Rzut wolny dla Irlandczyków. Jedna z ostatnich szans Irlandczyków.

3
1
2
90'

Irlandczycy w 90. minucie pozwolili sobie na kombinacyjną akcję i zasiali popłoch w szeregach Helwetów. Akanji wybijał ratunkowo piłkę.

1
1
1
1
87'
1
1
1
1
2
85'

Sędzia z Rumunii chyba się pogubił. Przed chwilą Szwajcar ewidentnie ściągany do ziemi w polu karnym, gwizdek arbita milczy.

2
1
1
1
1
83'
82'

Kotłuje się w szesnastce Szwajcarów. Dośrodkowanie Warda zamknął jeden z kolegów, wydaje się, że stoper Helwetów dotknął piłkę ręką! Sędzia z Rumunii innego zdania.

4
2
4
4
80'

Irlandczycy coraz odważniej, ale taktyka bez zmian. Piłka na chaos, laga do przodu, jak kto woli.

2
1
1
1
77'

Ładnie zapowiadała się akcja Helwetów, jednak Zuber na spalonym.

2
76'

Irlandczycy próbują już dośrodkowywać nawet z koła środkowego. Piłka w rękach Sommera.

2
73'

Brand mocno z wolnego, postraszył Sommera, ale pomylił się o około metr.

71'

I mogło być 1:1. Idealne dośrodkowanie na głowę Magennisa, gdyby lepiej trafił, Sommer nie miałby wiele do powiedzenia.

1
2
2
4
70'

Irlandczycy fatalnie rozwiązali akcję. Nieudane dośrodkowanie i po rykoszecie piłka w rękach Sommera.

69'

Shaqiri spóźnił się do kapitalnego podania od Zubera, zdążył do piłki, ale już nie zdołał dograć do Seferovicia.

67'

Szwajcarzy już opanowali sytuację. Rozgrywają piłkę w środku pola i szukają wyrwy w irlandzkim murze.

1
62'

Słanbszy fragment meczu. Szwajcarzy wyglądają na usatysfakcjonowanych wynikiem.

3
2
58'

W kwestii karnego, Shaqiri uderzał z woleja zza szesnastki, piłka chyba trafiła Evansa w plecy. Zdaniem sędziego, dotknął futbolówkę ręką. Bardzo kontrowersyjna decyzja.

4
6
58'

14
57'

Żółtą kartkę za zagranie reką otrzymał Corry Evans.

Irlandia Północna
2
1
4
3
9
56'

Karny dla Helwetów!

7
1
3
5
5
56'

Schaer na wiwat z dystansu. To nie jest dzień stopera Deportivo.

1
2
54'

Ajajaj, Seferović był bardzo blisko wepchnięcia piłki do siatki. Kapitalne dogranie od Dzemailiego.

2
1
2
54'

Shaqiri za długo zwlekał dośrodkowanie i w bardzo prosty sposób stracił piłkę. Ward wyszedł z szaloną kontrą, ale nie miał komu zagrać piłki.

2
51'
51'

Milimetrowy spalony Seferovicia. Liniowemu gratulujemy wzroku.

1
2
50'

Zakaria walczył z trzema (!) rywalami, był o krok od straty, utrzymał się przy piłce i dał się jeszcze sfaulowac. Irlandczycy blisko groźnej kontry.

1
1
1
47'

Szansa dla Irlandczyków - tak, nie mylicie się - na dośrodkowanie. McAuley faulował jednego z rywali.

2
2
1
2
46'

W Belfaście ruszyła druga połowa. I od razu o krok od bramki był Shaqiri. Techniczny strzał o centymetry nad spojeniem!

5
2
2
2
5
45'

Doliczona minuta.

4
1
3
3
7
45'

Gdyby nie poślizgnął się Lichsteiner, to stanąłby oko w oko z McGovernem. Przy okazji, był jednak na spalonym.

3
1
44'

Tym razem Dzemaili spróbował wymiany piłki na małej przestrzeni. Bez efektu, na ziemi Seferović nie czuje się tak dobrze jak w powietrzu.

2
42'

Typowy obrazek dzisiaj, Shaqiri zaczekał na Lichtsteinera, uruchomił go w tempo, ale jego dośrodkowanie przecięte.

1
1
1
41'

Sponiewierany Dallas zacisnął zęby i wrócił na murawę. Twardy chłop. Jak każdy Irlandczyk.

3
1
1
2
2
39'

Jedno z niewielu wyjść Sommera. Szwajcar pofrunął w powietrzu i uprzedził Lafferty'ego. Helweci ponownie atakują, z tym, że ciągle bez żadnej koncepcji. Dośrodkowania do Seferovicia to jedyny pomysł.

1
1
1
1
2
37'

Schaer uprzedził Dallasa. Mogło być groźnie.

1
3
36'

O dziwo, Irlandczycy utrzymali się przy piłce jakieś 1,5 minuty. Potem w łatwy sposób stracił ją Magennis.

3
2
35'

Seferović źle nabiegł na dośrodkowanie i uderzył parę metrów obok bramki. Napastnik Szwajcarów kolejny raz oddał strzał.

2
1
2
33'

McAuley faulował przy wyskoku do główki. Od własnego pola zaczną Szwajcarzy.

3
1
1
1
3
31'

Bardzo dobrego dośrodkowania Rodrigueza nie przeciął żaden ze Szwajcarów. McGovern może odetchnąć.

3
2
1
1
30'

Fatalnie rozwiązana akcja Irlandczyków. Po stracie Helweci ruszyli z kontrą, Seferović był jednak otoczony przez trzech rywali i wywalczył chyba maksimum, co mógł - rzut wolny.

1
1
1
28'

Lafferty domagał się faulu przed polem karnym i chyba ma rację. Schaer jest bardzo elektryczny, a ma już żółtą kartkę.

1
2
1
27'

53 podania Irlandczyków i ponad 150 Szwajcarów, czy coś trzeba dodawać?

4
1
3
1
27'

Przewaga Szwajcarów jest ogromna, z tym, że Irlandczycy bronią się całą drużyną i Helweci nie mogą przedrzeć się przez zasieki.

1
1
2
26'

Seferović w roli skrzydłowego wywalczył rzut rożny.

2
23'

Znowu do dośrodkowania doszedł jeden ze Szwajcarów, tym razem Zuber, ale nieczysto trafił w piłkę i opuściła ona plac. Dośrodkowywał Lichtsteiner, szalejący po prawej stronie.

3
1
1
22'

Irlandczycy po raz pierwszy od dawna przedostali się w pole karne rywali. Nieudane dośrodkowanie Dallasa.

1
3
1
21'

Shaqiri znowu dośrodkowywał na głowę Seferovicia. Napastnik Szwajcarów był jednak osaczony przez dwójkę opiekunów.

2
1
1
2
20'

Rodriguez zdążył do piłki zagranej pod linię końcową, dośrodkował, ale Evans wybił piłkę. I znowu Szwajcarzy próbują.

1
2
1
18'

Kapitalnie McGovern! Seferović dopadł do dośrodkowania z głębi pola, tylko właściwie musnął piłę, ale bramkarz Irlandczyków na posterunku.

5
2
5
4
17'

Shaqiri wypuścił w bój Lichsteinera, dobre wstrzelenie w pole karne, ale na miejscu irlandzcy stoperzy. Przewaga Szwajcarów coraz bardziej się uwidacznia.

4
2
2
1
2
13'

Evans wygrał pojedynek główkowy z Schaerem, uderzył jednak za wysoko.

1
3
2
6
2
13'

Wydaje się, że jeżeli Irlandczycy chcą zagrozić Helwetom, to tylko po stałym fragmencie. Strzał Lafferty'ego wybity na rzut rożny.

2
1
3
1
3
12'

Xhaka nie może wstrzelić się w bramkę. Zuber zakręcił dwoma rywalami, dojrzał wbiegającego Xhakę, a pomocnik oddał niemal identyczny strzał jak dwie minuty temu.

4
5
3
2
4
10'

Kocioł w irlandzkiej szesnastce. Rodriguez wstrzelił piłkę w pole karne, pogubili się nieco stoperzy i futbolówka spadła na nogę Xhaki. Ten uderzył nie do obrony, ale nie trafił w światło bramki.

5
6
5
6
12
8'

Irlandczycy chwilowo zamknięci we własnej szesnastce. Xhaka dowodzi poczynaniami Szwajcarów, choć efektów brak. Helweci krążą wokół pola karnego.

7
6
4
5
7
6'

Xhaka wybijał piłkę po dośrodkowaniu z wolnego i Szwajcarzy wychodzili z kontrą. Na razie nieudaną.

2
3
3
3
5
5'

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Schaer. Stoper powstrzymał kontrę Irlandczyków.

3
3
4
2
4
5'

Błąd Zakarii, z kontrą ruszył Dallas i Szwajcarzy musieli przerwać akcję faulem.

2
1
2
2
2
4'

Po dwóch atakach Irlandczyków inicjatywę przejęli Helweci.

1
1
3
2'

W pole karne wbiegał Lafferty. Czujna interwencja jednego ze stoperów Helwetów.

1
1
2
czas Start meczu
20:00

Irlandczycy z Północy oglądali plecy Niemców, ale w pokonanym polu zostawili Czechów i Norwegów.

2
2
1
1
2
20:00

Szwajcarzy mogą mówić o sporym pechu. Zdobyli tyle samo punktów, co Portugalczycy, ale przegrali pierwszą lokatę gorszym bilansem.

3
3
2
2
3
20:00

Czas na baraże o mistrzostwa świata 2018! W jednej z dwóch pierwszych par Irlandia Północna zmierzy się ze Szwajcarią.