej do przodu. Dośrodkowanie za dośrodkowaniem.

5
2
1
1
1
53'

Piłka zagrana z prawej strony nie doszła do Hamsika, ale przed szesnastką czekał na nią Diawara. Uderzył potężnie, ale Rakickij ofiarną interwencją wybił piłkę na korner.

1
1
2
53'

Napoli założyło wysoki pressing i zmusiło Szachtar do błędu.

1
1
1
1
50'

Niesamowicie wyszkoleni są Brazylijczycy z Szachtaru. Marlos i Ferreyra we dwójkę rozklepali obronę Napoli, zza pola karnego uderzał Taison, ale prosto w Reinę.

1
1
1
4
49'

Insigne dostał idealne podanie, ale, no właśnie, znowu był na spalonym.

1
3
48'

Rakickij ofiarnie wybił dośrodkowanie Insigne. Stoper Szachtaru jest dzisiaj znakomity.

1
1
1
47'

Coraz bliżej, ale to jeszcze nie to. Diawara znowu minimalnie spóźnił się z podaniem, kolejny spalony.

1
1
46'

Szachtar zaczął drugą część.

1
1
45'

Damir Skomina doliczył minutę.

1
2
45'

Marlos sam nie wiedział, co ma zrobić z piłką. Skończyło się na centrostrzale 3 metry obok słupka Reiny.

1
1
1
43'

Insigne nie zrozumiał się z partnerami. Od bramki zacznie Pjatow.

2
1
41'

Reina ma ręce pełne roboty. Po rzucie rożnym zza pola karnego uderzał Taison. Hiszpan nie ryzykował i odbił piłkę poza linię końcowa.

4
1
1
3
40'

Kolejna strata Diawary i błyskawiczna kontra Szachtaru. Piłkarze Napoli tylko patrzyli i czekali na błąd. Nie doczekali się, rzut rożny.

1
1
1
38'

Insigne czekał na Callejona, ale Pjatow w porę wyszedł do dośrodkowania.

2
1
1
2
1
37'

Neapolitańczycy regularnie łapani na spalonym. To już czwarty raz w ciagu 20 minut, tym razem Hamsik.

1
36'

Chiriches poradził sobie z atakiem Szachtaru. Po Rumunie nie widać kontuzji barku z początku meczu.

2
1
1
34'

Zieliński na razie niewidoczny, o jego obecności na boisku przypominają tylko przedmeczowe składy.

3
4
2
32'

Fenomenalnie Marlos i jeszcze lepiej Reina. Ismaily zrobił wiatrak z Maggio, dograł do środka, gdzie czekał Marlos, który nawinął obrońcę i soczyście uderzył. Reina na miejscu.

5
1
1
31'

Hysaj wycięty równo z trawą, ale Butko interweniował czysto. Wczesniej prawy obrońca Szachtaru nie patyczkował się z Mertensem.

3
1
1
28'

Akcja, która zrekompsenowała słabe 28 minut. Hamsik prostopadłym podaniem uruchomił Insignie. Włoch próbował pokonać Piatowa techniczym strzałem, ale Ukrainiec efektowną robinsonadą wybił piłkę na korner.

2
2
27'

Dużo przepychanek i walki w środku pola. To nie jest wielkie widowisko. Nawet nie jest niezłe.

2
1
1
1
1
25'

Żółtą kartkę otrzymał Christian Maggio. Bezmyślne zachowanie Włocha, próbował przebiec z piłką 40 metrów, udało mu się minąć dwóch rywali, zatrzymał się na trzecim, przy okazji srogo go sponiewierał.

23'

Bernard przedarł się w pole karne Neapolu. I na tym poprzestał, jego podanie daleko od piłkarzy w pomarańczowo-czarnych koszulkach.

1
1
1
22'

Neapol na razie bez wyrazu. Oprócz dwóch-trzech podań za linię obrony, bije głową w mur.

2
1
1
1
2
19'

Diawara myśli na zwolnionych obrotach. Koledzy idealnie ruszają w tempo, a on spóźnia się z podaniami. Kolejny raz na spalonym złapany Mertens.

4
3
3
4
3
18'

Piatow bardzo pewnie na przedpolu. Dośrodkowanie Insigne na rozgrzewkę dla golkipera Szachtara.

4
3
3
3
3
17'

Nie popisał się Zieliński. Prosta pomyłka w podaniu przed polem karnym Szachtaru.

4
1
5
2
5
15'

Chyba poważny problem ma Chiriches. Stoper Napoli trzyma się za bark/klatkę piersiową i opuścił murawę w asyście medyków.

5
3
4
4
4
14'

A może lepiej, by do wolnego podszedł jednak Zielinski? Na pewno nie dośrodkowałby gorzej niż Diawara.

6
3
3
1
1
13'

Callejon bezpardonowo powalony przez Stepanenkę. Rzut wolny dla Napoli z 35 metrów.

3
1
1
2
1
12'

Wszystko jednak ok, Albiol gotowy do wejścia.

4
3
2
2
2
11'

Albiol przypadkowo zahaczony, ale wygląda na to, że być może opuści plac... Hiszpan nie podnosi się przynajmniej minutę.

2
2
1
1
1
10'

Diawara nie będzie miał miłej rozmowy z trenerem Sarrim. Stracił piłkę na własnej połowie, Szachtar ruszył z kontrą i Taison z pięciu metrów obok słupka. Dobre zachowanie Reiny, który skrócił kąt.

4
1
1
1
2
9'

Oba zespoły jakby spokojniej, po piorunującym początku postawiły na budowanie ataku pozycyjnego.

2
1
2
1
1
8'

Ewidentnie spóźnione podanie Diawary. Mertens na 2-metrowym spalonym.

2
1
1
1
1
5'

Nikt nie powstrzymał Butko, prawy obrońca Szachatru dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę przejął Taison, ale pogubił się, będąc naciskanym przez Albiola.

4
1
3
1
1
3'

Szachtar próbuje skonstruować pierwszą akcję, ale na razie kończy się na nieudanych podejściach.

6
3
1
1
1
2'

Podanie od Insignie z głębi pola i Callejon sam na sam z Piatowem! Bramkarz Szachtaru zamknął drogę do bramki. Mocny początek Napoli.