Puchar Ligi: trzy gole w rewanżu. Arsenal zagra w finale

Arsenal zagra z Manchesterem City w finale Pucharu Ligi Angielskiej. W rewanżowym meczu Kanonierzy pokonali Chelsea 2:1, a mocno pechowe spotkanie zanotował Antonio Ruediger.

Bartosz Zimkowski
Interwencja Davida Ospiny Getty Images / Julian Finney / Interwencja Davida Ospiny
Po pierwszym kiepskim meczu, kiedy na Stamford Bridge nie dość, że nie padły gole, to na dodatek emocji było jak na lekarstwo, teraz już pierwsze minuty pokazały, że będzie to zupełnie inny pojedynek. Chelsea FC szybko wyszła na prowadzenie, po tym jak Pedro Rodriguez idealnie podał w "uliczkę", a Eden Hazard nie zwykł marnować sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Jednak The Blues cieszyli się z prowadzenia tylko cztery minuty. Arsenal wyrównał bardzo szczęśliwie. Piłka po strzał głową Nacho Monreala trafiła najpierw w Marcosa Alonso, a następnie w Antonio Ruedigera i w ten sposób znalazła się w siatce gości.

W tym momencie szykowała się dogrywka, ponieważ Puchar Ligi Angielskiej rządzi się swoimi prawami i na tym etapie rozgrywek nie liczą się wyjazdowe bramki aż do właśnie dogrywki. Pewne było, że tego wieczoru nie będzie serii rzutów karnych.

Ale nikt nie zamierzał grać dodatkowych 30 minut. Arsenal na prowadzenie wyszedł kwadrans po zmianie stron, chociaż znów mu dopisało szczęście. Alexandre Lacazette tak podawał piłkę, że ta odbiła się - ponownie - od Ruedigera i Granit Xhaka z pięciu metrów pokonał bramkarza.

Arsenal mógł postawić kropkę nad "i", ale Alex Iwobi w idealnej okazji uderzył wprost Wilfredo Caballero. W ostatnich minutach Arsene Wenger dokonał defensywnych zmian i wynik nie uległ juz zmianie. To Arsenal zagra z Manchesterem City w wielkim finale, a francuski szkoleniowiec Kanonierów jeszcze nigdy nie wygrał tego trofeum.

Finał odbędzie się 25 lutego na Wembley.

Arsenal FC - Chelsea FC 2:1 (1:1)
0:1 - Eden Hazard 7'
1:1 - Antonio Ruediger (sam.) 11'
2:1 - Granit Xhaka 60'

Pierwszy mecz: 0:0
Awans: Arsenal

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal, Elneny, Xhaka, Wilshere, Ozil, Iwobi (84' Ramsey), Lacazette (84' Kolasinac).

Chelsea: Caballero - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses (72' Zappacosta), Bakayoko, Kante, Alonso - Willian (30' Barkley), Hazard, Pedro (66' Batshuayi)

Żółte kartki: Wilshere, Monreal (Arsenal) oraz Hazard, Moses (Chelsea).