Doliczone 5 minut do regulaminowego czasu.

1
90'

Gol! Strzelił Jordan Veretout.

Jordan Veretout znów skutecznie z rzutu karnego! Christian Puggioni wyczuł intencję strzelca, jednak nie zatrzymał sunącej po murawie futbolówki.

ACF Fiorentina
3
1
1
1
4
88'

Ale cyrk! Nicola Murru ledwo wszedł na boisko i sprokurował jedenastkę. Na skraju pola karnego, pod naciskiem Federico Chiesy, zagrał piłkę ręką.

1
1
1
87'

Sampdoria. Schodzi: Ivan Strinić. Wchodzi: Nicola Murru.

wchodzi Wchodzi
Nicola Murru #29
schodzi Schodzi
85'

Coraz bardziej zanosi się na dogrywkę we Florencji.

2
84'

Ivan Strinić dał się ograć na skrzydle, ale jego pomyłkę naprawił Christian Puggioni, który interweniował po płaskim dośrodkowaniu.

81'

Żółtą kartkę za faul na Federico Chiesie otrzymał Ivan Strinić.

Sampdoria Genua
1
77'

Gol! Strzelił Gaston Ramirez.

Bartłomiej Drągowski wiedział, w który narożnik skieruje piłkę pomocnik Sampdorii, ale nie zatrzymał jego uderzenia z rzutu karnego. Sampdoria ponownie wyrównała!

7
1
1
2
2
77'

Faul Davide Astoriego na wprowadzonym z ławki rezerwowych Gastonie Ramirezie i Sampdoria będzie mogła wyrównać z rzutu karnego!

1
75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu. W ostatniej akcji Sampdoria próbowała uruchomić podaniem Duvana Zapatę. Kolumbijczykowi uciekła piłka i Fiorentina mogła ją bez problemu odzyskać.

72'

Fiorentina. Schodzi: Cristiano Biraghi. Wchodzi: Vitor Hugo.

Vitor Hugo #31
71'

Słupek! Bartłomiej Drągowski stał jak zamurowany po uderzeniu Gianluci Caprariego z rzutu wolnego i jego drużyna miała bardzo dużo szczęścia.

68'

Edgar Barreto miał szansę na zdobycie swojego drugiego gola po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu. Sampdoria zaczyna szturm wcześniej niż w pierwszej połowie.

68'

Tak Fiorentina odzyskała prowadzenie w tym spotkaniu.

61'

Gospodarze doskakują do Christiana Puggioniego. Od początku meczu są przekonani, że bramkarz Sampdorii gubi się pod pressingiem i życie pokazuje, że mają rację.

1
59'

Pewne uderzenie z rzutu karnego do bramki i Fiorentina odzyskała prowadzenie w kwadransie po przerwie!

4
1
58'

Będzie jedenastka dla Violi!

57'

Zamieszanie na boisku po starciu z udziałem Khoumy Babacara. Gospodarze domagali się rzutu karnego, a Sampdoria sygnalizowała spalonego. Sędzia sprawdza.

52'

Mierne wyjście na przedpole Christiana Puggioniego, który główkował prosto pod nogi Riccardo Saponary. Pomocnik Violi próbował natychmiast przelobować bramkarza Sampdorii, jednak zrobił to źle.

1
48'

Fiorentina nie może już grać ostrożnie jak przez prawie całą pierwszą połowę. Gospodarze muszą zorganizować się do ataku, jeżeli chcą rozstrzygnąć mecz w podstawowym czasie.

47'

Żółtą kartkę za przewinienie otrzymał Edgar Barreto.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

17:09

Walka o awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch trwa.

1
1
1
Czy mecz rozstrzygnie się w drugiej połowie?
1
45'

Doliczona minuta.

42'

Bartłomiej Drągowski na razie ze skutecznością interwencji 0 procent, ale trzeba oddać Polakowi, że trudno było w sytuacji bramkowej o zatrzymanie strzału.

1
1
2
39'

Gol! Strzelił Edgar Barreto. Asystował mu Jacopo Sala.

Bartłomiej Drągowski skapitulował po pierwszym strzale celnym Sampdorii. Piłka trafiła od Jacopo Sali do osamotnionego w polu karnym Edgara Barreto. Doświadczony pomocnik miał szczęście, że nie został na spalonym i wykorzystał niespodziewaną szansę.

4
1
2
1
3
37'

Można było przyjmować zakłady, czy Sampdoria odda uderzenie w pierwszej połowie. Leonardo Capezzi zrobił coś podobnego do strzału, więc Fiorentina musi uważać na przyspieszenie przyjezdnych.

33'

Bardzo blisko gola Fiorentiny! Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego dośrodkowanie w drugim tempie. German Pezzella przeskoczył Vasco Reginiego i główkował pół metra obok słupka.

1
32'

Federico Chiesa zakręcił przeciwnikiem i zakończył akcję indywidualną strzałem z ostrego kąta. Piłka otarła się o nogę defensora i Viola ma korner.

32'

Kibice stłoczeni na jednej trybunie, druga praktycznie pusta.

1
1
1
30'

Duvan Zapata sprowokował przeciwnika do przewinienia na skrzydle. Sampdoria miała szansę na zagrożenie Bartłomiejowi Drągowskiemu z rzutu wolnego. Piłka przeturlała się niebezpiecznie i została wybita przez Fiorentinę na aut.

1
26'

Z trudem, ale wybili piłkę przyjezdni po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a całe zamieszanie wyjaśnił Christian Puggioni.

23'

Vasco Regini wygrał pojedynek z Bruno Gasparem na skrzydle, dzięki czemu akcja gospodarzy została zatrzymana. Na pocieszenie Fiorentina pozostała w posiadaniu piłki i próbowała ją dostarczyć Khoumie Babacarowi.

20'

Partnerzy angażują Bartłomieja Drągowskiego w rozgrywanie piłki. W ten sposób bramkarz Fiorentiny nie zamieni się w słup soli.

2
2
1
1
1
17'

Tak wyglądała prezentacja obu jedenastek.

1
1
16'

Matias Silvestre sprowadził do parteru Khoumę Babacara. Sędzia gwizdnął i przyznał stały fragment Fiorentinie. Gra już wznowiona krótkim podaniem.

14'

Mądra gra Fiorentiny po objęciu prowadzenia, ale jeszcze dużo czasu przed nią, w której nie może dopuścić Sampdorii Genua do głosu.

11'

Sampdoria Genua wypracowała już najpewniej przewagę pod względem posiadania piłki, ale to wszystko. Dotychczas Bartłomiej Drągowski ogranicza się do wykopywania futbolówki.

1
8'

Davide Astori dostaje ostrzeżenie od sędziego za przewinienie w centrum boiska. Jeszcze bez kartek od arbitra, który statystycznie rozdaje ich wiele.

1
6'

Sampdoria Genua próbuje przejąć od gospodarzy inicjatywę i zbliżyć się do bramki Bartłomieja Drągowskiego. Przyjezdni rozpoczęli zdecydowanie lepiej poprzednie, ligowe spotkanie z Cagliari.

1
4'

ACF Fiorentina zaczęła energetycznie ten mecz. Już drugi raz Khouma Babacar znalazł się z piłką w polu karnym Sampdorii i musiał interweniować Christian Puggioni.

1
2'

Gol! Strzelił Khouma Babacar. Asystował mu Marco Benassi.

Po prostopadłym podaniu Marco Benassiego z głębi pola Khouma Babacar łatwo poradził sobie z przeciwnikiem, a kiedy miał przed oczami jedynie bramkarza, strzelił płasko na 1:0!

6
2
3
2
5
17:09

Przygotowania zespołu Bartłomieja Drągowskiego.

16:53

W podstawowym składzie Fiorentiny będzie Bartłomiej Drągowski. Bramkarz ma szansę pokazania się, ponieważ w meczach ligowych jest wyłącznie rezerwowym. Swoich wybornych statystyk w Pucharze Włoch nie poprawi nieobecny Dawid Kownacki.

2
1
1
2
1
16:53

ACF Fiorentina kontra Sampdoria Genua to na papierze najciekawsza konfrontacja o awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Niżej w tabeli Serie A jest drużyna Stefano Pioliego, ale jej przeciwnik na wyjeździe jest gorszą wersją samego siebie.