Liga Mistrzów: 1/8 finału, pierwsze mecze
21 lut 2018 20:45
90+3'

Jak to nie wpadło!? Taison zagrał do Ferreyry, a ten stał kilka metrów przed bramką, mając przed sobą leżących Alissona i Peresa. Bardzo wysoko uniesiona noga obrońcy uratowała Romę!

8
4
4
4
3
90+2'
6
3
4
4
4
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Diego Perotti.

6
6
6
5
5
90+1'

4
90'

Brzydkie zachowanie Taisona względem Perottiego.

4
4
3
3
5
88'

Celny strzał Gersona zza pola karnego, ale Andrij Piatow "przytulił" piłkę.

4
1
1
1
1
87'

Kolarov na wolne pole do Defrela, ale rezerwowego na 15. metrze uprzedził Piatow.

1
1
1
1
83'
82'

Soczysty "wolej" Stepanenki z 17 metrów, ale Alisson pewnie zatrzymał futbolówkę.

2
2
4
2
1
81'

Kontra gospodarzy. Lewym skrzydłem ruszył Bernard Anicio Caldeira Duarte, ale wstrzelenie piłki w "szesnastkę" uniemożliwił Manolas.

1
1
1
1
2
80'

Żółtą kartkę otrzymał Facundo Ferreyra. Atak na nogi De Rossiego. To dopiero pierwsza kartka w tym meczu.

1
1
1
1
2
76'

Całą drugą połowę przeważali gospodarze, ale po zdobyciu gola na 2:1 oddali inicjatywę. Teraz Roma w natarciu.

2
2
3
2
2
75'

Długa piłka do Dzeko. Bośniak bliski był opanowania piłki, ale ostatecznie ta uciekła mu metr za daleko i akcję skasowali obrońcy Szachtara.

1
1
1
1
1
72'

Roma. Schodzi: Cengiz Under. Wchodzi: Gerson.

1
1
1
1
2
72'

Roma. Schodzi: Alessandro Florenzi. Wchodzi: Bruno Peres.

71'

Gol! Strzelił Fred.

Cudowny strzał nad murem! Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

27
10
9
6
9
70'

Faul Strootmana 22 metry przed własną bramką. Będzie dobra okazja do strzału.

1
1
69'

Podanie za linię obrony AS Romy do Ferreyry, ale napastnika uprzedził Alisson. Brazylijczyk wybiegł poza pole karne i wybił piłkę głową na aut.

1
1
66'

Kolejna anemiczna próba głową. Tym razem strzelał Fazio.

1
65'

Lekki strzał głową Nainggolana po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Piłka poleciała prosto do rąk Piatowa.

2
63'

Taison nie wierzy jak to nie wpadło. Mierzony strzał w górny róg tuż przy prawym słupku, ale Alisson "pofrunął" niczym pantera. Ależ obrona!

1
1
1
2
60'

Mróz Ukraińcom niestraszny. Przy temperaturze - 7 stopni Celsjusza mecz na żywo oglada 35 tys. osób.

2
58'

Prostopadłe podnie do Dzeko. Bośniak dopada do piłki przed bramkarzem, ale strzela w słupek. Nikt nie słyszał gwizdka sędziego, a przecież był spalony.

1
1
1
55'

Ismaily mądrze wykłada futbolówkę na 10. metr do Marlosa, a przy nim nie ma żadnego z rywali. Uniesiona w górę ręka Alissona zbija piłkę. Fantastyczna parada!

52'

Gol! Strzelił Facundo Ferreyra. Asystował mu Jarosław Rakickij.

Cóż za podanie! Z linii obrony przez całe boisko. Ferreyra łatwo mija Manolasa i płasko strzela obok wybiegającego z bramki Alissona.

25
7
12
7
10
52'

Odchodząca od bramki piłka trafia na głowę Strootmana, ale broni Piatow.

1
1
51'

Próba skopiowania akcji bramkowej, ale tym razem zagranie Dzeko do Undera przecina Ismaily.

48'

Taison do Ferreyry, ale ten w sygnalizowany sposób przełożył sobie piłkę na prawą nogę i Alisson szybciutko przemieścił się we własciwy róg... dokładnie tam zmierzała futbolówka.

46'

Ruszamy z grą w II połowie.

1
45+3'

Szachtar. Schodzi: Serhij Krywcow. Wchodzi: Iwan Ordeć.

2
1
1
1
1
45+1'

Kontuzja Krywcowa, który skręcił nogę. Fatalnie to wyglądało i nie wydaje się, aby obrońca wrócił do gry.

4
4
3
5
4
45'

Jeszcze minuta gry w I połowie.

2
2
2
3
2
44'

Ismaily Goncalves dos Santos ruszył lewą flanką, ale nie dogonił mocno zagranej piłki.

3
3
3
3
3
41'

Gol! Strzelił Cengiz Under. Asystował mu Edin Dzeko.

Mamy trafienie! Otwierajace drogę do bramki podanie od Dzeko. Under nie myli się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Choć Piatow odbił piłkę nogami, ta wpadła do siatki.

35
21
11
8
9
40'

Siadło tempo tego meczu... niestety.

2
2
2
5
5
37'

Perotti zbiegł z piłką z lewej strony boiska do środka. Strzał z 17 metrów blokują obrońcy, a poprawka Dzeko po rykoszecie wychodzi poza boisko.

5
5
5
5
5
36'

Dobra pozycja do strzału dla Marlosa, ale pomocnik skiksował z 20 metrów.

4
4
4
4
4
33'

Po strzale Freda z 25 metrów piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

4
4
5
4
3
30'

Wysoki pressing AS Romy, ale Szachtar, mimo leniwego wyprowadzania piłki z własnej połowy, nie traci głowy.

2
2
2
2
2
27'

Trzeci z rzędu drybling Marlosa zakończony stratą. Skrzydłowy wyraźnie przesadza z indywidualnymi akcjami.

3
3
3
3
3
25'

Nadspodziewanie łatwo przedostał się Szachtar pod bramkę gości. Jarosław Rakickij miał mnóstwo miejsca i czasu na posłanie precyzyjnego podania do kolegów, ale jego wstrzelenie futbolówki na 5. metr było zagraniem "do nikogo".

3
3
3
3
3
21'

Świetne podanie do Dzeko. Ten upadając na murawę płasko uderzył z 15 metrów, ale Piatow pewnie obronił.

5
5
5
5
5
20'

Mogło być 0:1! Świetnie nabiegł na piłkę Kostas Manolas, ale nieczysto trafił w piłkę i ta minęła bramkę. Przy piłkarzy Romy nie było żadnego z rywali.

4
4
4
4
4
19'

Diego Perotti radzi sobie z rywalem na lewym skrzydle, ale z błyskawiczną asekuracją doskoczył Serhij Krywcow.

3
3
3
3
3
16'

Środek pola pozostaje wolny. Jedni i drudzy grają wyłącznie skrzydłami. Dośrodkowań nie brakuje, tych konkretnych jest niestety niewiele.

2
2
2
2
2
13'

Marlos jak dziecko ogrywa w polu karnym Kolarova. Mocne wstrzelenie piłki wzdłuż bramki, ale ta ugrzęzła gdzieś między nogami Alissona.

3
3
3
3
3
12'

Szybki mecz w Charkowie. Under dynamicznie ruszył z piłką prawą flanką, ale jego wysoką centrę wyłapał na przedpolu Andrij Piatow.

4
4
4
4
4
10'

Centra Ismaily'ego z lewej strony boiska w poszukiwaniu Marlosa... szybszy Aleksandar Kolarov.

4
4
4
4
4
9'

Bernard Anicio Caldeira Duarte ładnie dryblował w "szesnastce" gości, ale jego strzał trafia w plecy obrońcy.

5
5
5
5
5
6'

Olbrzymie zamieszanie tuż przed linią bramkową Piatowa! Bramkarz Szachtara miał problemy z chwytem po strzale Dzeko i leżąc na ziemi odbił piłkę nogami. Ta trafia do Fazio, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

2
5
2
2
4
5'

Odpowiada AS Roma. Cengiz Under świetnie centruje z prawego skrzydła, ale w ostatniej chwili piłkę z głowy Perottiego zdjął Bohdan Butko.

3
2
2
2
2
4'

Bardzo groźna akcja gospodarzy lewą stroną pola karnego. Fred dogrywał wzdłuż bramki, ale piłki nie sięgnął Taison.