Puchar Polski: Ćwierćfinały, rewanże
28 lis 2017 18:00
90+2'

Groźnie pod bramką Loski. Strzał Bąka jednak nie znalazł drogi do siatki gospodarzy.

4
5
1
2
3
90'

Jeszcze 3 minuty gry przed nami.

12
6
4
1
1
89'
13
4
2
1
3
84'

Gol! Strzelił Szymon Żurkowski. Asystował mu Rafał Kurzawa. Korner dla gości, gospodarze przejęli piłkę i wyprowadzili zabójczą kontrę. Kurzawa do Żurkowskiego, a ten do bramki na 3:0!

45
20
6
4
4
84'

Ładny strzał z dystansu Bąka, świetnie w bramce interweniował Loska.

12
5
3
2
4
83'

W końcu pokazał się Angulo. Próba lobu z ostrego kąta była jednak nieudana. Lepszy okazał się Janukiewicz.

4
2
3
5
3
81'
80'

Dośrodkowanie w pole karne, strzał Suareza obronił Janukiewicz.

2
1
2
4
3
78'

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Łukasz Wolsztyński.

1
4
2
4
9
77'

Już nic nie jest w stanie odebrać zabrzanom awansu do półfinałów. Goście marzą już o końcowym gwizdku, Górnik chciałby podwyższyć wynik.

7
2
1
1
1
74'
71'

Gol! Strzelił Łukasz Wolsztyński. Dośrodkowanie w pole karne, piłka dotarła do Wolsztyńskiego, który wbił ją do bramki! 2:0!

55
29
7
4
5
69'

Rozkręca się Kurzawa. Strzał pomocnika wylądował na słupku bramki gości!

19
9
2
4
4
68'
6
4
3
2
2
67'

Strzał Żurkowskiego pewnie obronił Janukiewicz.

4
2
1
1
9
62'

Gol! Strzelił Rafał Kurzawa. Koj wrzucił piłkę z autu, goście źle ją wybijali, skiksował Skowron. Do futbolówki dopadł Kurzawa i mocnym, płaskim strzałem z ok. 16 metrów trafił do bramki. 1:0!

Górnik Zabrze
75
39
10
4
5
61'

Rzut wolny dla gości, prosty strzał Danielewicza pewnie obronił Loska.

9
5
2
1
3
58'

Górnik nie spieszy się, Chojniczanka liczy co najwyżej na skromną wygraną. W czerwcu napisalibyśmy, że zespoły są już myślami na wakacjach. Mamy koniec listopada, więc... drużyny myślą już o prezentach z okazji dnia św. Mikołaja.

7
3
2
2
1
54'

Losce jeszcze dzwoni w uszach. To jednak nie pobliski kościół, ale Podgórski sprzed pola karnego uderzył nie do obrony. Jednak trafił w słupek!

6
6
3
3
3
53'

Starała się odgryźć Chojniczanka. Ryczkowski do nadbiegającego Danielewicza, ale ten źle uderzył.

3
2
1
50'

Kurzawa dośrodkował z rzutu wolnego, do piłki doszedł niepilnowany Koj, ale jego uderzenie sparował Janukiewicz!

6
4
2
3
4
50'

Goście stawiają wszystko na jedną kartę. Chojniczanka stara się zdominować rywala, ale ten tylko na to czeka.

4
1
1
1
2
48'

Przed szansą Grzelak, ale doświadczony zawodnik nie trafił w bramkę.

3
2
1
1
48'

Piłkarze Górnika atakują zawodników Chojniczanki już na ich połowie. Goście mają problemy z wyprowadzaniem akcji.

3
1
46'

Gramy po przerwie.

5
2
1
44'

Kieruzel uderzył łokciem rywala. Nie zauważył tego sędzia i nie wskazał na rzut karny oraz nie ukarał gracza gości.

2
1
1
3
7
41'

Górnik na połowie Chojniczanki. Gospodarze nie kwapią się jednak do szybkich akcji. Dla nich najważniejsze jest utrzymanie przewagi z pierwszego meczu.

2
7
1
38'

Wolsztyński minął już Janukiewicza, ale zabrakło mu miejsca, aby trafić z ostrego kąta do pustej bramki.

4
2
1
2
4
36'

Kolejna próba Matuszka, tym razem z woleja. Jednak po raz kolejny niecelnie.

2
1
1
1
34'

Dogranie Kurzawy, do piłki doszedł Matuszek, ale strzał był niecelny.

4
4
1
1
1
33'

Uderzenie Ryczkowskiego minęło bramkę Loski w bezpiecznej odległości.

2
3
2
1
1
32'

Nikt nie rzuca się na rywala, nikt nie ryzykuje. Gra w ostatnich minutach toczy się głównie w środku pola.

1
1
1
28'

Z rzutu wolnego dośrodkował Grzelak, w polu karnym doszło do niewielkiego zamieszania, ale Loska zachował czujność i obronił strzał Skowrona z dość trudnej pozycji.

5
2
1
1
2
24'

Zabrzanie domagali się podyktowania rzutu karnego, sędzia nakazał grać dalej.

6
3
2
4
9
24'

Losy awansu są już znane od momentu zakończenia pierwszego meczu. Nic nie zapowiada, aby w Zabrzu miało dojść do niespodzianki. Górnik ma grę pod kontrolą.

5
2
2
1
2
21'

Dobrą akcję Górnika mocnym, ale niecelnym strzałem zakończył Kądzior. Wciąż więcej z gry mają zabrzanie.

2
4
1
1
1
17'

Kurzawa dośrodkował z rzutu wolnego, strzał... Kieruzela obronił Janukiewicz. Gol dla zabrzan wisi na włosku.

6
11
3
4
3
15'

Kolejny róg, kolejne dokładnie dośrodkowanie. Ponownie uderzał Suarez i trafił w poprzeczkę!

8
6
5
3
7
15'

Dośrodkowanie Kądziora, strzał Suareza na korner wybił bramkarz!

3
4
2
2
5
14'

Nikt nie zamierza ryzykować. Goście chyba zbytnio nie wierzą w możliwość awansu. Dla nich to ostatni mecz dobrej rundy, przed zabrzanami jeszcze sporo gier.

2
2
1
1
1
10'

Znowu groźnie pod bramką zabrzan. Dogranie w pole karne do Drozdowicza, ale ten skiksował. To powinien być gol!

5
3
5
4
5
8'

Chojniczanka sporadycznie pod bramką Górnika. Przed momentem w pole karne wpadł z piłką Grzelak, ale był na spalonym.

7
4
1
1
3
5'

Z ok. 18 metrów uderzył Kądzior. Janukiewicz wybił przed siebie piłkę, na dobitkę nie pozwolili obrońcy.

2
5
2
1
4
3'

Dość wolne pierwsze minuty. Gospodarze wykonywali rzut rożny, ale niewiele z tego wynikało.

2
3
1
1
3
1'

Pierwszy strzał w meczu. Uderzał Danielewicz, spokojnie interweniował Loska.

7
4
2
2
5
17:51

Spotkanie poprowadzi Marek Opaliński (Legnica).

6
3
3
4
5
17:51

Kto zostanie pierwszym półfinalistą rozgrywek o Puchar Polski? W Chojnicach Górnik wygrał 3:1 i jest o krok od awansu.