Norwich City
118'

Dośrodkowanie Hoolahana i "na raty" piłkę na przedpolu złapał Matt Macey.

116'

Szansę na hattricka miał Edward Nketiah, ale tym razem w dobrej sytuacji wyraźnie przestrzelił.

1
114'

Arsenal. Schodzi: Jack Wilshere. Wchodzi: Joseph Willock.

wchodzi Wchodzi
Joseph Willock #69
schodzi Schodzi
1
114'

James Husband przewrócony w polu karnym Kanonierów, ale gwizdek milczy. Ależ wściekli są goście, którzy osaczyli arbitra!

1
2
1
1
1
111'

Wes Hoolahan krótkim podaniem chciał wypuścić w uliczkę Jerome'a, ale połapali się obrońcy Arsenalu.

1
108'

Strzał głową Elneny'ego, ale piłka bez najmniejszych problemów w rękach Gunna.

107'

Chuba Akpom łatwo wbiegł w pole karne rywali, ale zagranie wzdłuż bramki przecięli stoperzy.

106'

Zaczynamy ostatni kwadrans gry.

105'

Arsenal. Schodzi: Alex Iwobi. Wchodzi: Pelenda Dasilva.

Pelenda Dasilva #43
1
102'

Trudno w to uwierzyć, ale pierwsza w tym meczu okazja dla Girouda. Francuz z bliska trafia w bramkarza!

1
101'

Norwich. Schodzi: Harrison Reed. Wchodzi: Cameron Jerome.

99'

Theo Walcott wyprowadził kontrę z własnej połowy, ale zamiast podawać ruszył na przebój. Wypchnięty w boczny sektor pola karnego nie oddał nawet strzału.

1
96'

Gol! Strzelił Edward Nketiah.

Ten chłopak ma dziś swój wieczór! Centra z korneru i piękny strzał głową daje Kanonierom prowadzenie.

Edward Nketiah #62
Arsenal FC
4
1
1
95'

W olbrzymim zamieszaniu, tuż obok dalszego rogu uderzył Walcott.

93'

Trochę jak jeździec bez głowy ruszył prawą flanką Yanic Wildschut. Dwóch rywali to jednak było zbyt wiele i piłka Arsenalu.

91'

Dogrywka rozpoczęta.

2
2
90+2'

Norwich. Schodzi: James Maddison. Wchodzi: Wes Hoolahan.

James Maddison #23
90+2'

Norwich. Schodzi: Mario Vrancić. Wchodzi: Yanic Wildschut.

Yanic Wildschut #17
1
90+1'

Olivier Giroud trafia jedynie w głowę zawodnika stojącego w murze.

90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

90'

Żółtą kartkę otrzymał James Husband. Faul na linii 16. metra. Jest szansa przed Arsenalem!

1
1
1
1
1
90'

Zagotowało się na przedpolu Gunna, ale gospodarze nie wepchnęli piłki do siatki.

89'

Żółtą kartkę otrzymał Tom Trybull. Faul przerywający kontrę.

88'

Żółtą kartkę otrzymał Chuba Akpom.

1
85'

Gol! Strzelił Edward Nketiah. Asystował mu Francis Coquelin.

Ależ wejście! To był jego pierwszy kontakt z piłką! Po centrze z kornera rezerwowy strzałem z bliska wita się z publicznością.

Arsenal FC
10
4
1
2
5
85'

Arsenal. Schodzi: Reiss Nelson. Wchodzi: Edward Nketiah.

2
1
83'

Holding wygrał walkę o górną piłkę, ale główkował nad poprzeczką.

81'

Strzał z lewej strony pola karnego Kanarków, ale piłka tylko na górnej siatce. Próbował Walcott.

80'

Przed nami ostatnie 10 minut plus czas doliczony.

Czy Arsenal odrobi stratę?
78'

Żółtą kartkę otrzymał Jack Wilshere.

1
75'

Theo Walcott dokręcał piłkę do bramki, ale zabrakło około pół metra.

74'

Kontra Norwich City, po której pogło być pozamiatane! Mario Vrancić "nawinął" kilku rywali, ale uderzył tuż obok prawego słupka.

73'

Norwich. Schodzi: Josh Murphy. Wchodzi: Marco Stiepermann.

Josh Murphy #11
72'

Josh Murphy idealnie wybiegł zza pleców defensorów Arsenalu, ale tym razem lob nad bramkarzem poszybował również nad poprzeczką.

66'

Żółtą kartkę otrzymał Francis Coquelin.

65'

Ależ walka przed polem karnym gości! Wślizg za wślizg i twarda gra ciałem. Przed momentem przesadził jednak Francis Coquelin.

64'

Arsenal usilnie szuka miejsca przed polem karnym Norwich City, ale tam jest bardzo gęsto. Gra na jeden kontakt nie zdaje egzaminu, dryblingi i długie podania też nie wygladają na właściwą receptę.

60'

Kilka prób uderzeń zza pola karnego Kanonierów, ale za każdym razem piłka trafiała w nogi obrońców.

57'

Centra na dalszy słupek i "główka" Murphy'ego... łapie Macey.

56'

Żółtą kartkę otrzymał Mohamed Elneny. Egipcjanin zahaczył wybiegającego na czystą pozycję Oliveirę. Sędzia był w tej sytuacji więcej niż łaskawy.

55'

Od początku drugiej połowy dynamiki nabrała gra skrzydłowych Arsenalu, ale młodzi Reiss Nelson i Ainsley Maitland-Niles mają problem z precyzyjnym dośrodkowaniem.

53'

Uderzenie Wilshere'a trafia w rękę obrońcy, ale sędzia wskazuje jedynie na rzut rożny. Pomocnik gospodarzy prostestował, ale zmiany decyzji próżno szukać.

51'

Anemiczny strzał Oliveiry z 25 metrów i piłka u Macey'a.

48'

Niesportowe zachowanie Iwobiego, który rzucił Reeden niczym zapaśnik. Pan Madley chyba zapomniał dziś kartek.

46'

Zaczynamy grę po przerwie.

45'

"Centrostrzał" Walcotta kończy swój lot w rękach bramkarza. Widać, że Arsenal jest poddenerwowany wynikiem.

44'

Odważna szarża Nelsona kończy się na trzecim obrońcy.

42'

Theo Walcott idzie sam na przebój. Rewprezentant Anglii był już w polu karnym rywala, mógł jeszcze spróbować dryblingu, ale mocno uderzył w kierunku bramki. Angus Gunn jest dziś bardzo pewny.

39'

Kanarki były blisko podwyższenia prowadzenia! Niesygnalizowany strzał Oliveiry bramkarz końcami palców zbił do boku.

37'

Starał się odpowiedzieć Francis Coquelin, ale o jego próbie z 20 metrów trzeba szybciutko zapomnieć.

1
1
34'

Gol! Strzelił Josh Murphy. Asystował mu James Maddison.

Świetne prostopadłe podanie i zimna krew Murphy'ego. "Podcinka" nad bramkarzem daje Kanarkom dość niespodziewane prowadzenie.

Asysta:
5
5
4
6
9
32'

Ainsley Maitland-Niles mocno z 22 metrów w kierunku bliższego słupka, ale bramkarz pewnie broni.

30'

Stojąca piłka z prawej strony boiska na wysokości "szesnastki" Kanonierów. Dośrodkowanie na 6. metr strącił Elneny, a następnie piłkę chwycił Macey.

1
1
26'

Brzydki faul Wilshere'a na Trybullu kończy się jedynie słowną reprymendą.

1
1
23'

Ponowna szansa na precyzyjne podanie przed Arsenalem. Trybull przewrócił Wilshere'a po prawej stronie boiska. Centrował sam poszkodowany, ale górą obrońcy Norwich.

21'

Oliveira popchnął Coquelina i będzie okazja do centry dla Arsenalu. Podanie w poszukiwaniu Girouda. Ten padł na ziemię, ale o karnym nie może być mowy.

20'

Fantastyczna obrona Gunna! Bramkarz Kanarków w wielkim stylu przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale głową Holdinga.

18'

Mario Vrancić przedarł się środkiem boiska, mógł podawać, ale zdecydował o strzale. Z 20 metrów, płasko, mocno, ale daleko od celu.

14'

Alex Iwobi uderzył z 25 metrów... nad poprzeczką.

13'

Futbolówka w rękach debiutanta. Matt Macey pewnie chwyta ją na przedpolu po centrze z prawej strony boiska.

11'

Przekombinowali teraz Kanonierzy. Walcott trzykrotnie zagrał na jeden kontakt z Nelsonem... o jeden raz za dużo. Zamiast czystej pozycji mamy ofsajd.

8'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła zamyka w polu karnym Arsenalu Murphy. Dobrze przyjęcie na klatkę piersiową, ale już strzał kończy się kiksem.

1
6'

Murphy faulował Nelsona na prawym skrzydle. Dośrodkowanie Wilshere'a na 7. metr tyłem głowy strącił Olivier Giroud, ale piłka nie sprawiła bramkarzowi kłopotów.

1
1
4'

Gospodarze długo wymieniają podania przed polem karnym Norwich Citty, ale na tak wczesnym etapie meczu trudno o dużą lukę w obronie rywali.

20:15

W bramce gospodarzy absolutny debiutant, 23-letni Matt Macey!

20:15

W 1/16 Kanonierzy po golu Walcotta 1:0 pokonali Doncaster Rovers, a Kanarki 3:1 ograły Brentford FC.

1
20:15

Witamy we wtorkowy wieczór i zapraszamy na Puchar Ligi Angielskiej. Na Emirates Stadium Arsenal zagra z Norwich City. Aktualnie w Londynie trwa rozgrzewka.