Lotto Ekstraklasa: 31. kolejka
14 kwi 2018 18:00
90+3'

Sheridan wygrał pojedynek główkowy w polu karnym, ale Loska zgarnął piłkę. Górnik chyba tego nie wypuści.

45
22
7
2
7
90+1'

Minęła pierwsza z trzech doliczonych minut.

25
13
4
1
6
90'

Górnik zamknięty na własnej połowie. Jaga wściekle atakuje.

10
1
6
5
31
90'
89'

Gol! Strzelił Karol Świderski.

Jaga wraca do gry. Pomocnik Jagiellonii zrobił sobie miejsce i odpalił z 20 metrów. Zasłonięty Loska nie sięgnął piłki.

Jagiellonia Białystok
39
24
13
27
70
85'

Gol! Strzelił Igor Angulo. Asystował mu Szymon Żurkowski.

Wzorcowa kontra Górnika, chyba po meczu! Wieteska kapitalnym podaniem spod linii środkowej uruchomił Żurkowskiego, pomocnik zabrzan spokojnie podał do Angula, a Hiszpan z jeszcze większym opanowaniem strzelił obok Pawełka. Pięć minut, które wstrząsnęło Jagą.

132
70
16
12
17
83'

Piłka wygarnięta spod nóg jednego zabrzan, próba kontry Jagi, ale zdecydowanie za mocny przerzut. Gospodarze jakby oszołomieni po bramce Angulo.

9
7
3
2
3
81'

Gol! Strzelił Igor Angulo. Asystował mu Rafał Kurzawa.

Akcja jak z początku sezonu! Kurzawa miękko do Angulo, Hiszpan przyjął piłkę i uderzył z woleja zza pola karnego. Po drodze piłka odbiła się od Rafała Grzyba i zupełnie zmyliła Pawełka!

126
63
10
11
14
78'

Pawełek spanikował pod presją i wybił piłkę na aut. Górnik jednak nic nie osiągnął w tej akcji, bo jeden z zabrzan po chwili na spalonym.

1
1
3
5
76'

Jaga jeszcze raz przyspieszyła. Bodvarsson szarzował lewą stroną, dojrzął Grzyba w środku. Pomocnik Jagi z pierwszej piłki, ale nad bramką Loski.

4
8
3
2
2
75'

Jest postęp, Novikovas nie przeciągnął dośrodkowania o 10 metrów. Do wrzutki Litwina dopadł Runje, ale uderzył za wysoko.

6
7
3
1
1
73'

Od kilku minut w Białymstoku nie zdarzyło się NIC oprócz zmian i fauli.

1
6
2
6
72'

Grzyb zaznaczył swoją obecność faulem na Suarezu. 72 minuty spotkania, raczej rozczarowującego poziomem.

1
3
3
1
2
70'
69'

Jakiś problem zgłosił Bartosz Kwiecień. Do wejścia szykuje się Rafał Grzyb.

1
2
3
4
1
68'

Novikovas na swoim poziomie z rzutu wolnego. Kolejne fatalne dośrodkowanie Litwina. Chyba nie powinien się za to brać, bo wychodzi mu to dzisiaj tragicznie.

6
1
5
3
65'

Hajda bezkompromisowo, wślizgiem, na prostej nodze. Blisko powodzenie, ale ostatecznie z faulem na Novikovasie.

1
3
4
5
5
63'
62'

Groźne dośrodkowanie, oczywiście, Rafała Kurzawy. Obrońcy Jagi ściągnęli Matuszkowi piłkę z głowy.

6
2
1
1
2
61'

Romańczuk miał mnóstwo szczęścia. Kądzior założył mu siatkę, pomocnik Jagi powalił go na ziemię, a przecież ma żółtą karkę. Mógł już iść pod prysznic.

1
5
59'

Loska może dziękować kolegom. Błyskawiczna kontra Jagi, Świderski wypuścił Novikovasa na dobrą pozycję, Litwin nawinął obrońcę, potem Loskę i wyłożył Świderskiemu piłkę. Żurkowski stanął jednak na linii strzału, bramka była w tym momencie właściwie pusta.

12
7
4
5
4
58'
57'

Wojciech Hajda, rocznik 2000, szykuje się do wejścia.

11
3
4
56'

Na murawie leży Bochniewicz. Bardzo bolesne zderzenie z kolegą z obrony, Suarezem.

2
2
2
9
3
55'

Romańczuk popracował ciałem, zastawił się i wywalczył rzut wolny w narożniku pola karnego.

1
1
1
3
53'

Bodvarsson nie popisał się, zgubił piłkę na lewej stronie, a miał sporo miejsca, by ruszyć do przodu.

1
1
1
1
52'

Przy wrzutach z autu Górnik stwarza sobie okazje. Przed chwilą blisko strzału był aktywny Bochniewicz.

4
2
1
1
49'

Szybka odpowiedź Jagi na dośrodkowanie Górnika. Świderski wyszedł z kontrą, szarżował lewą stroną i uderzył w Loskę. Golkiper odbił piłkę przed siebie.

10
4
1
2
1
49'

Żółtą kartkę otrzymał Taras Romanczuk. Ostre wejście, wysoko podniesiona noga, Angulo to odczuł.

8
2
1
1
1
47'

Długie podanie od Bodvardssona na wbiegającego Bezjaka. Słoweniec nie zdążył do piłki.

3
5
2
1
1
46'
46'

Piłkarze wrócili do gry, jedna zmiana wśród gospodarzy.

1
1
1
1
1
45+4'

Ostatia szansa dla Jagi. Matuszek wyraźnie spóźniony i wpadł w Pospisila przed polem karnym.

1
3
2
3
7
45+2'

Frankowski jest aktywny, piłka go szuka, ale wciąż czegoś brakuje. Teraz znowu doszedł do pozycji strzałowej. Uderzenia nad bramką, ponownie.

9
5
1
1
2
45+1'

Zrobiło się groźnie, do dośrodkowania doszedł Bochniewicz. Uderzył prosto w Pawełka.

9
3
1
1
1
45'

Było trochę przerw, doliczone trzy minuty.

2
1
1
1
2
45'

Ależ to Żurkowski wymyślił! Dojrzał wysuniętego Pawełka, miał sporo miejsca i pół-lobem próbował zaskoczyć golkipera. Bramkarz Jagi z trudem nad poprzeczką.

12
5
4
1
3
42'

Nie ma gola! Po analizie VAR arbiter zdecydował, że Żurkowski faulował Runje przed strzałem Kurzawy. Słusznie.

19
11
7
19
55
41'

Arbiter sprawdza jeszcze, czy nie było tam faulu...

11
7
6
8
19
38'

To nie jest na razie wielki mecz Novikovasa. Fatalne przyjęcie piłki Litwina i Górnik od autu.

6
4
1
2
3
37'

Agresywne dośrodkowanie zasiało popłoch w szeregach obronnych Jagi. Mitrović byle dalej od bramki. Mecz dość chaotyczny na razie.

6
2
1
1
3
35'

Jaga znowu popsuła akcję. Podanie do Loski zamiast dośrodkowania. Tym razem Novikovas.

9
4
1
1
1
34'

Frankowski trochę bez koncepcji. Jaga jest świetna, ale tylko do linii 16. metra. Cały czas czegoś brakuje.

8
9
3
2
2
32'

Chwila przerwy, bo w środku pola starli się Zurkowski i Romańczuk. Górnik teraz aktywniej, Wieteska ruszył do przodu, ale wywalczył tylko aut.

6
4
1
2
4
30'

Nieudane dośrodkowanie Gryszkiewicza. Chwilę później Żurkowski kropnął z dystansu prosto w Pawełka. Górnik zaczyna się odgryzać.

18
5
1
1
2
29'

Żurkowski sponiewierany. Leży na murawie, cierpi, ale chyba wróci do gry.

2
3
6
9
28'

Obraz meczu cały czas dość podobny. Jaga próbuje dośrodkowań, przeważnie za mocnych. Gospodarze zdecydowanie przeważają.

1
3
1
5
25'

Frankowski jest dzisiaj bardzo egoistyczny. Ruszył sam w kontrze, widział kolegów, ale zdecydował się na strzał. Fatalny wybór, bez zagrożenia bramki Loski. Brawa za ambitną pogoń dla Liszki.

13
7
3
1
3
24'

Dobry przerzut Bochniewicza do Kądziora, Górnik szuka wyrwy w murze Jagi.

16
6
2
1
2
20'

Dwójkowa akcja Novikovasa z Bezjakiem. Litwin próbował uprzedzić Loskę, ale golkiper Górnika czujny.

6
1
1
2
1
19'

Żółtą kartkę otrzymał Bodvar Bodvarsson. Islandczyk spóźniony.

10
6
5
2
3
18'

Mnóstwo chaosu w polu karnym Górnika. Strzelali Pospisil, Bezjak, ale na drodze stawali obrońcy. Za trzecim razem odpalił Frankowskim, tuż nad spojeniem.

7
2
1
4
16'

Stałe fragmenty niespecjalnie wychodzą Jadze. Mitrović doszedł do piłki, ale zgranie do nikogo.

2
2
1
2
15'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Gryszkiewicz. Wójcicki go uprzedził, zdecydowanie spóźniona reakcja.

3
1
1
6
2
15'

Novikovas postawił na szybkość. Wdarł się w pole karne, próbował miękko wrzucić, ale Suarez na miejscu. Jaga coraz odważniej.

3
1
1
1
13'

Tym razem Frankowski dojrzał Bezjaka, ale przesadził z siłą. Niezłe podanie w środek pola karnego, Jaga wciąż bez strzału.

2
1
11'

No ładnie to zrobił Frankowski. Nawinął obrońcę i strzelił. Szkoda, że 35 metrów od bramki i szkoda, że tak egoistycznie, bo lepiej ustawiony był Bezjak.

5
3
2
1
2
9'

Piłkarze Jagi dzisiaj przesadzają z siłą. Teraz Novikovas za mocno do Romańczuk, kadrowicz bez szans.

5
5
2
1
1
8'

Szansa dla Jagi. Matuszek bezpardonowo potraktował Bezjaka.

6
1
7'

Frankowski powalczył do końca. Zdecydowanie za głębokie dośrodkowanie Pospisila, skrzydłowy Jagi nie miał szans złapać piłki przed linią końcową.

1
1
1
1
5'

Kurzawa przy stojącej piłki oznacza szybsze bicie serca rywali. Tym razem przeciętne dośrodkowanie, nic z niego nie wyniknęło.

2
1
1
5
1
3'

Kądzior po raz pierwszy. Przyjęcie, zryw do przodu i strzał. Piłka zeszła z nogi reprezentanta Polski i zdecydowanie minęła słupek.

4
1
4
2
2'

Pierwsza nieudana akcja Górników i Jaga spokojnie wymienia piłkę na własną połowę. Moment na rozpoznanie.

3
1
2
1'

Żurkowski powitany faulem, kolejka jak kolejka.