Żółtą kartkę otrzymał Szymon Żurkowski. Taktyczny faul w środku boiska na Dahlstromie.

5
8
5
88'

"Wolej" Tomczyka z narożnika pola karnego, ale piłka poleciała wysoko w trybuny.

2
2
1
8
6
86'

Stolarski zagrał długą piłkę na wolne pole, ale Tomczyka uprzedził bramkarz. Markus Uusitalo wybiegł poza pole karne i dalekim wykopem wyjaśnił sytuację.

4
4
3
4
12
83'
ZMIANA

Finlandia U-21. Schodzi: Mikael Soisalo. Wchodzi: Saku Savolainen.

4
82'

Piłka szczęśliwie spada pod nogi Tomczyka, ten uderza z kilku metrów, ale trafia prosto w bramkarza!

5
4
8
9
9
81'

40-metrowy rajd Tomczyka na lewym skrzydle. Rezerwowy wywalczył rzut rożny, ale centra nie przyniosła zagrożenia.

4
1
2
7
2
80'

8 tysięcy ludzi na trybunach śpiewa Mazurka Dąbrowskiego. Oby poniosło Naszych!

26
10
4
2
4
78'
ZMIANA
76'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Fredrik Jensen.

Ależ głupio tracimy prowadzenie. Po centrze z kornera na bliższy słupek Kownacki czubkiem głowy przedłużył podanie, a z prezentu skorzystał środkowy pomocnik.

62
76'
ZMIANA

Finlandia U-21. Schodzi: Santeri Hostikka. Wchodzi: Rasmus Karjalainen.

10
73'

Juho Pirttijoki wygrywa walkę o górną piłkę, ale na nasze szczęście posyła piłkę obok bramki.

16
7
13
4
7
71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dawid Kownacki.

Prowadzimy! Mocny strzał z 11 metrów w lewy dolny róg. Markus Uusitalo wyczuł naszego napastnika, ale nie sięgnął piłki.

70
37
7
5
9
70'

Michalak faulowany w fińskim polu karnym przez Jensena! Mamy jedenastkę, choć przyznać trzeba, że to "prezent" od serbskiego arbitra. Walka ciało w ciało, ale nie dyskutujemy z werdyktem.

25
12
7
4
3
68'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Paweł Tomczyk. Asystował mu Konrad Michalak.

Jeeeest remis! Akcja rezerwowych, ale wszystko zaczęło się od podania na wolne pole w wykonaniu Kapustki. Michalak pobiegł prawą flanką i dobrze dograł przed bramkę. Tomczyk uprzedził obrońcę i mamy gola.

58
32
5
5
6
66'

Z nieprzygotowanej pozycji uderzył Szymon Żurkowski. To się nie mogło udać.

4
6
3
4
3
64'

Minęło kilka minut od straty gola, a Polacy jeszcze nie podnieśli głów. Jest jeszcze czas, gramy!

5
5
4
3
3
61'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kaan Kairinen. Asystował mu Sebastian Dahlstrom.

No to mamy dramat! Finowie najpierw ośmieszyli naszą obronę wymieniając krótkie podania 17 metrów przed polską bramką, a następnie nie do obrony kropnął w górny róg Kairinen.

46
60'

Głośne trybuny stadionu Widzewa zagrzewają Polaków do walki. Łódź żyje!

16
7
2
2
3
59'
ZMIANA
57'

2
55'

Mamy zastrzeżenia do gry Kapustki. W naszym odczuciu w wielu przypadkach pomocnik gra zbyt egoistycznie. Panie Bartku poprawa jest mile widziana.

14
1
1
3
1
54'

Groźnie w polskiej "szesnastce", ale kapitalnie wygarnął piłkę rywalowi Paweł Stolarski.

5
1
1
1
3
53'

Drugi raz Michalak szarpnął energicznie prawą stroną boiska. Podanie do Kapustki, a ten płasko na 10. metr. Szkoda, że nie było tam żadnego z Naszych.

5
2
2
2
1
51'

Pierwsza akcja wprowadzonego w przerwie Michalaka i od razu gorąco pod bramką Finlandii. Uusitalo odbił piłkę po strzale z ostrego kąta.

5
2
4
2
2
47'

Kapustka wygrał pojedynek 1 na 1 z obrońcą i dograł przed bramkę. Bliski strzału był Kownacki, ale w ostatniej chwili dobrze nogę wstawił Pirttijoki.

9
3
5
3
6
46'
ZMIANA
46'

Zaczynamy II połowę. Do boju Polacy!

5
3
1
1
1
44'

Kiks Richarda Jensena i szansa przed Szymańskim. Polak przegrał jednak fizyczną walkę z jednym z obrońców.

4
2
1
3
5
42'

Podanie Kapustki do Żurkowskiego. Pomocnik Górnika Zabrze zbiegł z lewego skrzydła do środka, kończąc akcję strzałem z linii pola karnego...na nasze oko 3-4 metry nad poprzeczką.

4
1
1
1
1
39'

Jak lew walczy po prawej stronie Stolarski. Biega, odbiera piłkę, udziela się w ofensywie. Przed momentem znów szarpnął skrzydłem, ale centrze zabrakło precyzji.

5
1
1
1
1
35'

Wczoraj w meczu seniorskiej reprezentacji spodziewaliśmy się trudniejszej przeprawy z Armenią, a było nadspodziewanie łatwo. Dzisiaj poprzeczka miała być ustawiona stosunkowo nisko, a tymczasem Finlandia daje nam się we znaki.

4
3
2
3
7
33'

Santeri Hostikka wyprowadził piłkę z własnej połowy i przez nikogo nieatakowany dotarł aż na 20. metr. Uderzenie w kierunku dalszego słupka minęło jednak cel.

6
2
3
4
6
30'

Błędy bloku obronnego Finlandii i dwie okazje Kapustki. Pomocnik Freiburga zbyt długo zwlekał najpierw ze strzałem, a później z podaniem i został zablokowany.

6
3
5
1
5
28'

Żółtą kartkę otrzymał Lauri Ala-Myllymaki. Faul taktyczny przerywający kontrę. Kontakt z ziemią zaliczył Szymański.

Lauri Ala-Myllymaki #8
8
2
2
2
4
26'

Robert Gumny w jednej akcji dwukrotnie pada w polu karnym Finlandii! Sędzia jest jednak pewien, że "jedenastka" się w tym przypadku nie należała.

6
2
2
5
3
23'

Ładna akcja Polaków. Paweł Stolarski wykorzystał swoją szybkość i przedarł się prawym skrzydłem. Mocne wstrzelenie piłki przed bramkę, ale nasi minęli się z futbolówką.

8
2
2
6
2
21'

Dawid Kownacki rusza na przebój między dwóch obrońców i udało się! Podanie do Kapustki, a ten strzela z 18 metrów. Markus Uusitalo odbił piłkę do boku.

8
3
3
3
2
19'

Długo rozgrywaliśmy piłkę na połowie rywala, ale niewiele z tego wynikało. Umiejętnie wypychali nas Finowie.

4
3
4
7
7
16'

Bartosz Kapustka z piłką 17 metrów przed fińską bramką. Cóż z tego, skoro zupełnie nie ma komu podać. Mocny strzał trafia w jednego ze stoperów i już ruszają goście.

6
3
3
7
6
13'

Rywale atakują. Mało kto spodziewał się tak ofensywnej gry Finlandii. Nasi piłkarze też wydają się być mocno zaskoczeni.

5
4
6
7
10
10'

Błąd Wieteski, który stracił piłkę na własnej połowie. Ufff, nie skorzystali z tego rywale.

6
6
9
3
3
8'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sebastian Dahlstrom. Asystował mu Santeri Hostikka.

Nie cieszyliśmy się długo. Albo inaczej, radości nie było końca i błyskawicznie tracimy prowadzenie. Hostikka łatwo ograł Bednarka na lewej stronie pola karnego i płasko zagrał na 7. metr. Piłkę na wślizgu zaatakował Dahlstrom i pokonał Drągowskiego.

Asysta:
17
12
13
27
55
7'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dawid Kownacki. Asystował mu Robert Gumny.

Szybkie prowadzenie biało-czerwonych! Kapustka prostopadłym podaniem obsłużył Gumnego, ten wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Kowanackiemu. Płaski strzał zaskoczył bramkarza!

71
31
12
7
9
5'

Atak pozycyjny Polaków, ale piłka rozgrywana bardzo wolno. Budowanie szybkich akcji jest dzisiaj nie lada wyzwaniem, bowiem futbolówka zatrzymuje się na nasiąkniętym wodą boisku.

7
7
3
7
4
2'

Długie podanie do Mikaela Soisalo, ale tego umiejętnie przyblokował Bednarek i od bramki zacznie Drągowski.

8
5
3
2
2
17:18

Odśpiewaliśmy dwie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego i za moment już startujemy z grą.