Arsenal FC
11' Antonio Ruediger 31' Jack Wilshere 60' Granit Xhaka 66' Nacho Monreal
Chelsea FC
7' Eden Hazard 17' Eden Hazard 62' Victor Moses
2:1

Koniec meczu. Arsenal w finale.

Ostatnie sekundy spotkania, Arsenal jest już o krok od finału, który odbędzie się 25 lutego.

Cztery minuty doliczone.

Fatalny strzał Alonso z rzutu wolnego z 30 metrów. Hiszpan zwykle lepiej uderza w takich sytuacjach.

Arsenal. Schodzi: Alex Iwobi. Wchodzi: Aaron Ramsey.

Bardzo silny strzał Alonso, ale Bellerin ofiarnie zablokował jego uderzenie.

Koscielny dobrze interweniował w defensywie głową podając piłkę do bramkarza.

Mogło być po meczu! Alex Iwobi miał przed sobą tylko bramkarza, ale strzelił niemal wprost w niego.

Chelsea nie potrafi złapać rytmu, Arsenal spokojnie rozgrywa piłkę.

Chelsea. Schodzi: Victor Moses. Wchodzi: Davide Zappacosta.

Xhaka źle trafił w piłkę na 20. metrze i ta przeleciała obok słupka.

Żółtą kartkę otrzymał Nacho Monreal. Faulowany Hazard.

Chelsea. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Michy Batshuayi.

Żółtą kartkę otrzymał Victor Moses. Faulowany Iwobi.

Gol! Strzelił Granit Xhaka. Asystował mu Alexandre Lacazette. 2:1 dla Arsenalu! Znów szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, ponieważ piłka po dograniu Francuza odbiła się od... Ruedigera i Xhaka z pięciu metrów tylko dostawił nogę.

Kolejny spalony gracza Arsenalu - już ósmy dzisiaj.

Lepiej w drugą połowę weszli gracze Arsenalu. Kanonierzy częściej są przy piłce.

Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, ale akcję przerwał gwizdek sędziego. Spalony.

Iwobi dryblował w polu karnym Chelsea, lecz piłka została mu odebrana.

Początek drugiej połowy.

Przerwa.

Groźnie w polu karnym Chelsea! Przyblokowany strzał Oezila i piłka przeleciała tuż obok słupka.

Trzy minuty doliczone.

Przewaga Chelsea w ostatnich minutach. Arsenal cofnął się przed własne pole karne.

Leciutki strzał Monreala po dośrodkowaniu Oezila z rzutu wolnego.

Korner dla Chelsea, ale piłka ostatecznie wylądowała w rękach Ospiny.

Zaskakujący strzał Xhaki, piłka otarła się o Hazarda i przeleciała tuż nad poprzeczką.

Żółtą kartkę otrzymał Jack Wilshere. Brzydki faul na Barkley'u.

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Ross Barkley. To jego debiut w barwach The Blues.

Przerwa w grze. Jakieś problemy zdrowotne ma Willian. Wydaje się, że niezbędna będzie zmiana.

Ospina odważnie wyszedł na przedpole, jednak gracze Chelsea nie wykorzystali tego.

Wilshere agresywnie atakował Hazarda, ale Belg to klasowy piłkarz i nie dał sobie odebrać piłki.

Willian miał dużo miejsca w polu karnym, dopiero po chwili dopadł do niego Monreal, ale strzał Brazylijczyka był bardzo kiepski.

Mecz meczem, ale właśnie brytyjska stacja telewizyjna Sky Sports poinformowała, że Borussia odrzuciła ofertę Arsenalu, który zaproponował "ponad 50 mln funtów" za Pierre-Emericka Aubameyanga.

Żółtą kartkę otrzymał Eden Hazard. Taktyczny faul na Oezilu.

Bardzo szybkie tempo meczu - może się podobać kibicom.

Gol samobójczy! Antonio Ruediger. 1:1! Furę szczęścia miał Arsenal, ponieważ po strzale Monreala piłka odbiła się od Alonso i Ruedigera, a następnie wpadła do siatki.

Moses wybił piłkę na korner po ostrej centrze Bellerina.

Wilshere znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale ten szybko skrócił kąt i zablokował Anglika. Przy okazji nabawił się jakiegoś urazu i potrzebuje pomocy medycznej.

Gol! Strzelił Eden Hazard. Asystował mu Pedro Rodriguez. 1:0 dla Chelsea! Hiszpan idealnie wypuścił w "uliczkę" Belga, który bez najmniejszych problemów pokonał Ospinę w sytuacji sam na sam.

Pedro Rodriguez strzałem głową pokonał Ospinę, ale był na spalonym i sędzia gola nie uznał.

Tiemoue Bakayoko zdecydował się na strzał z 20 metrów i po nodze Elneny'ego piłka wyszła w trybuny. Po kornerze fatalny strzał lewą nogą oddał Moses.

Szarżował N'Golo Kante, ale Monreal powstrzymał go.