Lotto Ekstraklasa: 31. kolejka
14 kwi 2018 20:30
90+2'

Już w doliczonym czasie Jakub Mares mógł potwierdzić wyższość lubinian nad gospodarzami drugim golem. Arkadiusz Malarz sparował piłkę po uderzeniu napastnika!

75
44
16
12
23
90'

Doliczone minimum 3 minuty.

29
20
7
14
52
88'

Zagłębie. Schodzi: Filip Starzyński. Wchodzi: Dawid Pakulski.

8
86'

Słupek! Michał Kucharczyk wymanewrował w polu karnym przeciwnika Łukasza Monetę, po czym strzelił po ziemi w obramowanie. Tak blisko jeszcze Legia Warszawa nie była!

70
41
9
14
34
84'

Nie pomaga drużynie Barłomiej Pawłowski w ostatnim czasie. Po stracie byłego zawodnika Lechii Gdańsk mógł zrobić gościom krzywdę Marko Vesović, gdyby tylko również nie podał pod nogi przeciwnika.

13
9
3
5
8
81'

Niewybredne hasła z trybun mają zmotywować Legionistów przed ostatnimi 10 minutami regulaminowego czasu.

24
40
7
11
11
80'

Miał szczęście Dominik Hładun. Najpierw, że zdążył do piłki po podaniu z drugiej linii, a następnie, że piłka nie trafiła go w rękę poza polem karnym.

22
11
7
5
8
77'

Końcówka tego meczu może być ekscytująca. Była akcja Miedziowych i natychmiast odpowiedzieli Wojskowi. Michał Kucharczyk zakończył solowy rajd uderzeniem prosto w rękawice Dominika Hładuna.

25
8
6
6
10
76'

Beznadziejnie Bartłomiej Pawłowski, a znakomicie Michał Pazdan. Jeden obrońca Legii Warszawa zatrzymał dwóch zawodników KGHM Zagłębia Lubin.

16
8
4
14
22
75'
75'
11
5
2
1
4
73'

Brawurowa próba przelobowania Arkadiusza Malarza. Bramkarz Legii Warszawa zdążył wrócić na czas i zatrzymać piłkę.

19
6
7
5
15
72'

William Remy uderzył w powietrzu Jakuba Maresa. Sędzia Tomasz Musiał zdecydował się przyznać futbolówkę lubinianom.

19
11
1
1
3
70'

Nie spieszył się Dominik Hładun ze wznowieniem gry. Niewiele już zostało mu minut do przetrwania, żeby zachować czyste konto w prestiżowym spotkaniu.

27
18
2
5
7
64'

Żółtą kartkę za próbę nieprzepisowego zatrzymania akcji bramkowej otrzymał Artur Jędrzejczyk.

40
18
2
1
12
66'

KGHM Zagłębie Lubin ma czego bronić przy Łazienkowskiej, natomiast Legia Warszawa potrzebuje już dwóch bramek, żeby zostać liderem.

45
22
3
9
8
64'

Gol! Strzelił Filip Starzyński. Asystował mu Jakub Mares.

Atakowała Legia Warszawa, ale skoro nie potrafiła zdobyć gola, to dostała karę za nieskuteczność. Po przechwycie Filipa Jagiełły lubinianie ekspresowo wyprowadzili piłkę, a Filip Starzyński huknął pod poprzeczkę z kilkunastu metrów. Podawał byłemu zawodnikowi Salosu Szczecin Jakub Mares.

KGHM Zagłębie Lubin
238
142
29
39
63
61'

Jarosław Niezgoda poradził sobie pod bramką lubinian z Alanem Czerwińskim oraz Filipem Starzyńskim. Pozostało zakończyć atak dobrym uderzeniem, ale to zadanie już przerosło napastnika Legii Warszawa.

18
11
4
6
7
61'

Coraz agresywniejsi są w defensywie przyjezdni. Świadczą o tym niedawne żółte kartoniki, a także ostatnie przewinienie Jakuba Maresa.

7
4
5
4
12
58'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Matuszczyk po tym jak ratował się faulem po błędzie technicznym.

7
6
2
9
7
57'
57'

Żółtą kartkę za faul na Kasperze Hamalainenie otrzymał Bartosz Slisz.

11
8
6
11
9
54'

Filip Jagiełło nie rezygnuje z prób zdobycia gola z dystansu. Jest coraz bliżej celu. Przed momentem Arkadiusz Malarz interweniował po jego strzale na raty.

7
6
10
6
9
53'

Kasper Hamalainen mógł, a właściwie powinien dać stołecznemu klubowi prowadzenie. Miał na to dwie szanse po podaniu Jarosława Niezgody. Pierwsze uderzenie Fina obronił Dominik Hładun, a druga próba była niecelna!

18
8
7
8
15
50'

Zbyt duży rozmach miała akcja Jakuba Maresa. Niby wyprowadził w pole Michała Pazdana, ale jednocześnie wybiegł z futbolówką poza boisko.

2
8
2
3
4
49'

Sporo rzutów rożnych ma w tym meczu drużyna Mariusza Lewandowskiego, ale nie potrafi zamienić jakiegokolwiek w gola.

11
9
4
6
6
47'

Bartłomiej Pawłowski rozłożył ręce po faulu przeciwnika. Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin oczekuje od sędziego bardziej zdecydowanej reakcji niż użycie gwizdka.

15
2
2
2
8
46'

19:30

Legioniści jeszcze nie złamali przeciwnika.

4
43'

Jakub Mares nieprzepisowo próbował wygrać pojedynek z przeciwnikiem w centrum boiska. Blisko zamieszania był sędzia i przyznał piłkę gospodarzom.

9
13
3
5
12
41'

Pudło Rafała Pietrzaka z dystansu i kibice Legii Warszawa odetchnęli z ulgą.

10
9
4
14
7
39'

Romeo Jozak stara się coś podpowiedzieć swoim podopiecznym. Trener gospodarzy przekrzykuje się z kibicami zza bramki Dominika Hładuna.

1
15
2
1
1
38'

Niedawno Lubomir Guldan próbował strzelić gola Legii Warszawa, a teraz jest już we własnym polu karnym i wyjaśnił sytuację po dośrodkowaniu Adama Hlouska z lewej flanki.

12
7
3
3
35'

Piłka wylądowała w bocznej siatce bramki Dominika Hładuna. Umieścił ją tam Jarosław Niezgoda.

13
8
2
4
7
33'

Tym razem krótkie rozegranie rzutu rożnego przez KGHM Zagłębie Lubin. Nieudolnie wybijali dośrodkowanie Legioniści i Lubomir Guldan miał dwukrotnie szansę na wpakowanie piłki z bliska do bramki Arkadiusza Malarza.

10
6
5
4
2
30'

Dwa bezbramkowe kwadranse za kibicami przy Łazienkowskiej. Jeszcze 15 minut na zdobycie prowadzenia ma Legia Warszawa w pierwszej połowie, a może to Miedziowi przeprowadzą skuteczny atak?

8
4
1
2
27'

Starają się nie pozostawać dłużni rywalom przyjezdni. Arkadiusz Malarz nie był pewny swego i sparował ponad poprzeczkę futbolówkę po strzale Filipa Jagiełły.

11
3
4
1
4
23'

Dominik Hładun odbił niebezpieczną piłkę po strzale Artura Jędrzejczyka i mógł liczyć na asekurację. Nie minęła minuta i bramkarz KGHM Zagłębia Lubin musiał uważać na kolejne uderzenie Sebastiana Szymańskiego.

18
10
4
5
6
21'

Filip Jagiełło chybił wyraźnie z 17. metra. Arkadiusz Malarz musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

15
10
3
6
9
19'

Legioniści również mieli ochotę na sprawdzenie jednego ze swoich wariantów na wykorzystanie rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska interweniował Dominik Hładun.

15
21
6
8
10
16'

Rośnie temperatura w Warszawie! Jakub Mares nie znalazł sposobu na pokonanie Arkadiusza Malarza w sytuacji sam na sam. Wybornie interweniował bramkarz Legii.

30
14
5
4
19
14'

Drugie dziś dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego. Piłka uciekła lubinianom przed pole karne przeciwnika, skąd Adam Matuszczyk chybił. Błyskawicznie odpowiedziała Legia Warszawa i Jarosław Niezgoda zmarnował dotychczas najlepszą sytuację podbramkową. Napastnik gospodarzy przestrzelił z kilkunastu metrów!

10
12
5
6
10
12'

Publiczność domaga się rzutu karnego, natomiast sędzia Tomasz Musiał domaga się powstania z boiska Artura Jędrzejczyka.

22
18
2
4
7
10'

Na razie radzą sobie piłkarze w pomarańczowych strojach z kandydatem na lidera. Zobaczymy jak długo to potrwa.

12
6
2
1
1
7'

Jakub Mares wywalczył dla swojego zespołu korner. Filip Starzyński nie zrobił użytku ze stałego fragmentu i mocno wstrzelił piłkę prosto w defensora w białej koszulce.

8
10
1
5
8
4'

Piłkarze ze stolicy Polski szukali miejsca do oddania strzału na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Zagęścili defensywę przyjezdni i na razie nie pozwolili Wojskowym na dużo.

11
9
4
5
14
2'

Wymiana ciosów ostrzegawczych na początku spotkania. Miał już okazję do przywitania się z piłką Arkadiusz Malarz. Nie była to trudna interwencja.

8
13
3
4
6
19:30

Za piłkarzami i trenerami już wszystkie powitania. Czas na pierwszy gwizdek.

19:22

KGHM Zagłębie Lubin walczyło do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego o awans do grupy mistrzowskiej. Kluczowe okazało się zwycięstwo 1:0 z Jagiellonią Białystok, po którym Miedziowi nie oddali już miejsca w ósemce. W nagrodę są pewni utrzymania i mogą grać swobodniej.

9
3
2
1
19:22

Przygotowania Wojskowych do zderzenia z lubinianami.

6
3
1
1
3
19:22

Legia Warszawa rozpocznie rywalizację w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy meczem z KGHM Zagłębiem Lubin. Po trzech kolejkach bez zwycięstwa podopieczni Romeo Jozaka poprawili się na koniec sezonu zasadniczego i pokonali 3:1 Pogoń Szczecin. Ciekawe, czy nastąpi kontynuacja.